gebe
  1. almira

almira Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

delikanlı bilgisayarcı

Konu, 'Komik Yazılar Duvar Yazıları' kısmında almira tarafından paylaşıldı.

DELİKANLI BİLGİSAYARCI * Silmek İstediği bir dosyayı Shift+Del kombinasyonu ile siler, geri dönüşüm kutusu kullanmaz, tükürdüğünü yalamaz.

* Windows gezgini kullanmaz, aradığı dosyayı anında bulur!

* IP’ sini gizlemez.

* Windos Xp’ de bir hata olduğunda hata raporu göndermez, ispiyonculuk yapmaz, hoşgörülüdür.

* MS Office yardımcısını da diğer yazılımların da Yardım menülerini kullanmaz.

* Bilgisayarcı kültürüne saygı gösterir. “ Tek rakibim AMD”, “ Rahmetli de X386’ ydı”, “Bir sana hasretim, bir de 3 Ghz CPU hızına”, “ Windows’ un ustasıyım, Linux’ un hastasıyım” gibi sözleri ağzından düşürmez.

* IMAC gibi renkli, cicili-bicili bilgisayar kullanmaz.

* Bilgisayarını uyku modunda bırakmaz, bilgisayarı her daim hazır ne nazırdır.

* Görev zamanlayıcı kullanmaz, kafasına estiğinde defrag yapar.

* İnternette sörf yapmaz, olsa olsa tavla oynar.

* Anti virüsle, spyware’ le uğraşmaz. Gerekirse format basar.

* Virüsleri kendi temizler.

* Multimedia klavye kullanmaz.

* Laptop ‘un dokunmatik faresini kullanmaz, normal fare takar.

* Işıklı – janjanlı kasa kullanmaz.

* Kablosuz klavye, Mouse kullanmaz.

* Ekran koruyucu kullanmaz.

* Oyunlarda hile yapmaz.

* Overclock yapamıyorum diye ağlamaz.

* Sistemi eski de olsa onu hor görmez, sahip çıkar.

* “Bilmiyordum yanlış yaptım PC bozuldu” demez. “Sinirlendim vurdum tekmeyi, bozuldu” der.

* Markalı Pc almaz, kendi PC’sini kendi toplar.

* Hiçbir zaman sahip olamayacak olsa da Core 2 Duo x6800 işlemci, 2 tane 2 GB çift kanal DDR2 800 RAM, RAID 0 yapmak için 4 tane 400 GB sabit disk, Geforce 7950 ekran kartı olan bir bilgisayar hayal eder.

* AMD 3000+ ‘ı 2.6 Ghz’ ye overclock ederken yanan işlemcisini servise götürdüğünde adam gibi doğruyu söyler, “abi açtım çalışmadı” demez. “ Ne biçim işlemci bu, adam gibi overclock yapılmıyor” der.

* Otomatik fan hızı ayarı kullanmaz, fan hızını kendisi ayarlar.

* Bilgisayar ayarlarını kurcalamaktan kaçınmaz. Gerekirse bozar ama yine de kurcalar.

* İnternette bir adrese girecekse pencereyi kapatıp yeni pencere açarak sörf yapmaz.

* Surf’ün Türkçe karşılığını bilmez.

* Sınır tanımaz! ADSL limiti 3 GB ise 2.9’da durmaz, sörfe devam eder.

* Hızlı yazayım derken yaptığı yazım yanlışlarını silmekle uğraşmaz, hemen Enter’a basıp gönderir.

* Sabit diskten, fandan ve CPU’dan çıkan seslerle huzur bulur.

* Fedakar olur, yaz sıcağında kendisi boncuk boncuk terlese bile vantilatörü kasadan içeri doğru tutar.

* Açılmayan oyunlarla fazla yüz göz olmaz.

* Orijinal olmayan oyun için crack aramaz, oturur kendi kırar.

* Mouse kullanmaz, klavyedeki hünerlerini her yerde gösterir.

* Kasasının arkasına LPG’li Doğan görünümlü Şahin sesi çıkaran egzoz fan takar.

* Başladığı işi bitirir, yemek yemez su içmez başladığı işi bitirir.

* Xp’sini Windows klasik temasıyla kullanır. Şekerci dükkanı gibi kullanmaz.

* Dial-up’ında “save password” demez, tüm şifrelerini hatırlar hepside farklıdır.

* Kasasının kapaklarını kapatmaz. Her an müdahale gerekeceğini bilir, açık tutar.

* Winzip ve benzeri programlarda “Never show tip” i seçer, yardım almaz.

* My pictures veya My Music klasörlerini kullanmaz, aksine siler.

* USB’den kahve ısıtıcı kullanır. Mutfağa gitmez. Kahvesini yudumlarken kullandığı ICQ’sunda yazışacak birini bulursa, klavyeyi on parmak kullanmak için kahve tutacağı olarak DVD-ROM’unu kullanır.

* Boş USB yuvası bırakmaz. Mutlaka hepsini doldurur.

* Gecenin bir vakti bile olsa bilgisayar başına atlette şortla oturmaz.

* İşlem yapıyor ikonu olarak kum saati yoktur. Tespih çeken, volta atan Kadir İnanır bakışlı insan modeli vardır.

* Yazılımların LITE sürümlerini kullanmaz.

* Ctrl+Alt+Delete ile uğraşmaz direkt reset düğmesine basar.

* Monitörü parmak izleriyle dolsa bile silmez.

* Sevdiği kızın adını ağaca değil, monitörüne kazır.

* Açık kaynak koda karşı sempatisi besler. Her yerde destekler.

* Ayna önünde değil, web kamera yardımıyla monitör önünde tıraş olur.

* Eski monitörünü atmaz tersine içini boşaltıp akvaryum olacak kullanır.

* CD üzerine yumuşak uçlu kalemle isim yazmaz, çakısıyla kazır. Bu yüzden kullanılamaz hale gelen CD’leri görünce de “sağlam CD yapamıyorlar” diye sitem eder.

* Gavur işi Google’a minnet etmez. Aradığı şeyi siteleri tek tek dolaşır öyle bulur.

* 128 MB USB bellek taşımaz, babalar gibi 80 GB sabit disk taşır.

* Anti virüs, Firewall gibi programlar kullanmaz, gerektiğinde bilgisayarını kendi savunur.

* System Mechanic, Norton gibi temizlik programları yerine girer regedit’ e kafasına estiği anahtarı siler.

* Modeminin sesini kısmaz, sanal alemin denizlerinde kulaç atacağını tüm kamuoyuna duyurur.

* Basic mode kullanmaz, her programın advanged mode’unun kurar.

Windows’un gözünün yaşına bakmaz, yanlışını gördümü cart diye çeker formatı.
    8cm – 12 cm fan kullanmaz, derin dondurucu kullanır.
    Termal macun yerine yoğurt kullanır.
    Forumlarda mavi kart kullanmaz, kişiyi bulur direk dalar.
    Kendi işletim sistemini yapar ve hiç hata mesajı almaz.
    Sistemini Power tuşuyla değil anakartın üzerinden kısa devre yaptırarak açar.
    Çocuk oyunları oynamaz oynarsa Call of Duty, Mafia gibi ağır oyunlar oynar.
    Bulduğu Windows açıklarını kendisi kapatır.
    Son kullanıcı lisans sözleşmesini okur.
    Uzaktan yardım kullanmaz, hatalı bilgisayar nerdeyse oraya gider.
    Word kullanmaz WordPad kullanır.
    Bilgisayar donduğunda hiç beklemeden bilgisayara reset atar.
    Optik sürücüyü asla tuşuyla kapatmaz, eliyle iter.
    Joypad’le değil klavyeyle FİFA oynar. Gol yerse “Bu tuşları kim değiştirdi “ diye sinirlenir.
    Normal TV kartını doğrudan çanağa bağlar karıncaların ötesinden kanalları görür.
    Esc tuşunu söker geriye dönmek istemez hiç hata yapmaz.
    IE’nin verdiği hatalara snir olmaz onu bağrına basar yine kullanır

2. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: delikanlı bilgisayarcı

Hahaaa tabi tabi... :D Ellerine sağlık canım.

delikanlı bilgisayarcı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bilgisayarcı ata sözleri

bilgisayarcı ata sözleri

Ramsız windows oynamaz Sabreden devriş Windows'u çalıştırmış Kılavuzu animatör olanın burnu 3D`den kurtulmaz Sakınan diskte "bad sector" çıkar Virüsünü temizlemeyen diskini temizler Upgrade`ı an, tornavidayı eline al PC`ye Mac vermişler, ah Windows'um demiş Dos işler Windows övünür Patch`i çıkmamış programdan ümit kesilmez Kimine adlip söz, kimine SB live az Bana...
  2. bilgisayarcının aşkı

bilgisayarcının aşkı

Bilgisayarcının Aşkı Sevgili Aslı... Artık içimdeki sıkıştırılmış duyguları unzip etmenin zamanı geldi. Seni raminin alamayacağı kadar çok seviyorum. Sana karşı bütün protectlerim disable durumda. Seni ilk gördüğüm anda formatlandım. Bütün cache´lerim durdu, shadow ramlarla ayakta duruyorum. Bana öyle bir sistem transfer ettin ki, hiç bir komut artık beni senden ayıramaz. Senden...
  3. Delikanlı

Delikanlı

Temiz yüzlü delikanlı görmek hayırlı nasibe, düşmana galip gelmeye, ihtiyaçların giderilmesine ve hayırlı insana, Delikanlı görmek akılsızlık yapmaya, acemice davranmaya, Delikanlı bazen dolunaylı bir gecede açık havada gezinmeye, Delikanlı ile oynaşmak hileli ve şaibeli işlere yeltenmeye delalet eder.Ani haberdir. Haberin iyi ya da kötü olduğu delikanlının tipinden anlaşılır.Erkeklerin...
  4. Delikanlı Bilgisayarcı(gülmek Garantii)

Delikanlı Bilgisayarcı(gülmek Garantii)

Delikanlı Bilgisayarcı Versiyon 3.0 Delikanlı Bilgisayarcı, silmek istediği bir dosyayı shift +del kombinasyonu ile siler,geri dönüşüm kutusu kullanmaz,tükürdüğünü yalamaz. Delikanlı Bilgisayarcı, Windows gezgini kullanmaz,aradığı dosyayı anında bulur! Delikanlı bilgisayarcı, IP numarasını gizlemez. Delikanlı Bilgisayarcı, WindowsXP'de bir hata olduğunda hata raporu göndermez,...
  5. Delikanlı adam...

Delikanlı adam...

Erkeklerin en büyük sözüdür''delikanlı adam..''der ve devamı gelir.Devamında ne mi geliyor?İşte buyrun bunlar geliyor:seker: 1. Scooter tipi motorlara binmez. 2. Sözünden dönmez. Özü sözü birdir. 3. Light Cola içmez. 4. More ve benzeri sigaraları içmez. En delikanlı olanı " Camel " içer. 5. Sahte isimle veya isimsiz iş yapmaz. 6. Laga-luga yapmaz. 7. Kaypaklık yapmaz. 8....

Sayfayı Paylaş