gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Depo Çavuşu Konyalı Mustafa'nın Şiiri

Konu, 'Atatürk Şiirleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

05 mustafa şiir o5 mustafa Depo Çavuşu Konyalı Mustafa'nın Şiiri
    ağbi, dedi
    bir söz var,
    dilimle yüreğim arasına sıkışmış
    belki on yıl belki onbeş
    gider gelir
    usumun uslanmayan yerlerine,
    bir şiirinde, dedi
    yazarsan, dedi
    çok makbule geçer
    belki makbul saymayacağım bu isteğim,
    yazarsan eğer, dedi
    şöyle kocaman harflerle:
    İSYANLARDAYIM, diye
    kepime yazdığım gibi şöyle,
    o kepi hep çıkarırız
    ne zaman ismin anılsa hanemizde...
    olur dedim be çavuşum,
    yazarız...
    şiir dediğin kimin içindir mustafa?

Depo Çavuşu Konyalı Mustafa'nın Şiiri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. konyalı ile sivaslı

konyalı ile sivaslı

KONYALI ile SIVASLI Sene 2003 Ates bacayi sardi Konyali Sivasliya Sivaslida konyaliya asik olur. Henüz herseyden habersiz, saf ve temiz bir ask yasarlar. yolun ta basindalar..... Günler gectikce birbirlerini yavas yavas tanimaya baslarlar. Sivasli konyaliya Konyalida Sivasliya birbirlerinin hikayelerini anlatir. Konyali bu yasina gelene kadar cok cekmis. Hayat ondan cok seyler alip...
  2. Çavuş

Çavuş

Geçici olarak elde edilecek yetkiye delalet eder.Terfi edeceğinize işarettir. Kendinin çavuş olduğunu görmek bütün yaşamınız boyunca sevgiyi ve mutluluğu bulmak için çalışacağınız anlamına gelir. Terfi edeceğinize işarettir. Kendinin çavuş olduğunu görmek bütün yaşamınız boyunca sevgiyi ve mutluluğu bulmak için çalışacağınız anlamına gelir. Rüyada askeri rütbeli bir çavus veya bir amele...
  3. Depo

Depo

Rüyada depoya girdigini gören kimse zengin olur. Deponun bos olmasi sermayesiz ise baslamaya isarettir.
  4. Muazzez Abacı - Konyalım

Muazzez Abacı - Konyalım

Hani ya da benim elli dirhem pırasam Üç mum yaksam Konyalıyı arasam Konyalım yürü yürü yavrum yürü fistanını sürü Şimdi de geçti de burdan Konyalının biri Hani ya da benim elli dirhem yoğurdum Konyalıdan ben bir roman doğurdum Konyalım yürü yürü yavrum yürü fistanını sürü Şimdi de geçti de burdan Konyalının biri Hani ya da benim elli dirhem bulgurum Konyalının kaşlarına vurgunum Konyalım...
  5. Şehzade Mustafa'nın İnfaz Edildiği Anlar

Şehzade Mustafa'nın İnfaz Edildiği Anlar

şehzade mustafa nasıl öldü, şehzade mustafa neden öldü, şehzade mustafayı kim öldürdü Ekranların sevilen dizisi "Muhteşem Yüzyıl" oynadığı son bölümün de izleyiciyi ekran başına kitlemeyi başardı. Haftalardır izleyici şehzade Mustafa'nın babası Kanuni tarafından boğdurulması olayını bekliyordu ki oynanan son bölüm de bu infaz gerçekleşti. Birçok kişinin günlerdir konuştuğu şehzade...

Sayfayı Paylaş