gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

demokrasi ile alakalı sözler

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba .. Sizden ricam demokrasi ile alakalı sözler yazmanız. Varmı sitenizde demokrasiyle ilgili sözler ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    “Kelimenin tam anlamıyla gerçek bir demokrasi hiç bir zaman varolmadı ve varolmayacaktır.”

“Gerçek demokratik ilke, hiç kimsenin halkın üzerinde bir güce sahip olmaması demektir.”

“Demokrasinin kötü olan bir yönü çoğunluğun tiranlığına dönüşmesidir.”

“Kelimeler üzerinde ve sahte problemler üzerinde kavga etmemiz gerekir. Demokrasinin gerçek ve gerekli anlamı kullanıldığı zaman hangi ismi istiyorsanız onu seçebilirsiniz.”

“Demokrasi” ve “demokratik devlet” kavramlarının kullanımı konusunda büyük bir eksiklik vardır. Bu kelimeler açıkça tanımlanmadıkça ve anlamları üzerinde uzlaşılmadıkça insanlar bu anlam karmaşası üzerinde yaşamaya devam edeceklerdir ve bu tartışmalar demogoji yapanların ve despotların işine yarayacaktır.”

demokrasi ile alakalı sözler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ahlakla Alakalı sözler ( dini )

Ahlakla Alakalı sözler ( dini )

(Sizin imanca en güzeliniz, ahlakça en güzel olanınızdır.) [Hakim] (Ya Rabbi senden, sıhhat, afiyet ve güzel ahlak dilerim.) [Harâiti] (Ben ancak güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim.) [Beyheki] (Güzel ahlak, büyük günahları, suyun kirleri temizlemesi gibi temizler. Kötü ahlak ise, salih amelleri, sirkenin balı bozduğu gibi bozar.) [İ. Hibban] (Allahü teâlâ indinde kötü...
  2. Mevlana'dan dostlukla alakalı sözler arıyorum

Mevlana'dan dostlukla alakalı sözler arıyorum

Selam arkadaşlar. Ödevim sebebiyle yardımınızı istiyorum.Bana Mevlananın söylediği dostlukla ilgili sözleri yazabilirmisiniz..
  3. Gül ile alakalı güzel sözler var mı

Gül ile alakalı güzel sözler var mı

Merhaba melekler :) Ben çiçekleri ve özellikle gülleri çok seviyorum.Zaten facemde de bol miktarda gül resmi var. Ben bir de gülle ilgili güzel sözler arıyorum.Onu da faceme ekleyecem.Varmıdır bildiğiniz ?
  4. İstanbulla alakalı sözler lazım

İstanbulla alakalı sözler lazım

Kızlar selamlar, bana İstanbulla ilgili sözler lazım.Lütfen sebebini sormayın benim için çok önemli..:)
  5. sorumlulukla alakalı sözler arıyorum

sorumlulukla alakalı sözler arıyorum

Selamlar melekler, sorumlulukla ilgili sözler arıyorum hiçbir yerde bulamadım.Bir arkadaşım burayı tavsiye etti, yardım eder misiniz bana da :)

Sayfayı Paylaş