gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Demet Akalın'dan İddialı Açıklamalar!

Konu, 'Magazin' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

demet akalın, iddialı açıklamalar, aşk, yeni albümü, 2011, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz

Sevgili melekler,
    Demet Akalın yeni albümü ''Aşk''la adından epey söz ettireceğe benziyor.Zira şimdiden iddialı açıklamalarda bulunmaya başladı bile melekler.İşte yeni albümüyle ilgili bir röportajı;

Albüm hikayenizi sizden dinleyebilir miyiz?
    - İnsanların yaz geldiği için benden ayrıca bir istekleri oluyor. Ben de bir yaz şarkısı yapmaya karar verdim. Benim şöyle bir takıntım var. Albümlerimde ben bir şarkıya güvenip çıkıyorum. Başka şarkı onun önüne geçiyor, diğeri onun önüne geçiyor. Bu da sevindirici bir durum. Yazın statlarda da, plajlarda da ben çalayım diye yola çıktık. Geçen yıl 'Evli, Mutlu, Çocuklu' ve 'Zirve'yi yapan Ceyhun Çelikten ile tanıştım. Çok yetenekli bir çocuk. Askere gitti ve oradan bana şarkılar gönderdi. Bu albümün ilk şarkıları ondan geldi. 'Sabıka' ve 'Aşk'ı ondan aldık. Fettah Can ile Cansu Kurtçu'nun 'Yanan Ateşi Söndürdük' isimli bir şarkısı var. İki cover parça var.

Single ve mini albüm tarzından memnun musunuz?
    - Single'lar aslında çok satmıyor. Bu bir gerçek ve patronum bu durumdan çok memnun değil. Ben bundan önce 'Tatil', 'Toz Pembe' single'ları yaptım. Fena da satmadılar yani. Benim patronumla özel anlaşmam var. Normalde yüzde 40'ını falan alıyorlar. Ben buna karşıyım. Ben biraz geri kafalıyım. Bundan 7 sene önce kapı kapı dolaştım Erol Köse'den tutun bir çok yapımcının kapısını çaldım. Bülent Seyhan albümümü hiç dinlemeden bana kapılarını açtı. O yüzden benim ona karşı bir vefa borcum var. O ne zaman 'Ben senden memnun değilim' derse, kapılarını kapatırsa o zaman giderim. Albümlerin her şeyiyle kendim uğraşıyorum. Diğer sanatçılar gibi 'Eve gönderin' demiyorum. Ben işime biraz fazla aşığım.

Hiç içinize sinmeyen bir albümünüz oldu mu?
    - Şimdiye kadar olmadı. Geçen yıl 'Tecrübe'de çıkış şarkımız bu olsun dedik ama 'Çanta' patladı. Sonra 'Evli, Mutlu, Çocuklu' patladı. Ben 5 sene önce dinlemediğim bir şarkıya şimdi tapabilirim. Tamamıyla yaşadıklarımla alakalı bir durum bu.

Bir albümde birden fazla hit şarkı çıkarabilmenin bir formülü var mı?
    - Bana ilk başlarda herkes burun kıvırıyordu, 'Şanstır canım' diyorlardı. Bunun bir formülü yok, tamamen samimiyet. O kadar büyük isimlere gidiyorum ki... Ama ilk önce şarkıyı ben sevmeliyim. Benim içimde bir şey uyandırmalı ki, insanlara bunu sevdireyim.

BACAK VEYA GÖĞÜS AÇIP KURU GÜRÜLTÜ YAPMIYORUM

'Şarkıyı Demet Akalın yapar ve yaz gelir' algısı oluştu son yıllarda. Siz de böyle hissediyor musunuz?
    - İnsanlara yeni bir şeyler dinleyip, yeni şeyler görmek güzel geliyor. Ben de başka sanatçıların albümlerini alıyorum. Hiçbir değişiklik yok, hep aynı. Albüm kapağı için çalışırken, bütün sünnet düğünü kataloglarını indirdim, neden? Çünkü değişik ve 'oyuncaklı' bir şeyler olsun istedim. İki gün boyunca matbaada çıldırdım. Bunun nereden aklıma geldiğine inanamadılar.

Sezen Aksu, Ajda Pekkan gibi isimler aynı dönemlerde albüm çıkartacaklar. Siz çalışmalarınızda bunların stratejisini yapıyor musunuz?
    - Büyüklerime söyleyecek hiçbir sözüm olamaz ama benim hiç böyle derdim yok. Bana hiç tökezlemekten korkmuyor musunuz diye soruyorlar. Geçen yıl bir gazete 'Zirve yapamadı' diye başlık attı. Bir sene sonra 'Kadın bütün ödülleri yine topladı' diye haber yaptılar. Kral TV'de 'En İyi Albümler'de ilk 5'teyiz, 'En iyi Kadın Sanatçı' dalında da... En çok indirilenler listesinde iki şarkım var. Daha ne kadar zirveye çıkabilirim ki? Gerçekten de dağa çıkacak halim yok. Bazı önyargılar oluyor. Ama onları yıka, yıka bir süre sonra artık iş garezliğe gelmiş oluyor. Kim ne yapmış, ondan korkulur mu gibi kaygılarım hiç olmadı. Bu kadar özgüven, şarkıların samimiyeti, insanların sevmesi birbirine o kadar kenetleniyor ki, yıl sonunda size laf atanların hiçbirini görmüyorsunuz. Ya bacak, ya göğüs açıp, çok güzel bir resim ortaya koyup, kuru gürültü yapmıyorum.

SEVGİLİMDEN AYRILDIĞIM GÜN 'ELLER HAVAYA' YAPABİLİRİM
    Kararlarınız kesin ve net. Siyah ve beyaz gibisiniz...
    - Durup dururken insanlara 'Sen benim hayatımdan çık' demiyorum. Ya bir şey beni kırıyor ya da tepkileri. Benim için namus harici söylenen sözler, kompleksler geçici. Hep söylüyorum Demet bir kapıyı açıyorsa sen de aç ama Demet'i kullanma. Şu anda bir kız arkadaşımı hayatımdan çıkardım. Çünkü erkek arkadaşı bana, 'Bu kadın bilgisayarında seni görüp, küfür ediyor' dedi. Ben onun için kendimi paralıyordum. Sahte olan dostlukları o kadar iyi biliyorum ki. Sen bana ihanet ediyorsan, ben seni hayatımdan neden çıkartmayayım?

Özel hayatınızla ilgili pişmanlıklarınız var mı?
    -Özel hayatla ilgili hiçbir pişmanlığım yok. Bunları kadın olmadan anlayamazsınız. Ben sevgilimden ayrıldıktan 3 gün sonra filan değil, aynı gün bile 'eller havaya' yapabilirim. O kadın psikolojisidir ve bunu çözemezsiniz.

İbrahim Tatlıses'e halen kırgın mısınız?

Ona gerçekten çok, çok, çok fazla kırgınım. Onun için de, hastanede yattığı sürede ayaklarım gitmedi. Ne yapabilirim ki? Ama basın danışmanını arayıp, geçmiş olsun dileklerimi ilettim. Ortalık biraz daha sakinleşince geçmiş olsuna giderim. Sanatçı kişiliğine Türkiye'yi bırakın, Arap dünyası bile saygı gösterirken benim terbiyesizlik yapmam söz konusu olamaz. Sahnede İbrahim Tatlıses'e bir kin duygusu ile okumuyorum onun şarkılarını. Sadece güzel şarkı söylemek için okuyorum.

Şarkıcılıktan başka bir iş yapmayı düşünüyor musunuz?
    - Benim ticarete kafam basmaz, borsadan, kumardan anlamam. Ama gelecek yıl çocuklar için tekstil işine girmek istiyorum. Oyuncu, sinemacı olayım gibi bir düşüncem hiç yok. Televizyondan reddedilmeyecek güzel paralar teklif ediyorlar. Ama yapamayacağım işlerin altına girmek istemiyorum. Haftada bir müzik programı, jüri üyeliği olabilir ama spor programı, talk şov filan olamaz. Onun stresi o kadar fazla ki, istersen ayda 1 milyon dolar ver o işin altına giremem. Yapamayacağımı biliyorum.

ANNE OLDUĞUMU HAYAL EDEMİYORUM
    Anne olmayı düşünüyor musunuz?
    - Kendimi hiç öyle hayal edemiyorum. Benim kendime tahammülüm yok, benden bir tane daha olduğunu düşünemiyorum. Erkek kardeşim 20 yaşına bastı. Onu büyüttüm. İki senedir Audi TT kullanıyor. Şimdi 'Hadi yine iyisin, gel sana güzel bir spor araba alalım' dedim. 'Şaşırdın herhalde ablacım. Daha 20 yaşındayım. 30'uma basınca ne kullanacağım? TT beni idare eder' dedi. Çocuğu öyle bir yetiştirmişim ki... Küçükken akülü araba isterdi 'Paramız yok' derdim. 'Öyle mi' der inerdi arabadan. Hiç ağlamazdı. Tam bir Sezercik büyüttüm ben. Benim olacak çocuğu düşünemiyorum bile. Ferrari mi alsam şimdi kardeşime diyorum...

Sevgilinizden daha popüler olmanız sorun oluyor mu?
    - Hayır. Kuliste Önder'den fotoğraf isteyenler oluyor. Hatta bazen 'Önder nerede?' diye bağıran kızlar oluyor. Bizim öyle kaygılarımız yok. Önder, çok maço biri değildir. Kendiyle barışıktır. Amerika'da eğitim almış ve bir takım şeyleri aşmış biri. Ben daha fazla nasıl mutlu olurum diye düşünüyor, hayaller kuruyor.

ÇIKMA TEKLİFİ ALINCA OTURUR AĞLARDIM

Çocukluğumda çok utangaç bir kızdım. Uzun saçlı, uzun boylu, dikkat çeken bir kız olduğum için çok arkadaşlık teklifi alırdım. Ben de eve gelip, oturur ağlardım. Bu tamamen dul bir anneyle yaşamanın verdiği bir psikoloji. Baba ölmüş, başımızda 5 tane dayı vardı. Allah'a şükür benim annem çok iyiydi.

İSTİKLAL MARŞI'NI KÖTÜ OKUSAYDIM KARİYERİM BİTERDİ
    İstiklal Marşı'nı okumam tokat gibi geldi adeta. İlk önce bana teklif edildi, 'Hayır tabii ki' dedim. Zaten millet tetikte bekliyor, kariyerim giderdi yani. Eurovision'la aynı şey. Okurken lise çağlarıma o kadar çok gitmişim ki, selam bile verdim. Köşe yazarları bile, 'Tamam düz okudu ama duruşu ve selamıyla süperdi, inanamadık' diye yazdı.

MIAMI'DE, LONDRA'DA EVİM YOK
    Subay kızıydım ve genç kızlığımda moda olan ne varsa ilk bende olurdu. Şimdi 3-5 tane evim var. Kıyıda köşede başka hiçbir şeyim yok. Öyle Miami'de, Londra'da evim yok. Yurtdışında kulübem bile yok. Son iki senedir çok pahalı bir elbise veya ayakkabı gördüğümde 'Bunun taksidi var' deyip geçip gidebiliyorum. Önceden böyle değildim. Büyük paralar kazanmanın verdiği görgüsüzlükten, ben de pahalı saatler, yüzükler, üstü açık arabalar aldım zamanında. Eskiden Louis Vitton'a girdiğimde bir şeyin üç renginden alıyordum, şimdi almıyorum. İki yıldır kendimi kısıtlıyorum.

'BANA POPUN KRALİÇESİ DEYİN' DEMEDİM
    İki yıl önce Kral TV'den ödül aldığımda 'Funda ve Hande için de alıyorum' dedim. Çünkü onların arasında olmak bile güzel. Hep birinciliği hayal ederim ama bana insanlar o birinciliği hediye eder. Kendi kendime bana 'Popun kraliçesi deyin' demedim. Sadece mayıs ayında 22 konser yaptım. Sezen Aksu için ölürüm. Geçen gün gördüm, bacaklarına kapandım. Ondan o kadar güzel şeyler duymak insanı şımartıyor. Benim arkamdakilere 'Bak Demet Akalın'a verecektik şarkıyı, sen alır mısın?' diye üzerine atlayanlar var. Benim şarkılarımı yazan arkadaşların sözlerinde, illaki bir yerinde, ben varım.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Haziran 2011
Demet Akalın'dan İddialı Açıklamalar! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. demet akalın'ın üstsüz görüntüleri

demet akalın'ın üstsüz görüntüleri

demet akalın üstsüz demet akalın üstsüz foto Birçok ünlü isim gibi soluğu Bodrum'da alan ve güzelliğiyle büyüleyen Demet Akalın, Türkbükü'ndeki Princess Beach'te güneşlenirken objektiflere yakalandı. Sevgilisi Oğuz Kayhan'la birlikte deniz ile güneşin tadını çıkartan Demet, gazetecilerin olmadığını düşünerek üstsüz bir şekilde sere serpe şezlonga yayıldı. Bir an gazetecileri fark eden...
  2. Demet Akalın'ın Gelinliği

Demet Akalın'ın Gelinliği

demet akalının gelinliği demet akalının giydiği gelinlik gelinlik modeli akalın modeli akalın topuz modelleri
  3. Demet Akalın'ın Cesur Kostümü

Demet Akalın'ın Cesur Kostümü

demet akalın jartiyer demet akalın bursa konseri Demet akalın, bursa konseri, konser kostümü hakkında detaylı bilgi alalım arkadaşlar. Demet akalın bursa konserinde oldukça cesur bir kostum ile Bursa'nın ünlü eğlence mekanlarından Suare'de sahne aldı melekler. Demet Akalın Bursa Suare'de sahneye cesur bir kostümle çıktı... Jartiyerli bir kostümle Bursalı hayranlarının karşısına...
  4. Demet Akalın'dan inanılmaz gaf!!!

Demet Akalın'dan inanılmaz gaf!!!

demek akalın, gaf, akşehir, nasreddin hoca, akşehir açık hava tiyatrosu ilgili bilgiler burada melekler Demet Akalın yine yapmış yapacağını melekler. DEMET AKALIN'DAN İNANILMAZ GAF! 52. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri kapsamında Konya'nın Akşehir ilçesine gelen sanatçı Demet Akalın izleyicilere keyifli anlar yaşattı.. Ama öyle bir gaf yaptı ki... Demet...
  5. Demet Akalın'dan Hamilelik Pozları

Demet Akalın'dan Hamilelik Pozları

demet akalının bebeğinin cinsiyeti, demet akalının bebeğinin ismi, demet akalının hamilelik resimleri Bir süre önce Okan Kurt ile evlenen sanatçı Demet Akalın şu sıralar 5 aylık hamile ve bir kız evladı sahibi olacak. Doğacak kızlarına "Hira ismini verecek olan Demet Akalın ve Okan Kurt çiftinin mutluluklarına diyecek yok...Hamile kalmak için uzun bir süredir uğraş veren Demet Akalın...

Sayfayı Paylaş