gebe
  1. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63

Demet Kutluay'dan kakule çayı tarifi

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında BeyazMelek tarafından paylaşıldı.

Bu konu demet kutluaydan kakule çayı tarifi ile ilgili bilgi vermektedir. Şifalı bitkilerin kullanım biçimlerini bildikten sonra doğa ana yardımımıza koşmaya hazırdır. Yeni edindiğimiz bilgilerle vücudumuz için daha sağlıklı olan adımlar atmaya başlıyoruz. Ben pek kimyasal ilaçlardan yana değilimdir meleklerim çünkü bu kimyasallar bir yeri düzeltirken diğer yeri çökertebiliyor ancak bitkiseller doğru kullanımını bildikten sonra en etkin çözümlerle geliyor ve zarar vermiyorlar. Mesela kakule çayı say say bitmez faydalarıyla göz dolduruyor.​

Kakule çayı; mide bulantısı, gaz ve karın şişkinliği, baş ağrısı, sinüzit, geniz akıntısı, soğuk algınlığına iyi geldiği gibi zayıflamaya da yardımcı oluyor.
    Ayrıca Kakule çayının bir diğer özelliği de Aynen kahve gibi uyarıcı etkisi vardır. Ve kahve gibi de çarpıntı yapmaz.
    Zinde kalmak için 3-4 Kakule çekirdeğini ağzınıza atın zinde kalın.
    Aktara gittiğinizde çok kuru ve kararmış olan kakuleyi almayın, rengi yeşile çalan kakule idealdir.

***Çayımız nasıl yapılır: Bir miktar portakal kabuğunu, ve bir miktar tarıçını kakule çayı ile kaynatın ve afiyetle için.

Demet Kutluay'dan kakule çayı tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kakule

kakule

(Kardamom / Ingver / Cardamome / Cardamom / Elettaria cardamomum ) Bati ve Güney Hindistan, Güneydogu Asya’nin sicak bölgelerinde yetisir. 4-5 m boyunda, büyük yaprakli çok yillik bir Kakule - Büyültmek için TIKLAYINIZbitkidir. Özellikle Güney Hindistan’in bataklik ormanlarinda yabânî olarak yetisir. Kakulenin meyveleri 1-2 cm uzunlukta, sarimsi yesil ve kirli beyazimsi renktedir. Tohumlari...
  2. Kakule

Kakule

Kardamom / Ingver / Cardamome / Cardamom / Elettaria cardamomum ) Bati ve Güney Hindistan, Güneydogu Asya’nin sicak bölgelerinde yetisir. 4-5 m boyunda, büyük yaprakli çok yillik bir bitkidir. Özellikle Güney Hindistan’in bataklik ormanlarinda yabânî olarak yetisir. Kakulenin meyveleri 1-2 cm uzunlukta, sarimsi yesil ve kirli beyazimsi renktedir. Tohumlari mercimek seklinde ve büyüklügünde,...
  3. Demet şener kutluay'ın acı günü

Demet şener kutluay'ın acı günü

demet kutluay biyografi demet şener biyografi şener kıyafetleri kutluayın hayatı BABASI YAŞAMINI YİTİRDİ Demet Kutluay'ın Babası Fikret Şener Geçirdiği Kalp Krizi Sonucu Hayata Veda Etti. DEMET KUTLUAY'IN BABASI FİKRET ŞENER GEÇİRDİĞİ KALP KRİZİ SONUCU HAYATA VEDA ETTİ. İbrahim Kutluay'la evli olan ve bir çocuk dünyaya getiren Demet Kutluay'ın acı günü. Ünlü mankenin babası Fikret Şener...
  4. Demet Akalın - Çanta Şarkı sözü

Demet Akalın - Çanta Şarkı sözü

çanta ile ilgili sözler Bu şarkıyı dinlerken nedense içimden bi şeyler kopuyo :) Gidiyorum şimdi elimde bi yürek Bu sonuca nasıl geldik delice severek Güm güm atıyor çok üzülerek Ölüyorum ama gidiyorum Gücüme gidiyor kurduğun cümleler Düştüğüm hallere inanamıyorum Üstümde kurduğun edepsiz baskıya Dayanamıyorum Bu sabah aynada kendime bir söz verdim Belki de bu aşka ve sana zarar verdim...
  5. Kedim kakule

Kedim kakule

evcil hayvan bakımı, kedi bakımı, sağlığı hakkında tüm bilgiler sevgili melek arkadaşalrımmm:D:D sabah yürüyüşüne çıktığım birgün bir baktım bir yavrucak miyavlıyorrr acıkmışş evden gittim süt getirdim ama çok küçüktü sokakta bırakmaya kıyamadımm eve aldımm artık benidme kedim oldu hahaha işte kedim kakulee çokyaramaz ama resmini çekene kadar mahvoldum:D:D kudurruken...

Sayfayı Paylaş