gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Denizanası Değdiğinde Cilt Nasıl Yanar?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

denizanası, cildi nasıl yakar, sebepleri, ilmi açıklaması, ne yapmak lazım, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz.

Sevgili melekler,
    Yaz aylarında denize giren en büyük korkularından biri denizanalarından biri tarafından benim tabirimle öpülmektir.Bu temas cildi fena yakar.Acaba danizanaları nasıl bizi bu kadar yakabiliyorlar?

Denizanaları, Cnidaria (Coelenterata) şubesinin Scyphozoa sınıfının üyeleridir. Denizanalarının knidoblast denen savunma amaçlı kullandığı hücreleri vardır. Knidoblastların içinde nematosit adı verilen yakıcı kapsüller bulunur. Bunlar savunmanın yanında avlanmada da görevlidirler. Denizanalarına herhangi bir şekilde temas edildiğinde nematosistler yakıcı kapsüllerinden dışarı çıkar. Dokunduğu organda zehir etkisi gösterir. Bu durumda denizanasının temas ettiği bölgeyi kesinlikle kaşımamak gerekir. Çünkü patlamamış yakıcı hücreler bulunabilir. Kaşırken bunları patlarsa zehir etkisi daha fazla olur. Tatlısuyla da yıkamamak gerekli. Yoğunluk farkından dolayı yine
    patlamalar olabilir. Bunların yerine sıcak suyla (deniz suyu olmalı) o bölge temizlenebilir. Sıcak zehir etkisini azaltır. Ayrıca amonyak da kullanılabilir.

2. büşra.shid

büşra.shid Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    175
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler bilgiler için..emeğine sağlık..

Denizanası Değdiğinde Cilt Nasıl Yanar? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Nasıl Cilt Bakımı Yapılmalı?

Nasıl Cilt Bakımı Yapılmalı?

Cildiniz için ne tür bakım ürünlerini, nasıl kullanmalısınız? Cilde hoş bir görünüm veren zengin ve yoğun kremin altına nemli ve hidratlanmış bir krem deneyin. Kremi cildinize yedirmek için parmaklarınızın ısısını kullanın. Gözaltı bölgenize daha canlı ve parlak görünmesi için kapatıcı kullanın. Pembe veya şeftali rengi düzeltici bir kapatıcı ile sarı tonlu kapatıcıyı birbirine eş olarak...
  2. Emel Müftüoğlu - Yanar Yanar

Emel Müftüoğlu - Yanar Yanar

Benim sende özüm kalmış sözüm kalmış Zararı yok kim ne anlar halimden Benim sende izim kalmış gözüm kalmış Zararı yok kim ne anlar halimden Benimsin herşeyimsin içimdeki tek sihirsin İstesem de vazgeçemem ooo Kanımsın hep canımsın Sen benim alınyazımsın İstesem de ben silemem Yanar yanar yüreğim aşkına Söndüremem aşığım ben sana Söz-Müzik: Mustafa Sandal
  3. Cilt Detoksu nasıl yapılır?

Cilt Detoksu nasıl yapılır?

detoks nasıl yapılır ayak detoksu nasıl yapılır detoks uygulanır evde ayak detoksu Yılda en az vücudumuza detoks yapmamız gerek...Detoks vücudumuzu toksinlerden arındırır...Peki kızlar vücudumuz kadar cildimizinde detoksa ihtiyacı olduğunu biliyormusunuz?... Cildiniz beslenme şekliniz egzersiz düzeyiniz alkol ve sigara tüketiminiz güneşe maruz kalma seviyeniz ve daha pek çok şeyden...
  4. Cilt lekeleri nasıl geçer

Cilt lekeleri nasıl geçer

çil lekeleri nasıl geçer cilt lekeleri nasıl geçer bıyık lekesi gecer ciltteki lekeler yüz cilt lekesi, maskesi, nasıl geçer diye merak edenler işte burada öneriler. Cilt güzelliğinize gölge düşüren cilt lekeleri nasıl geçermiş; buyrun bu yazımızda ki öneriler ile çözüm bulalım Melek'ler. Cilt lekeleri yazın daha sıklıkla ortaya çıkıyor. Güneşin zararlı ışınları en büyük etken olsada...
  5. Cilt Kusurlarınızı Nasıl Kapatabilirsiniz?

Cilt Kusurlarınızı Nasıl Kapatabilirsiniz?

cilt bakımı, cilt kusurları için, cilt kusurları için Sevgili melekler, aynaya baktığınızda yüzünüzde varolan ufak tefek pürüzler, çukurluklar ve izler canınızı sıkıyorsa sizlere bazı tavsiyelerimiz olacak. Hiç canınızı sıkmayın ve sizlere vereceğimiz ufak tefek makyaj hileleri ile cilt kusurlarınızı kapatabilirsiniz. İşte tüyolarımız... Pigment lekelerini kapatmak için Önce hafif...

Sayfayı Paylaş