gebe
  1. semazen

semazen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Deniz Hıyarı

Konu, 'Bilgi Deposu' kısmında semazen tarafından paylaşıldı.

deniz hıyarı yemeği deniz hıyarı yemekleri nasıl yenir [​IMG]

Deniz hıyarları şekilsiz hayvanlardır ama diğer canlılar için değerli bir yiyecektirler. Deniz hıyarlarının bazı türleri planktonları yakalayabilmek için yapışkan bir uzantı ve çok yönlü dokungaçlar kullanırlar. Alt katmandaki dokungaçlar gezindiği yerdeki yiyecekleri yoklamaya yarar. Ayrıca çok şaşırtıcı bir savunma yöntemine sahiptirler. Deniz hıyarı elle tutulmak istendiğinde bir basınç uygulayarak kolayca iç organlarını dışarı çıkarabilir. Vücudunun açık yerlerinden yapışkan maddeler akar ve insan elinin parmaklarının birbirine yapıştırır. Bir balık ya da yengeç, deniz hıyarına saldırırsa, saldırgan bir anda kendisini ipliğe benzer yapışkan organların içinde bulur. Oradan kurtulmaya çalışırken, deniz hıyarı yavaşça uzaklaşır ve daha sonraki birkaç hafta içinde, iç organlarını tümüyle yeniden oluşturur.

2. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48
    Cevap: Deniz Hıyarı
    çok ilginç ben bu hayvanın üstüne basmıştım galiba görmedim ama denizden korkarak kaçtım deniz hıyarıdır deiler ilk defa duydum bidaha orda deniz girmedim berbat bişidi emeğine sağlık

Deniz Hıyarı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 2007 ödüllü hıyarı

2007 ödüllü hıyarı

2007 yıLının ÖdüLLü Hıyarı :)
  2. hıyar

hıyar

Salatalık.Kişinin başkalarının tutumu yüzünden zor durumda kalacağına işaret eder. Kişi hıyarı yerse, iftiraya uğrar.Vaktinde olmak sartiyla taze hiyar görmek, güzel sözler isitmege, veya bir kadinin kendisini sevmesine, bu hiyar-dan yedigini görmek, o kadinla evlenmege ve murada ermege delalet eder. Ebu Sait ve Kirmani üstatlara göre, rüyada hiyar görmek, her sekilde hayirlidir. Menfaat ve...
  3. İşte Yılın Hıyarı

İşte Yılın Hıyarı

Evvet Meleklerim İşte Garşınızdaaa daa daa da da aha eko yaptı :) Kimsemi yok nedir? Evet Garşınızdaaaa YILIN HIYARI :))))) :parti:
  4. 25 hıyar şehit oldu

25 hıyar şehit oldu

25 hıyar hayatını kaybetti Flaş Flaş Flaş ıspanak ilinin maydonoz ilçesine bağlı domates köyünde acı biberin hain pusu kurarak şehit ettiği 17 patlıcan törenle mutfağa verildi ayrıca yaralanan 2 dolmalık biber tencere devlet hastanesine kaldırıldı köy muhtarı karpuzun verdiği bilgilere göre 8 uzun namlulu pırasa 3 göz yaşartıcı soğan ve patlamaya hazır mısır ele geçirildi alınan bilgilere...
  5. Acı Hıyar Nedir

Acı Hıyar Nedir

Acı Hıyar Nedir lütfen bilginiz varsa bilgi verin bana arkadaşlar.

Sayfayı Paylaş