gebe
  1. birtutamanne

birtutamanne Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    0

Deni ürünlerinde neleri tercih etmeliyiz?nelere dikkat etmeliyiz?

Konu, 'Gebelik' kısmında birtutamanne tarafından paylaşıldı.

Deniz ürünlerinde neleri tercih etmeliyiz?nelere dikkat etmeliyiz? Karides güveç
    omega 3

Selam kızlar
    hamilelikte deniz ürünleri omega 3 açısından oldukça yararlı ama tabiki her balık değil
    dip balıklarının tüketilmemesi gerekiyor çünkü fazla civa içeren balık onlar

Deniz ürünleri: Midye, istiridye, karides gibi çiğ ve az pişmiş kabuklu deniz ürünleri yenmemeli. Sushi de hamilelikte tüketilmemelidir. Çiğ deniz ürünleri salmonella nedeniyle zehirlenmeye neden olabilir. Aynı zamanda, campylobacter (hem hayvanlarda hem de insanlarda hastalık yapan bir bakteri) ve listeria da taşıyabilirler. Deniz ürünlerini, bakterilerinin ölmesini sağlamak için iyice pişirdikten sonra yiyebilirsiniz.

* Balık: Konserve balıkları haftada iki kereden fazla yemeyin. Köpek balığı ve kılıç balığından da uzak durmalısınız. Bu balıklar cıva gibi ağır ller içerebilir ve bunlar da bebeğinizin sinir sistemine zarar verebilir. Hamilelere özellikle; lüfer, palamut, levrek, sardalye, uskumru ve somon tavsiye edilir. Yeter ki, iyice pişmiş olsunlar

Son düzenleme: 22 Haziran 2012
    yakışıklım bunu beğendi.
Deni ürünlerinde neleri tercih etmeliyiz?nelere dikkat etmeliyiz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hamilelikte nelere dikkat etmeliyiz ?

hamilelikte nelere dikkat etmeliyiz ?

Hamilelikte dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, neler yenilip içilmeli ? ARkadaşlarım 5 sene sonunda çok şükür hamile kalabilmeyi başardım. Aslında sorunda yoktu ama bir türlü kalamıyordum şu anda 20 günlük hamişim. Allahıma binlerce şükürler olsun. Şimdi sizlere şunu sormak istiyorum. Ben gebelik hususunda çok tecrübesizim. Sizlerden hamilelikte nelere dikkat etmem gerekli konusunda yardım...
  2. Haşema Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Haşema Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

haşema özellikleri haşema nedir haşema alırken dikkat edilmesi gerekenler Kapalı bayanların havuz ve deniz de yüzme amacı ile giydikleri kapalı mayo türüne haşema deniyor. Günümüz de birçok haşema markası ve modeli ile birlikte farklı renk seçenekleri de bulunmaktadır. Haşema modelleri modern ve klasik olarak tercih edebiliyorsunuz. Malum yakın da havuz ve deniz sezonu açılıyor, hatta bazı...
  3. Kreş Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Kreş Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

kreş seçimi, kreş nasıl seçilmeli, kreş seçerken dikkat edilmesi gerekenler Çalışan annelerin en büyük sorunları işe gittiklerinde çocukları güvenli kişiye ve ortamlara bırakmak... Ben de çalışan bir anne olarak 2 yaşına kadar bakıcıyı tercih ettim. Fakat uzmanlar 3 yaştan itibaren artık çocukların sosyalleşmeleri adına kreşi öneriyorlar. Dünyanın en kıymetli varlığı çocuklarımız değilmidir?...
  4. Kürtaj sonrası nelere dikkat etmeliyim?

Kürtaj sonrası nelere dikkat etmeliyim?

kürtaj sonrası ne zaman yemek yerim,kürtaj sonrası kanama,kürtaj sonrası ağrı,kürtaj sonrası halsizlik,kürtajdan sonra yaşanan durumlar hakkında bilgiler İstenmeyen gebelikleri önleyebilmek için öncelikle modern aile planlaması yöntemleri etkin bir şekilde uygulanmalı ve her şeye rağmen istenmeyen bir gebelik ortaya çıkmışsa son çare olarak kürtaja başvurulmalıdır. Kürtaj, gebelik...
  5. Lohusalıkta nelere dikkat etmeliyim?

Lohusalıkta nelere dikkat etmeliyim?

Lohusalık dönemi doğumdan sonraki 6 haftayı kapsar. Bebeğin anneden doğduğu andan itibaren başlar ve 6 haftanın sonunda lohusalık dönemi sona erer. Bu dönem aslında kontinü devam eden ve gebelik etkisiyle oluşan değişimlerin tekrar eski gebelik öncesi haline döndüğü dönemdir. Hafta hafta ayırmak pratik olabilir fakat haftadan haftaya geçişler keskin sınırlarla belli olmayabilir. Lohusalığın...

Sayfayı Paylaş