gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Denizde Ya Da Havuzda Kramp Girerse!

Konu, 'Haydi Tatile' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

denizde, havuzda, kramp girerse, ne yapmak lazım, yapılması gerekenler, tavsiyeler, ile ilgili bilgiler burada melekler

Sevgili melekler,
    Yaz aylarında denizde ya da havuzda yüzerken rastlanan en sık şikayetlerden biri kramp girmesidir.Eğer böyle bir durumla karşı karşıya kalırsak yapacağımız şey çok basittir.

• Deniz ya da havuzda kramp sorunu yaşarsanız, öncelikle sakin olun ve kıyıya doğru sırtüstü yavaşça yüzün. Eğer suyun içinde yanınızdaki kişiye kramp girdiyse, o kişinin bacağını suyun içinde ovarak ya da hafif vuruşlar yaparak rahatlatmaya çalışın.

• Kıyıya ulaşınca kramp girilen yeri yavaşça ovalarak gerilmeye ve eski haline getirilmeye çalışılır. Daha sonra ayak ileri geri hareket ettirilir.

Denizde Ya Da Havuzda Kramp Girerse! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Deniz mi havuz mu

Deniz mi havuz mu

Evet başlıktada olduğu gibi deniz mi havuz mu
  2. Bebekler de depresyona girer

Bebekler de depresyona girer

Çocukların yanı sıra bebeklerin de 6 aydan sonra depresyon riski yaşadığını belirten uzmanlar, "Anne ya da anne gibi bağlandığı kişiden ayrılan bebeklerde, ayrılmadan hemen sonra çok şiddetli ve uzun süreli ağlamalar izlenir. Bu ağlamaların ardından sessizlik ve küskünlük ortaya çıkar" uyarısında bulundu. Psikolog Derya Toparlak, sadece çocuklar değil bebeklerin de depresyon...
  3. Ya Gözyaşım Ya da Sen..

Ya Gözyaşım Ya da Sen..

Denedim çok zorladım yine de geçmiyor Bu nöbetler çok zamansız, hiç bitmiyor... Bahar gelince kalp ağrılarım hep artıyor Ya da bu hasta yürek bunları abartıyor Bu gece de ağlıyorum Hem de hiç istemeden Tutamıyor engel olamıyor artık Gözyaşıma bu beden.. Uyuyamıyorum artık Sabahları görmeden Akıyor gidiyor içimden Ya gözyaşım ya da SEN ! [Alıntı]
  4. Sıcaklar Geldi Havuza Girerken Havuz Enfeksiyonlarına Dikkat!!!

Sıcaklar Geldi Havuza Girerken Havuz Enfeksiyonlarına Dikkat!!!

Havuz Enfeksiyonlarına Dikkat Havuza Girerken Alınacak Önlemler Sıcaklar geldi herkes kendini ya denize ya havuzlara atar oldu...Ama gireceğiniz havuzda ne gibi önlemler alacağınızı biliyormusunuz...Kendiniz hemde çocuğunuz için enfeksiyon riski ile karşı karşıya olabilirsiniz...Evet havuz enfeksiyonuna karşı alınacak bazı önlemleri sizinle paylaşıyoruz...Havuza girerken nelere dikkat...

Sayfayı Paylaş