gebe
  1. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

DEMONSTRATIVES ( İşaret Zamirleri)

Konu, 'Yabancı Dil Sözlük' kısmında ms_enemy tarafından paylaşıldı.

demonstratives Bize yakın nesneleri işaret ederken “this”, uzak nesneler için ise “that” işaret zamirleri kullanılır. This ve that sözcükleri isimlerin önünde sıfat olarak da kullanılabilir. (this book – bu kitap, that window – şu pencere gibi.) Ancak bu derste sadece zamir olarak kullanımları üzerinde duracağız.

This is a picture. Bu bir resimdir. “Yakında”

That is a clock. O/ şu bir saattir. “Uzakta”

DEMONSTRATIVES ( İşaret Zamirleri) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. işaret

işaret

Rüyada kendinizi birilerine işaret verirken görmek, girişeceğiniz yeni işlerde yakın arkadaşlarından yardım alınacağına yorumlanır. İşaret edilen şeye dikkat etmek ve onu da yorumlamak gerekir. Kişinin bir amacı olacak demektir.Isaret vermek için kandil asilan ve konulan sey-leri görmek, yüksek makam ve mertebeye delalet eder, Bu rüya son derce iyidir. Isigi söndürdügünü görmek hayirli degildir.
  2. Mor Ve Ötesi - Dişi Zamiri

Mor Ve Ötesi - Dişi Zamiri

bu son yenilgi olmazki , kalamamki hani bitmişti böyle bitermi herşey sözünde dursan bile sözün sende durmazdı yerinden kalkmadan giderdin orda karlar var yalandan yürerken eski bir şarkının arkasından gülerken dokunma dalga geç güzel şeytan durmadan ağlayan resminle inanma sen de onlar gibisin karşımda dururken yarım kaldı seni anlattığım belki de susmam lazım çaresiz...
  3. İtalyanca Şahıs Zamirleri ve -Aile_Akraba-

İtalyanca Şahıs Zamirleri ve -Aile_Akraba-

italyanca şahıs zamirleri Io : Ben Tu : Sen lui (erkek) : O lei (bayan) : O Lei (özel hitap) : O Noi : Biz Voi : Siz Loro : Onlar Anne : madre Baba : padre Erkek Çocuğu : figlio Kız Çocuğu : figlia Koca : marito Karı : moglie Büyük Baba : nonno Büyük Anne : nonna Erkek Çocuk : bambino Kız Çocuk : bambina Erkek Kardeş : fratello Kız Kardeş : sorella Amca ( Dayı ) : zio Teyze...
  4. It (o) Zamİrİ

It (o) Zamİrİ

o zamiri IT (O) ZAMİRİ Cansız varlıklar için zamir olarak genellikle “it” (o) zamiri kullanılır. It zamiri tekil varlıkları işaret eder ve be fiilinin geniş zamandaki tekil çekimi olan is halini gerektirir. Tekil isimler asla önlerinde bir belirteç (a, the,my gibi) olmadan cümlede kullanılamazlar. It is ifadesi It’s şeklinde kısaltılabilir. It is a book./ It’s a book. O bir kitaptır. It...
  5. arapça Zamirler الظَّمَاءِر

arapça Zamirler الظَّمَاءِر

arapça zamirler arapça zamir arapçada zamirler zamirleri zamır Zamirler الظَّمَاءِر أَنَا Ben أنْتَ Sen هُوَ O هِىَ O أنْتُمَا İkiniz هُمَا İkisi نَحْنُ Biz أَنْتُمْ Siz أََنْتُنَّ Siz (bayanlar) هُمْ Onlar هُنَّ Onlar (bayanlar) عِنْدِي Bende عِنْدَكَ Sende عِنْدَهُ Onda عِنْدَنَا Bizde عِنْدَكُمْ Sizde عِنْدَهُمْ Onlarda لِى Benim لَكَ Senin لَهُ Onun لَنَا Bizim...

Sayfayı Paylaş