gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

deniz anası

Konu, 'Evcil Hayvanlar ve Hayvanlar Alemi' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

[​IMG] [​IMG]

F- Semostomidae
    L- Aurella aurita
    İ- Common jeily fish
    M- Medoza, Medüz, Deniz pıhtısı

Morfolojik Özellikleri:

Gövde disk şeklindedir. Bu diskin alt kısmında çok sayıda dokunaçlar (avlanma organları) bulunur. bunların üzerinde de çok sayıda mikroskopik kıllar vardır. Vücut jelatin yapısında olup, büyük çoğunluğunu su teşkil eder. Gövdenin etrafında bulunan siller hareketini sağlar. Maksimum çapı 40 cm, ortalama çapı 13-14 cm'dir.

Üreme Zamanları:

Mart-Nisan-Mayıs

Avlanma Yöntemleri:

Iğrıp, Manyat, Kepçeler

deniz anası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Deniz anası

Deniz anası

Kısmetle ilgili ufak, tefek pürüz ve engellerdir. Ölmüş denizanası hemen geçecek sorundur.
  2. deniz

deniz

merhaba arkadaslar,ben 27.12.2010 tarihinde dusuk yaptim,ondan sonrada subatin 7 sinde adet gordum,daha ondan sonrada adet gormedim.idrar testi yaptim 3 defa ama negatif cikti ama yinede emin olamiyorum.sizce neden adetim gecikmis olabilir ve hamile olabilir miyim??(kasiklarimdaki nadir agrilar disinda bi belirti yok)sizzden cavap bekliyorum,tesekkurler:))
  3. deyim

deyim

**Ağzında bakla ıslanmamak : Sır saklayamamak. **Bal dök yala: Her taraf temiz, her taraf dikkat çekecek kadar temiz. **Baldırı Çıplak : İşi gücü olmayan, serseri sataşmak için bahane arayan. **Balık kavağa çıkınca: Gerçekleşmesi hiç bir zaman mümkün olmayan işler söylenir. **Baş ütülemek : Dırdır ederek kişiyi huzursuz etmek. Çok konuşmak. ** Cami...
  4. anası kılıklı deyiminin anlamı ne

anası kılıklı deyiminin anlamı ne

yahu bana kaynanam anası kılıklı dedi araları pek iyi değil ama bu deyimin tam anlamı ne allaşkına küfür mü etti şimdi bana :S

Sayfayı Paylaş