gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Deprem filmi parasızlıktan yarım kaldı

Konu, 'Sinema & Tiyatro' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Ezel Akay çekimi durdurdu DEPREM FİLMİ PARASIZLIKTAN YARIM KALDI Marmara depreminde 27 saat göçük altında kalan Sami Dündar'ın öyküsünü anlatan 'Her Şeyin Bittiği Yerden' filmine kimse sponsor olmadı!
    Marmara depreminde 27 saat göçük altında kalan Sami Dündar'ın öyküsünü anlatan 'Her Şeyin Bittiği Yerden' filmine kimse sponsor olmadı! Ezel Akay parasızlıktan çekimi bitirdi.
    Romanı sinemaya aktardı
    'Her Şeyin Bittiği Yerden' filmi için her şey bitti! 17 Ağustos 1999 Marmara depreminde 27 saat göçük altında kalan Sami Dündar, yaşadıklarını anlatan 'Her Şeyin Bittiği Yerden' adlı romanını sinemaya uyarlamak için beş yıl önce kolları sıvadı. Dündar, yönetmen olarak Ezel Akay'la, kendisini canlandırması için de Okan Bayülgen'le anlaştı. Işın Karaca'nın da rol aldığı filmin çekimleri depremin dokuzuncu yıldönümü olan 17 Ağustos 2008'de başladı.

100 bin dolar hemen bitti
    Film için İzmit'te dev bir plato kuruldu. Ancak yapımcı Sami Dündar'ın cebindeki 100 bin dolar çekim başladıktan bir hafta sonra bitti! Söz veren firmalar sponsorluklarını geri çekince maddi sıkıntı ortaya çıktı. Yönetmen Ezel Akay da çekimleri durdurdu! En az üç milyon dolara ihtiyacı olan Sami Dündar gelişmelerin ardından, "Altında kaldığım molozlar bile bana bu kadar acı vermemişti" dedi.

Sami Dündar'ı film için Okan yüreklendirdi
    Resmi rakamlara göre 17 bin 840 kişinin hayatını kaybettiği Marmara depreminde Sami Dündar göçük altından sağ çıktı. Okan Bayülgen, Dündar'a yaşadıklarını kitap yapmasını söyleyerek film için ilk kıvılcımı çaktı.

H2

Deprem filmi parasızlıktan yarım kaldı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kargo - Yarına Ne Kaldı?

Kargo - Yarına Ne Kaldı?

Her şeyi benden istedin Her şeyi bana yükledin Yarına ne kaldı? Bu kadar mı yakınsın Gündüzler çabuk biter Geceler gelip geçer Yarına ne kaldı? Bu kadar mı uzaksın Her şeyi benden istedin Her şeyi benden bekledin Nerde senin cevabın? Yarına ne kaldı?
  2. ///yarım kalmış sevdalara ///

///yarım kalmış sevdalara ///

///YARIM KALMIŞ SEVDALARA /// Soğuk bir ocak akşamı hüzünle biten bir romanın ardından… Şimdi bu mektubu yazıyorum ya sana ey sevdiğim yaşama dair bütün mutlulukları ve umutları yeniden dolduruyorum sineme bir daha ki ocak akşamı birlikte olabilme dileğiyle.. Kalemi ele alışımla bir titreme sarıyor bedenimi, sonra tatlı bir heyecan sanki uzaktaki sevgiliye, sevgi dolu...
  3. Buda böyle yarım kalsın

Buda böyle yarım kalsın

Seni, sende, sana rağmen yaşıyorum ben... Hep sen, benimle tamamlanmış eksiklerine bakıp daha fazlasını isterken, ben sende yeni boşluklar yaşıyorum... Daha çoğunu isterken sen, bense yarımlarında kayboluyorum... Kaç kez vazgeç dedi bu yürek, kaç kez yolun kenarındaki ormana girip yok olmak istedi... Yaşadığım neydi? Senin varlığını bilmek bile yeterken bana, sende kendimi yok hissetmek,...
  4. bir bebeğin yarım kalmış gnlüğünden....:(

bir bebeğin yarım kalmış gnlüğünden....:(

5 Ekim: Bugün var edildim. Buradayım. Varım. Müthiş bir duygu bu. Var olduğumu henüz annem ve babam bilmiyor. Bir elma çekirdeğinden bile küçüğüm. Ama ne de olsa ben benim. Varım ya! Bu bana yetiyor. Henüz bedenim belli belirsiz yüzüm yok ama varlığımı ve benliğimi hissedebiliyorum. Bir kız olacağım ve baharda çiçekleri seveceğim. 19 Ekim: Biraz büyüdüm. Kımıldamam mümkün değil. Annem...

Sayfayı Paylaş