Deniz Hıyarı

semazen

Yeni Üye
Üye
Deniz Hıyarı
deniz hıyarı yemeği deniz hıyarı yemekleri nasıl yenir
hyarma5ug8.jpg

hyrcm3ov0.jpg

Deniz hıyarları şekilsiz hayvanlardır ama diğer canlılar için değerli bir yiyecektirler. Deniz hıyarlarının bazı türleri planktonları yakalayabilmek için yapışkan bir uzantı ve çok yönlü dokungaçlar kullanırlar. Alt katmandaki dokungaçlar gezindiği yerdeki yiyecekleri yoklamaya yarar. Ayrıca çok şaşırtıcı bir savunma yöntemine sahiptirler. Deniz hıyarı elle tutulmak istendiğinde bir basınç uygulayarak kolayca iç organlarını dışarı çıkarabilir. Vücudunun açık yerlerinden yapışkan maddeler akar ve insan elinin parmaklarının birbirine yapıştırır. Bir balık ya da yengeç, deniz hıyarına saldırırsa, saldırgan bir anda kendisini ipliğe benzer yapışkan organların içinde bulur. Oradan kurtulmaya çalışırken, deniz hıyarı yavaşça uzaklaşır ve daha sonraki birkaç hafta içinde, iç organlarını tümüyle yeniden oluşturur.

Cevap: Deniz Hıyarı

çok ilginç ben bu hayvanın üstüne basmıştım galiba görmedim ama denizden korkarak kaçtım deniz hıyarıdır deiler ilk defa duydum bidaha orda deniz girmedim berbat bişidi emeğine sağlık

Geri