gebe
  1. narçiçeğimm

narçiçeğimm Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    273
    Ödül Puanları:
    63

Demir içeren besinler

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında narçiçeğimm tarafından paylaşıldı.

Demir içeren besinler listesi demir içeren besinler nelerdir Bizzat kendimde demir eksikliği olduğu için böyle bi konu açmak istedim demir eksikliğine faydalı olan bitkileri yazıp burda olmayıp sizinde bildikleriniz varsa yazmanızı rica ediyorum melişler
    Et (karaciğer böbrek), pekmez, yumurta, soya fasulyesi, kuru meyveler, kuru fasulye, ıspanak ve maydanoz gibi yeşil yapraklı sebzeleri demir içeren gıdalar arasında sayabiliriz.
    Çay demirin emilimini azaltır. vitamin c katkıları ise demirin emilimini artırır. kanda demir eksikliği yavaş veya tedavide uzun süre olmasında mahsur yoksa ağızdan bu gıdalarla takviye söz konusu olabilir.
    daha kısa sürede demir takviyesi yapmak için oral demir preparatları dahada hızlı olunması için Intravenöz -damar içi - demir preparatları uygulanabilir.

Son düzenleme: 16 Kasım 2011
Demir içeren besinler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kalsiyum içeren besinler

kalsiyum içeren besinler

kalsiyum içeren besinler kalsiyumlu besinler kalsiyum içeren yiyecekler nelerdir kalsiyumlu yiyecekler Günde 4 Porsiyon Belki de ilkokuldayken, büyüyen çocukların diş ve kemik sağlığı için bol kalsiyuma gereksinimi olduğunu öğrenmişsinizdir. Kalsiyum, kasların, kalp ve sinir sisteminin gelişimi, kan pıhtılaşması ve enzim etkinliği için gereklidir. Yeterince kalsiyum almazsanız kaybedecek olan...
  2. Karbonhidrat içeren besinler nelerdir

Karbonhidrat içeren besinler nelerdir

Karbonhidrat bulunan besinler Karbonhidrat içeren besinler nelerdir Az önce karbonhidrat nedir diye yazımızda öğrenmiştik Melek'lerim. şimdi ise karbonhidrat içeren besinler neler yani hangi besinlerde karbonhidrat varmış, öğreniyoruz :) Ekmek, makarna, simit, mısır unu, mısır gevreği, yulaf ezmesi, hamur işleri, beyaz pirinç, bulgur, mercimek, patates, fasulye, nohut, elma, kayısı,...
  3. E Vitamini İçeren Besinler

E Vitamini İçeren Besinler

E Vitamini İçeren Besinler hangileridir? Kızlar e vitamini ne işe yarar ve hangi besinlerde e vitamini vardır acaba ?Bu konuda bilgi fikir ve öneri bekliyorum lütfen
  4. B2 Vitamini İçeren Besinler

B2 Vitamini İçeren Besinler

B2 Vitamini İçeren Besinler hangileridir bana B2 Vitamini İçeren Besinlerin isimlerini yazar mısınız kızlar
  5. B1 Vitamini İçeren Besinler

B1 Vitamini İçeren Besinler

B1 Vitamini İçeren Besinler hangileridir lütfen B1 Vitamini İçeren Besinlerin isimlerini listeleyin bana

Sayfayı Paylaş