gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Deprem Riski Olan İller

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

deprem olan iller türkiyede en çok deprem olan iller türkiyede riskinin fazla olduğu yerler ülkemizde riski bölgeler ülkemizde riski en çok hangi illerimizde vardır Türkiye başlıbaşına bir deprem bölgesi zaten.Ama en çok risk taşıyan ve deprem ihtimalinin daha yüksek olduğu bazı iller ve bölgeler var sizlere bu konu ki bilgileri sunuyorum. Dilerim Allah depremve deprem acısını kimseye yaşatmasın.
    Beklenen deprem açısından en çok korku yaratan İstanbul'un küçük bir kısmı deprem açısından en tehlikeli birinci bölge kapsamına girerken Bingöl, Aydın, Hatay, İzmir, hakkari gibi çok sayıda ilin tamamı birinci derece deprem bölgesinde bulunuyor.

2. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0
    İstanbul'da 99 depremini yaşadım...Çok korkunçtu Allah birdaha kimseye yaşatmasın

3. MaWiM

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Amin canım İstanbul depreminden öncede Adana Ceyhan depremi olmuştu ben o zaman hamileydim ve Mersin dede hissedilmişti çok korkmuştum günlerce eve giremedim ve dışarda yatmıştık Rabbim bir daha yaşatmasın.

4. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0
    allahım kimseye yaşatmasın öyle bir olayı bir daha bide erzincan depremi vardı

5. MaWiM

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    bir defasında hafif sallanmamıza rağmen çok korkmuştum istanbulda olan depremi tvlerden gördük görüntü çok ürkütücüydü umarım aynı acıyı bir daha yaşamayız

Deprem Riski Olan İller konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. yesil alani fazla olan bölgelerde alerji riski artiyor

yesil alani fazla olan bölgelerde alerji riski artiyor

yeşillik alerjisi Atatürk Üniversitesi (A.Ü) Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı İmmünoloji ve Radyoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Refik Ali Sarı, yeşil alan miktarı fazla olan bölgelerde, alerjik hastalık görülme olasılığının arttığını söyledi. Sarı, hastanelerine başta Erzurum olmak üzere, Ardahan, Iğdır, Kars, Ağrı, Van, Erzincan, Artvin, Gümüşhane, Bayburt, Muş ve...
  2. Ağaçlı Sokaklar İle Astım Riski Düşüyor

Ağaçlı Sokaklar İle Astım Riski Düşüyor

Ağaçlı sokakların, çocuklarda astım oranlarını düşürdüğü gözlendi. Araştırmacılar, buna ağaçların havanın kalitesine etkisi veya ağaçlar nedeniyle çocukların dışarıda oynamaya daha istekli olmasının neden olabileceğine inanıyor... ABD’nin New York kentinde Columbia Üniversitesi’nin yaptığı araştırma, yaşları 4 ve 5 olan çocuklardaki astım oranlarının, her kilometre kareye 343 adet fazladan...
  3. sürtünme yolu ile ilişkide hamile kalma riski nedir?

sürtünme yolu ile ilişkide hamile kalma riski nedir?

Kızlar sitenize kayıtlı değilim şöyle bi sorunum var. Erkek arkadaşımla sürtünme ile birlikte olduk hamile kalma olasılığı nedir, yani sürtünerek te hamile kalma olasılığı varmı. Lütfen Yardımcı olun. Adetime daha 5 gün var ama ben korkuyorum napacam ya hamileysem :S
  4. Zorunlu Deprem Sigortası Yaptırmak İçin Gerekli Olan Evrak Listesi

Zorunlu Deprem Sigortası Yaptırmak İçin Gerekli Olan Evrak Listesi

zorunlu deprem sigortası zorunlu deprem sigortası nasıl yaptırılır Sevgili melekler, deprem gerçeğini tam olarak anladığımız 17 Ağustos depremi sonrasında yürütülmeye başlanan depremle ilgili tüm çalışmaların ardından tam 13 yıl sonra ne tesadüftür ki aşağı yukarı aynı tarihte Zorunlu Deprem Sigortası yaptırılması gerekliliği kanunlarla sabitlendi. 18 Ağustos 2012 tarihine kadar...
  5. Deprem İle İlgili Sloganlar

Deprem İle İlgili Sloganlar

Deprem ülkesi olduğumuzu unutmamalıyız. Ne yazık ki şu ana kadar oluşan depremler sonucu binlerce kişiyi enkaz altın da kaybetmiş bulunmaktayız. Herkesin bu konuda duyarlı olması gerekirken mutlaka deprem ile ilgili eğitimler alınmalıdır. Yapılan binalar deprem yönetmeliğince sıkı bir denetim altın da olmalıdır. Deprem ile yaşamaya alışmalı ama gereken tedbirleri de elden bırakmamalıyız....

Sayfayı Paylaş