gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Deniz tanrısı POSEİDON

Konu, 'Eski Uygarlıklar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

deniz tanrısı poseidon poseidon deniz tanrısı Poseidon (Ποσειδῶν), Yunan Mitolojisi'nde denizler, depremler ve atlarKronos ile Rheia'nın oğlu. Zeus ile Hades'in kardeşi. Roma mitolojisi`nde Neptün olarak bilinir. En önemli silahı üç dişli bir yabadır ve bu yabayı yere vurduğunda depremler meydana gelir. Posedon hırs ve gücü temsil eder. Posedon'un hırsı Atlantis'in yok olmasına sebep olmuştur. Bunun nedeni ise dünyanın en mükemmel şehrini inşa etme arzusudur. tanrısı. Poseidon Dor'ların göçlerinden önce Peloponnesos ile Boiotia'da saygı görürdü. Üç dişli yabası ile denizleri allak bullak eder, karaları sarsar, depremler yollardı. Bunun için Poseidon'a Enosikhthon ile Gaeiokhos (yerin altında yürüyen) de denir. Ayrıca atların da tanrısıydı; En eski efsanelerde sık sık at şeklinde tasvir edilir. Pegasus, Poseidon ile zorla sahip olduğu Medusa'nın çocuğudur. Poseidon Şerefine tertiplenen araba yarışları içinde, Korinthos'ta yapılan İsthmia yarışarı en meşhurlarıdır. Atina'da ki Erekhteion'da, Posedon'la Athena arasında ki yarışın izleri görülür; Posedon, üç dişli asasını vurunca kaya da koca bir yarık açılmıştır.Zevsin kızı olan Athenaya Atinada yenilmiştir.

Deniz tanrısı POSEİDON konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ateş Tanrısı Hephaistos

Ateş Tanrısı Hephaistos

ateş tanrısı ateş tanrıçası tanrıları tanrısının adı tanrısı adı Hephaistos ateş tanrısı idi. Zeus ile Hera'nın oğlu olan bu tanrı topal olarak doğdu, üstelik çokda çirkindi. Hera onu doğurduğunda çirkinliğinden utandı, ve diğer tanrıların kendisiyle alay etmesinden korkarak onu Olympos'tan aşağı fırlattı. Hephaistos'un Olympos'tan aşağı Lemnos adasına düşüşü tam bir gün sürdü. Bir hocanın...
  2. Rüzgar Tanrısı ve Ulak Hermes

Rüzgar Tanrısı ve Ulak Hermes

rüzgar tanrısı rüzgar tanrıları tanrısı hermes tanrıçası ruzgar tanrisi Hermes rüzgar tanrısıdır, babası Zeus annesi ise yağmur perilerinden biri olan Maia'dır. Kanatlı sandalları olan Hermes aynı zamanda tanrıların habercisidir. Hermes, Arkadia'da Kylleni dağının dik yamaçlarında bulunan oldukça geniş ve derin bir mağarada doğdu. Ve doğar doğmaz kundağından kurtulup mağaradan çıktı ve...
  3. Kenan Doğulu - Aşk Tanrısı

Kenan Doğulu - Aşk Tanrısı

sen benim başıma gelen en güzel şeysin bu güne kadar sen benim canımı yakan en tatlı şeysin bu güne kadar gururlu,gizemli,asilll sevgilim ölene kadar sonuna kadar bitene kadar aşk tanrısıyla dans ettim dün seni bana anlattı hep kalp acısıyla dertleştik dün aklımda sen kalbimde sen sen benim başıma gelen en güzel şeysin bu güne kadar sen benim canımı yakan en tatlı şeysin bu güne kadar...
  4. Savaşların tanrısı ARES

Savaşların tanrısı ARES

savaşların tanrısı tanrı ares ares tanrı Ares, mitolojide Zeus ve Hera'nın oğludur. Savaş tanrısıdır. Roma mitolojisinde adı Mars'tır. Akbaba ve köpek kutsal hayvanlarıdır. Yardımcıları: Deimos , Phobos (Korku Tanrısı), Enyalios (Dövüş Tanrısı), ErosHarmonia (Birlik Beraberlik Tanrısı) (Aşk Tanrısi) ve Ares,athenanın aksine savaşları akıl ve mantık yoluyla değil,kaba kuvvet ve güçlü askerlerle...
  5. Poseidon Hotel - Marmaris

Poseidon Hotel - Marmaris

poseidon hotel, marmaris, videolu tanıtımı, yeri, iletişim bilgileri, ile ilgili bilgiler burada melekler POSEIDON HOTEL| MARMARİS Uzunyalı Cad. Dergah Mevkii, No:143 Siteler, Marmaris 48700 MUĞLA-TR Tel : (+90) 252 417 78 80 (Pbx) Fax : (+90) 252 417 79 06 E-mail:[email protected] Http :...:: POSEIDON HOTEL ::.. MARMARIS http://www.youtube.com/watch?v=KsjS8CkyqoY

Sayfayı Paylaş