gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

demir demirkan Biyografisi

Konu, 'YerLi sanatçı biyoqrafiLeri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Demir Demirkan; 12 Agustos 1972 yılında Adana'da doğdu. Üniversite yıllarından önce Ankara ve İzmir'de, daha sonra ise Bilkent Üniversitesi İngiliz dili ve edebiyatı bölümünde öğrenim gördü. Üniversite yıllarında Pentagram gurubuna gitarcı olarak katıldı. Pentagtam gurubu ile "Trail Blazer" albümünü tamamladıktan sonra Los Angles, CA'ya taşınarak 1992 de Musicians Institute'da eğitime başladı. Paul Hanson, Scott Henderson, Frank Gambale gibi bir çok müzisyenle beraber çalıştı. Mezuniyetinden sonrada Los Angeles'da kalarak pop-jazz, Afro, Latin ve Rock gibi birçok müzik tarzında kayıtlarda bulundu, gitar caldı ve müzik yazdı. 1996'da eve, İstanbul'a döndü. Dönüşünde Pentagram gurubu ile Anatolia albümünün kayıtlarını yaptı, ve Şebnem Ferah'ın "Kadın" albümünün prodüktörlüğünü üstlendi. Aynı yıl Sertab Erener'in "Sertab gibi" albümünün prodüksiyonunu gerçekleştirdi (1997). Prodüktörlük tarafı ağır bastığı için Pentagram gurubundan ayrıldı. 1999 yılında Şebnem Ferah, "Artık Kısa Cümleler Kuruyorum" ve Sertab Erener'in "Sertab" albümünü hazırladı. Ricky Martin ve Sertab Erener'in düet yapığı, prodüktörlüğünü Desmond Child'ın üstlendiği "Private Emotions" adlı şarkının kayıtlarında bulundu, bu versiyon orta dogu ülkelerinde yayınlandı.

1999 yılında Sony müzik Türkiye ile antlaşma imzaladı. İlk solo albümü mayıs 2000 yılında yayımlandı.

İki Tv filminde yardımcı roller aldı. 2000 yılının sonunda Sertab Erener in "Turuncu" albümü için tekrar stüdyoya girdi. 2002 yılının Mart ayında 2. solo albümü "Dünya Benim" i yayımladı.

Demir Demirkan 2002 ekim ayından itibaren Show TV'de yayınlanmaya başlayan 5'i Bir yerde adlı TV Dizisinin başrolünde yeraldı. Jenerik şarkısı ve müziklerini yazan Demirkan, Hayat Sensiz Olmuyor adlı şarkıya da diziden alınan görüntülerinde bulunduğu bir klip de çekti.

2003 yılının Eurovision şarkı yarışmasında Türkiye'ye birincilik getiren "Everyway That I Can" adlı şarkıyı besteledi ve sözlerini yazdı.

demir demirkan Biyografisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Demir Demirkan

Demir Demirkan

Demir Demirkan 12 Agustos 1972 yılında Adana'da doğdu.Üniversite yıllarından önce Ankara ve İzmir'de,daha sonra ise Bilkent Üniversitesi İngiliz dili ve edebiyatı bölümünde öğrenim gördü. Üniversite yıllarında Pentagram gurubuna gitarcı olarak katıldı. Pentagram gurubu ile "Trail Blazer" albümünü tamamladıktan sonra Los Angles, CA'ya taşınarak 1992 de Musicians Institute'da...
  2. Demir Demirkan - Sahte Cennet

Demir Demirkan - Sahte Cennet

Zaman bir aldatmaca Sonsuzluk cennet olsa Ve ben günahsız olsam Geçse günler peşpeşe Hikayem hiç bitmese Ve sen yanımda olsan Sonsuzluk sensiz İnan bana değersiz Yalnız bir ruhun sahte cenneti Cennet bir aldatmaca Sonsuz cehennem olsa Ve ben günahkar olsam Karanlık gece bitmese Sussam hiç konuşmasam Ve sen uzakta olsan
  3. Demir Demirkan - Köle Kral

Demir Demirkan - Köle Kral

Akşam üstü saat sekize doğru Bedenim ister kanım canım çeker yarım kalmıştı geçen gece içinde şeytan kanı olan şişe Cennet bir yudum ilerde Kölemiyim yoksa kral mı Yürürken aynı sokakları Arıyorum tek gecelik aşkı Serseri sarhoş hayat bomboş Kölemiyim yoksa kral mı Yürürken aynı sokakları Arıyorum tek gecelik aşkı serseri sarhoş ayıkken herşey boş Müzik durmasın,gündüz olmasın Çalışan sahte...
  4. Demir Demirkan - Gümüş

Demir Demirkan - Gümüş

Uykum yok kafam güzel Sabah erken Damlalar denize çiselerken Yalnızım birkaç saat daha Bu sahilde bıraktım seni dün gece Öptüm son kez sessizce Yüzümde o sahte gülümsemeyle... Gümüş renkli güne başlarken Yağmur altında ağlarken Kokun var üstümde Şafakta bu sahilde Gümüş renkli güne başlarken Yağmura karşı ağlarken Kokun var üsümde Şafakta bu sahilde Bir hata sandım seni Dün gece kaldık...
  5. Demir Demirkan - Göçmen

Demir Demirkan - Göçmen

Yerim yurdum dar geldi elimde olan az geldi çok bilmek dünya derdi derdim beni vurdu yola aşk istedim yaş verdi çok istedim az geldi alem bana ters geldi halim beni vurdu yola göçmen oldum yürür oldum kendi kendimi arar oldum göçmen oldum sensiz oldum neler umdum neler buldum vay

Sayfayı Paylaş