gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Demir Leydi Margaret Thatcher Bugün Toprağa Veriliyor

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Bu sayfa; Demir Leydi Margaret Thatcher Bugün Toprağa Veriliyor haberi hakkında bilgiler vermektedir.

Sevgili melekler, geçtiğimiz hafta vefat eden, "Demir Lady" lakaplı, yılların siyasetçisi İngiltere eski Başbakanlarından Margaret Thatcher bugün toprağa veriliyor. Şu sıralar düzenlenmekte olan cenaze töreni St. Paul Katedrali'nde yapılıyor.

Londra polisinin yoğun güvenlik önlemleri aldığı törende, olası protesto ve olaylara karşı yaklaşık 4 bin polis görevlendirildi.

Eski ABD başkanları ve İngiltere başbakanlarının da davet edildiği törene, Kraliçe 2. Elizabeth ve eşi Edinburgh Dükü Philip de katılıyor.

Törende Türkiye'yi Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik temsil ediyor.

Big Ben susacak

Cenaze töreni sırasında, tarihi saat kulesi Big Ben'in çanı çalmayacak ve Tower Bridge'den, Falkland Savaşı'nda kullanılanların da arasında bulunduğu toplardan atış yapılacak.

Geçirdiği felç sonrası 8 Nisan Pazartesi günü 87 yaşında hayatını kaybeden Muhafazakar Partili Thatcher, 1979-1990 yıllarında İngiltere'nin başbakanlığını yapmıştı.

Margaret Thatcher'ın vefatından bu yana, uyguladığı siyasi ve ekonomi politikaları ülkede tartışılırken, kesinti politikalarından en çok etkilenen işçi sendikaları ve maden işçileri "Demir Leydi"nin ölümünü ülkenin çeşitli yerlerinde toplanarak kutlamıştı.
    AA

Demir Leydi Margaret Thatcher Bugün Toprağa Veriliyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Toprak

Toprak

Toprak insana ve onun varlığını sürdürmek için ihtiyaç duyduğu şeylerin tümüne; insanın ömrü ve hayatına, rızka, ziraate, açlık ve tokluğa, Temiz ve güzel toprak üzerine oturmak mutluğa ve yardım görmeye, Toprak bazen din hususunda şüpheye düşmeye yahut insanın varacağı son yere, Hastanın toprak kazması ölmesine, yolcununki kazancına, bekarın tıprak kazması evlenmesine; Toprak olduğunu görmek...
  2. demir

demir

Güç ve kuvvete, mal ve mülke; Demirre istediği şekli kolaylıkla vermek zorlukların üstesinden gelmeye, Demiri dişiyle çiğnemek zorlu bir topluluğa zarar vermeye, Demiri ekmeğe katık yapıp yemek her halükarda başarıya, kurtuluşa ve zafer bulmaya, Demiri eeritmek halkın diline düşmeye, Demirden mamül eşya menfaate, Demir yığını bir kadından arzu ettiği şeye nail olmaya delalet ederRüyada demir...
  3. Sezen Aksu - Le Le Le

Sezen Aksu - Le Le Le

Gözümün içine baka baka oynaşıyor ellerle Cehennemde yanarsın sen bu dudu dillerle Kanından mı sütünden mi sülalenden mi bilmem Yarışırsın çapkınlıkta deli ellerle Kanından mı sütünden mi sülalenden mi bilmem Yarışırsın çapkınlıkta deli ellerle Nerelere gideyim, nasıl edeyim Sen aklımı tut yarabbi Nerelere gideyim, nasıl edeyim Sen aklımı tut yarabbi Le le le le le le le le laaa... Le le le...
  4. Antalyalı şehidimizi bugün toprağa verdik....................

Antalyalı şehidimizi bugün toprağa verdik....................

Bugün sabah 9 da kızımı hastaneye götürdüm bir baktım ki hastane bahçesi polis asker kaynıyor hemen merak ettim ve güvenlikçiye sordum bu ne kalabalığı böyle diye.Öğrendimki şehit cenazesi varmış morgtan alıncakmış.O anda dondum kaldım ve bende çıkışını beklemeye başladım.Daha sonra ailesinin yanına taziye de bulunmaya gittim bir de öğrendim ki Şehit Üsteğmen Gökhan Korkut benim hemşehrim...
  5. Hürrem Sultan Bu Akşam Toprağa Veriliyor!

Hürrem Sultan Bu Akşam Toprağa Veriliyor!

hürrem sultan, muhteşem yüzyıl hürrem sultan, hürrem sultan öldü mü Sevgili melekler, ekranların en çok tartışılan dizisi Muhteşem Yüzyılsezon sonunda ekranlara veda edecek. Dizinin geçtiğimiz hafta yayınlanan bölümünde; Hürrem Sultan yakalandığı amansız hastalığa yenilerek hayatını kaybetmişti. Bu akşam ekrana gelecek olan bölümde; Kanuni Sultan Süleyman gözdesini sonyolculuğuna...

Sayfayı Paylaş