gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Dere vadi

Konu, 'C-D' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Agaç ve odunu çok bir vadiye girdigini gö-ren, iyi kalpli ve zengin bir kimse ile arkadas olur ve ondan hayir ve fayda görür. Eger girdigi vadi agaçsiz ve çiplak ise, bu rüyanin tabiri yukaridaki rüyanin aksinedir. Bir vadide kaybolup bulun-madigini gören ölür. Danyal Aleyhisselama göre: büyük vadi bir devlet büyügü ile tabir olunur. Kirmani'ye göre: rüyada vadi görmek hacca gitmekle yorum-lanir. Cafer-i Sadik'a göre; rüyada vadi veya dere görmek dokuz sekilde tabir olunur: Hac, devlet büyügü, ihtisam, mal, nimet, tica-ret, baskanlik, zafer ve ilim. Abdulgani Nablüsî'ye göre; Rüyada vadi ve dere görmek, agaçli, çayirli ve sulu olursa, hayir; bereket, menfaat, devlet ve ik-bal ile tabir olunur. Dere kuru, taslik, agaci ve otu bulunmazsa, bunun yorumu yukaridakinin aksinedir. Agaçli, çimenli ve sulu bir dereye girdigini gören, devlet ve nimete erer. Öyle bir vadide oturup suyundan içtigini gören, rahat ve geçimi bol olarak ömür sürer. Kenarlari dik, kayalik, çiplak ve kuru bir dereye girdigini gören, geçim zorlugu çeker. Öyle bir dereden çiktigini gören, keder ve sikintidan kurtulur. Ekili ve güzel bir bölgede bir deresi oldugunu gören, büyük bir sansa ve rütbeye, eger layik ise, bir devlet büyügü olur.

Dere vadi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Vadİdekİ Nİne

Vadİdekİ Nİne

VADİDEKİ NİNE Su akar gider denize kavuşur. Ay güneşi kovalar gece olur. Masal ülkesinde bir telaştır başlar: Padişah kızının bu geceki masalı hazır mıdır? Aynacık nerede? Hadi acele edin. Uyku krallığı bizden önce davranırsa gücümüzü yitiririz. Ve sevgili aynacık son anda nefes nefese bir masal ile gelir: Kusurumuza bakmayın prensesim. Ceylanları bir araya getirmek zaman aldı… Adı...
  2. Vadi

Vadi

Ululuk, ihtişam, mal, nimet, ticaret, yöneticilik, zafer, ilim, hac ve melike; Ağaçlı vadi görmek kadri yüce birinden dünyalık edinmeye, hayır ve menfaate ermeye; ağaçsız ve çıplak vadi üzüntü ve mahrumiyete, Bir vadide kaybolmak vefat etmeye, Büyük vadii vezire (başbakana), Yemyeşil ve sulak vadi hayra, nimete, devlet ve ikbale, Sarp yamaçlı, kayalıklarla kaplı kuru bir vadiye girmek geçim...
  3. Bagirdim vadilerden...

Bagirdim vadilerden...

baktabul.com
  4. Bagirdim vadilere

Bagirdim vadilere

paylasimciforum.com
  5. vadi

vadi

Akdeniz bölgesindeki vadileri yazar mısınız çok acil lütfen

Sayfayı Paylaş