gebe
  1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

Deliriyöz Mani (BELL manisi, tifomani, hipermani )

Konu, 'DEFG Melek Sözlük' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

Şiddetli bir mani (bkz.) biçimi olup kural olarak kısmi yahut tam oryantasyon bozukluğu mevcuttur.

Deliriyöz Mani (BELL manisi, tifomani, hipermani ) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ramazan hiç manisiz olurmu:)ramazan manileri buraya

ramazan hiç manisiz olurmu:)ramazan manileri buraya

Ahmet ağa uyursun uyursun Uykularda ne bulursun Kalk al abdest, kıl namaz Sabahleyin cenneti bulursun Akşamdan pilavı pişirdim Gene karnımı şişirdim Çok mani diyecektim ama Defteri yolda düşürdüm Aldanma sağa sola, Gel gidelim hak yola, Güzel oruç tutanın, Âkıbeti hayrola. Akşam ezanı dinlemek Sahur vakti yemek yemek Ramazana mahsus şeydir Gece davulcu söylemek Arnavut'musun...
  2. mani.......

mani.......

İki Uçlu Duygulanım - MANİ- İki uçlu duygulanım bozukluğu ( bipolar afektif bozukluk,PMD,manik depresif bozukluk) ne demektir? Kişinin bazı dönemlerde çökkünlük (depresyon) dönemleri yaşaması ile birlikte ,kimi zamanlar da taşkınlık (mani) ya da bunun daha hafif bir sekli olan hipo mani dönemlerinin görülmesi ile seyreden bir psikiyatrik bozukluktur Mani nasıl bir durumdur? Kişinin her...
  3. Mani

Mani

Mani, depresyondan (bkz.) çok daha az görülmekle birlikte, ender rastlanan bir durum değildir. İlk nöbet çok kere adolesans döneminde olur ve hastalık ortalama otuz yaşlarında başlarsa da seyrek olarak orta veya hattâ daha ileri yaşlarda başladığı da görülebilir. İyileşme kadar nöbetlerin nüksetmesi olasılığı da hemen her zaman vardır ve hastaların çoğunluğu er veya geç depresyon durumları da...
  4. Manisa Tarihi, Geçmişten Günümüze Manisa

Manisa Tarihi, Geçmişten Günümüze Manisa

manisa tarihi eserleri manisa tarihi eserler yerleri geçmişten günümüze eserler manisanın geçmişi Geçmişten günümüze kadar Manisa ilinin genel tarih yapısı ve gelişimiyle ilgili tüm bilgiler:) Manisa ve yöresinin tarih öncesi ile ilgili pek bilgi yoktur. Salihli Sindel Köyü'nde bulunan Paleolitik Çağ'a (Yontma Taş Devri) ait fosil ayak izleri yörede insan topluluklarının yaşadığını kanıtlayan...
  5. mani

mani

mani nedir?

Sayfayı Paylaş