gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Demir Leydi'nin Yardımına Türk Kızı Koştu

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Krizde ağır yara alan Ukrayna’nın Demir Leydi’si Yuliya Timoşenko’nın yardımına Türk kızı Ceyla Pazarbaşıoğlu koştu. IMF’nin Ukrayna Masası Şefliği’ne atadığı Pazarbaşıoğlu’nun, Ukrayna’ya 14 milyar dolarlık acil kredi sağlaması bekleniyor. KÜRESEL mali krizin olumsuz etkilerini kritik derecede hissetmeye başlayan eski Sovyet Cumhuriyeti Ukrayna’nın imdat çağrısına Uluslararası Para Fonu (IMF) yetişince, Ukrayna’nın kaderi Türk kızı Ceyla Pazarbaşıoğlu’na emanet edildi. Pazarbaşıoğlu başkanlığındaki heyetin hazırlayacağı raporun ardından IMF’nin Ukrayna’ya 10 ile 14 milyar dolar arasında bir kredi vermesi bekleniyor. Ukrayna bu parayı, finans sisteminde istikrarın yeniden sağlanması amacıyla kullanacak.

Rapor hazırlanıyor

Önceki gün Ukrayna başkenti Kiev’de Devlet Başkanı Viktor Yuşçenko ile Başbakan Yuliya Timoşenko başta olmak üzere üst düzey yöneticilerle ülke ekonomisini değerlendirme toplantıları yapan IMF Ukrayna Masası Şefi Ceyla Pazarbaşıoğlu, önümüzdeki günlerde hazırlayacağı raporla IMF’in Ukrayna’ya açacağı kredinin çerçevesini belirleyecek. Pazarbaşıoğlu, görüşmelerden sonra "IMF geride kalan doğu Avrupa ülkeleri gibi Ukrayna’ya da yardım eli uzatmaya hazır, çıkış yolu bulunacağına inanıyoruz" dedi. Pazarbaşıoğlu, ilgili ülke raporunu önümüzdeki hafta bitirerek IMF onayına sunacaklarını açıkladı.

Pazarbaşıoğlu ile görüşmesinin ardından halka sakinleştirici açıklamalar yapan Başbakan Timoşenko, şöyle konuştu: "Aslında şu an biz kendi kendimize yeterliyiz. IMF ile görüşmemiz önümüzdeki yıla yönelik durumla ilgili. Bu yılki kalkınma tempomuz oldukça yüksek, ancak önümüzdeki yıl refinanse edilmemiş büyük bütçe açığımız var. Temel ihracat kalemlerimiz demir çelik ve kimya sanayine dış pazarlarda talebin azaldığını düşünerek görüşmelere başladık."

Ancak muhalefet, bu yardımın neden Rusya yerine IMF’ten istendiği konusunda eleştirilere başladı.

Derviş’e danışmanlık yapmıştı

BAŞKANLIĞINI yaptığı heyetle Ukrayna’da en az bir hafta kalması beklenen Ceyla Pazarbaşıoğlu, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu. Pazarbaşıoğlu 1992 ile 1998 yılları arasında IMF’de çalışarak, Çek Cumhuriyeti, Polonya, Gana, Kore, Türkiye, Tayland ve Rusya operasyonlarında görev alan Pazarbaşıoğlu, 2001’e kadar ABN Amro’da direktör olarak çalıştı. Pazarbaşıoğlu, 2001 krizi ile birlikte Türkiye’ye gelen Kemal Derviş’in ekibinde yer alarak, bankacılık konusundaki bilgilerini aktardı. Temmuz 2001’de BDDK’ya atanan Pazarbaşıoğlu, Engin Akçakoca’nın yardımcılarından biri oldu. Haziran 2003’te BDDK’dan ayrılan Pazarbaşıoğlu, ABD’ye giderek yeniden IMF’de çalışmaya başladı. Ceyla Pazarbaşıoğlu, uluslararası dalgalanmanın yaşandığı böyle bir dönemde de IMF Ukrayna Masası Şefliğine getirildi.

Hurriyet

Demir Leydi'nin Yardımına Türk Kızı Koştu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. *** Türk kızı***

*** Türk kızı***

1- Türk kızı; kimseye bağlanmaz, çok gerekiyorsa bağlar. 2- Türk kızı: asla normal kola içmez. Diet kolanın yanında, en kalorilisinden pasta yer. (Vicdan azabı duymaz ) 3- Türk kızı; zekasını kanıtlamaya çalısmaz. Dünya alemin bildigi birseyin kanıtı olmaz tabii ki. 4- Türk kızı; kumruyu bir cins kuş sananlara, her kuşun etinin yenmeyeceğini çok güzel öğretir. 5- Türk kızı; baştan çıkmaz,...
  2. Kilotlu Çoraplı adamlar kızlar koşun

Kilotlu Çoraplı adamlar kızlar koşun

külotlu çoraplı kız resimleri kilotlu çoraplı kızlar kilotlu kızlar coraplı kız resimleri Nasıl kızlar bu kilotlu çoraplı kızlar pardon erkekler yakışıklılar dimi :D:D:D:dil::dil::laugh:
  3. kızlar yardımlarınızı bekliyorum :)

kızlar yardımlarınızı bekliyorum :)

benim sevgilim ilk bi yıldan sonra cok ilgisiz oldu. bense onun benle ilgilenmesini çok istiyorum. Normal bi ilgisizlik değil bir de 2 gün çok ilgileniyorsa 1 hafta soğuk davranıyo kendisinin insanlara cabuk soğuyan cabuk ısınan bi karakteri olduğunu söyledi açıklama olarak bunun arakasına sığındığını düşünüyorum. Terazi burcu olmasının verdiği bi dengesizlikte olabilir :) Belki bu size dert...
  4. Kızlar koşun Zakkum Anason şarkı sözü burada

Kızlar koşun Zakkum Anason şarkı sözü burada

zakkum anason şarkı sözü sözleri burada arkadaşlar. Sezona damgasını vuran bir şarkı ile karşınızdayım Melek'ler:D Zakkum Anason şarkı sözleri paylaşmadan önce, sizlere geçtiğimiz günlerde Zakkum 2011 albümü hakkında bilgiler aktarmıştık Melek'ler. Yılın şarkılarına damgasını vuran Zakkkum şarkıları dillere edestan oldu, "Benle kal" diyen Zakkum, şimdi de "dokunsalar...
  5. kızlar yardımınıza ihtiyacım var

kızlar yardımınıza ihtiyacım var

kızlar adetim 11 gün gecikti bugün kan testi yaptırdım 0,100 cıktı bu sonuç kesindir dimi erken deildir yani yardımcı olurmusunuz :zarhos::bangin:

Sayfayı Paylaş