gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Depresyon Tedavisi İçin Uygulanabilecek Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Bu konu; depresyon tedavisi için kullanılabilecek alternatif tıp önerileri hakkında biilgiler vermektedir.

Sevgili melekler, günümüz hayat şartlarında depresyona girmeyen, stres yaşamayan insan yok gibi. Nereye dönüp baksanız son derece mutsuz, hayattan keyif almayan, ileriyi aydınlık göremeyen insanlarla dolu. Ancak her rahatsızlıkta olduğu gibi bunun da tedavisi elbette ki var. Öncelikle bu durumdan kurtulmayı kendimiz istemeli, çaba göstermeli ve kendi kendimizin doktoru olmalıyız. Bunun için de hemen ilaçlara sarılmak yerine, yan etkisi olmayan ve bağımlılık yapmayan bitkisel formüllerden yardım alabiliriz.
    Bu sayfamızda sizlere depresyon tedavisi için kullanabileceğiniz bitkilerden ve karışımlardan bahsedeceğiz...

Depresyon Tedavisi İçin Bitkisel Karışım Hazırlama

Aşağıda yer alan bitkileri önce aktardan alınız ve aşağıdaki oranlarda karıştırınız 30 gün düzenli kullanımdan sonra oldukça fayda göreceksiniz.

Kediotu Kökü %25
    * Sarı Kantaron
    * Anason Tohumu
    * Melisa
    * Mayıs Papatyası
    * Lavanta
    * Sarımsak
    * Şerbetçiotu Çiçeği

Depresyon Hakkında

Depresif bozukluk hem vücudu, hem düşünceleri, hem de duygu durumunu (mood) etkileyebilir. Kişinin yemek yemesinden uyumasına, fiziksel dayanıklılığından sağlıklı düşünce üretebilmesine kadar her şeyini bozabilir. Depresyon, kesinlikle “geçici üzüntü” ile aynı şey değildir. Kimi zaman kendimizi dibe vurmuş gibi hissedebiliriz, bu her zaman depresyonda olduğumuz anlamına gelmez. Depresyonda olan kişiler, kendilerini yalnızca hayatın akışına bırakarak iyileşemeyebilirler. ‘Kendi kendine iyileşme’ depresyon geçiren hastaların yarısında mümkündür. Ancak tedavi olunmadığında belirtiler (semptomlar) haftalarca, aylarca, hatta yıllarca sürebilir. Oysa uygun tedavi, depresyondaki birçok insana yardımcı olabilir.

Depresyonda şiddetli üzüntü ya da umutsuzluk hissi vardır ve en az iki hafta sürer. Kişinin çalışmak, yemek yemek, uyumak gibi günlük hayat etkinlikleri bozulur. Depresif kişiler ümitsiz olmaya ve kimseden yardım göremeyeceklerine inanmaya eğilimlidirler. Böyle hissettikleri için de kendilerini suçlarlar. Sosyal etkinliklere katılmaktan kaçınır, aile ve arkadaşlarından uzaklaşırlar. Hatta kimi zaman ölümü ya da intiharı düşünebilirler.

BEYZA21 bunu beğendi.
  2. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    Titan en iyisi kafa yapan ne biliyormusun:D:D anason 1 su bardağı iç hemen mayışıyon,uykun geliyor gerçekten çok rahatlatıcı,gevşetici bir bitki.Anasonun en büyük diğer iki faydası sütü artırıyor,tıkalı kanalları açıyor.Tecrübeyle sabittir ;) Emeğine sağlık

TİTAN bunu beğendi.
  3. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Eskiden beri anasonlu kurabiyelerden nefret ederim be Beyaz, içerken daha fenadır herhalde kokusu :S Ama faydalarına diyeceğim yok ta ben içemem ki :utan:
    Hem kafayı buldurmasa rakıda olur mu hiç hahaha

BEYZA21 bunu beğendi.
  4. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    Titan hayatımda nane limon içmiş biri değilim.Naneden ,ottan çöpten benim kadar tiksinen yoktur diye düşünürdüm.Allah öyle bir mecbur bıraktıki şu çocuk meselesi yüzünden yemediğim ,içmediğim ot kalmadı.Tadı ağır rakı gibi kokuyor zaten rakınında ham maddesiymiş :Dılıtıyorum bir nefeste soluk almadan içiyorum özelliklede kışın,şifa niyetine:)

TİTAN bunu beğendi.
  5. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Allah ne niyetle iciyorsan sifasini oyle versin beyzam, cok haklisin mecbur kalinca hersey yenilir de icilir de...:)

6. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    697
    Ödül Puanları:
    113
    anason kokarken sofralar yaşlandırıyor seni aynalar her geçen yıl birer birer masadan eksiliyor dostlar...:)

zakkumun anason şarkısıyla hava katmak istedim konuya :D:D

TİTAN bunu beğendi.
  7. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    İyi uymuş Laviş :tik:

LaViNYaM bunu beğendi.
  8. meltemdeniz

meltemdeniz Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben nzt 48 kullanıyorum ya sadece stres için.Şimdilik de bana iyi geliyor sizede önerebilirim.

Depresyon Tedavisi İçin Uygulanabilecek Bitkisel Tedavi Yöntemleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Siğil İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Siğil İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

siğil için bitkisel çözüm, Siğil için şifalı bitkiler nelerdir, siğile bitkisel tedavi Alternatif tıp tedavilerinde siğil için kullanılan bitkiler ve uygulanan yöntemler şöyle melekler :) Günümüzde cilt sorunlarından bir tanesi olan siğiller, yani ciltte çıkan kızarık şeklindeki yuvarlık sinir dediğimiz etmenler, ileriye dönük olarak büyük sorunlar açabiliyor. İşte siğiller için doğal...
  2. Gıda Zehirlenmesinde Uygulanabilecek Tedavi Yöntemleri

Gıda Zehirlenmesinde Uygulanabilecek Tedavi Yöntemleri

gıda zehirlenmesinde bitkisel tedavi besin zehirlenmesi bitkisel tedavi yiyecek zehirlenmesi bitkisel tedavi Sık sık televizyonlarda da işittiğimiz gıda zehirlenmeleri ile ilgili olarak uygulanabilecek bazı bitkisel tedavi yöntemlerini paylaşmak istiyoruz melekler :) Gıda zehirlenmesi için bitkisel ilaçlar ile tedavi; Zencefil çayı (zingibersp.) mide bulantısına iyi gelir. Her iki...
  3. Kist İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Kist İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

kist tedavisi, kist için bitkisel çaylar, kist için bitkisel yöntem, kiste iyi gelen bitkiler Bazı bayanlar da oluşan kistlerin kimisi iyi huylu ve zararsız olduğu gibi bazılarıda tedavi edilmezse daha ciddi sağlık sorunlarına kadar götüren bir kadın hastalığıdır. Öncelikle kist ile ilgili tedavi için mutlaka uzman bir doktora görünmenizi tavsiye ediyor ve zararsız küçük kistlere iyi gelecek...
  4. Grip ve faranjit için bitkisel tedavi yöntemleri

Grip ve faranjit için bitkisel tedavi yöntemleri

Bitkisel ürünler konusunda deneyimi olan Dr. Mustafa Eraslan, kış aylarında ortaya çıkan hastalıklardan korunmanın doğal yolları için pratik tavsiyeler verdi. Soğan-bal karışımı Gribe ve faranjite karşı doğal ev formülleri hakkında açıklamalarda bulunan Dr. Mustafa Erarslan, şöyle konuştu: “Orta boy bir soğan iri iri doğranır, üzerine bir yemek kaşığı bal ilave edilerek cam kavanozda 3 saat...
  5. Varis için bitkisel tedavi yöntemleri

Varis için bitkisel tedavi yöntemleri

Özellikle bacaklarda oluşan varis için bitkisel tedavi yöntemlerinden faydalanarak belirginliklerini azaltmanız mümkün. Bu yazıda varis için bitkisel tedavi reçeteleri ile ilgili bilgiler bulabilirsiniz. Bacaklar örümcek ağı şeklinde varislerin en sık olarak görüldüğü bölgelerin başında gelmektedir. Varis bacaklar dışında yüz, eller, uyluk kemiğinin üst kısmında da oluşmaktadır. Varis sorunu...

Sayfayı Paylaş