gebe
  1. EspanOL

EspanOL Forum Okuru

Dereotlu Çorba

Konu, 'Çorbalar' kısmında EspanOL tarafından paylaşıldı.

dereotlu çorba dereotlu tavuk çorbası MALZEMELER 2 adet tavuk butu
    1 demet dereotu
    3 yemek kaşığı un
    2 yemek kaşığı sıvıyağ
    yarım kilo süt

HAZIRLANIŞI
    2 kaşık un ve 2 kaşık yağı orta ateşte pembeleştirin. 1/2 kg sütü azar azar tencereye ilave edin. Haşlamış olduğunuz tavuk etinin suyunu da 2 bardak olmak kaydıyla ekleyin. Sürekli karıştırın. Kaynamaya yakın didiklenmiş tavuk etini ilave edin. Bir taşım kaynadıktan sonra iri dopranmış dereotunu da ekleyerek 1 dakika daha pişirin ve altını kapatın.

Dereotlu Çorba konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Maydonoz ve dereotlu Krep

Maydonoz ve dereotlu Krep

dereotlu krep maydonozlu krep maydonozlu tarifi kerp tarifi Malzeme; 3 yumurta 3 çay finacanı un 3 çay fincanı süt (yoksa-su) istediğiniz öçüde kıyılmış maydonoz İç malzeme olarak peynir,(arzuya göre küp doğranmış domates-yeşil biber) Kerp malzemesini iyice çırparak kızgın (ve genişçe) bir teflon tavada arkalı önlü pişirin (tabi tavanın genişliği ölçüsünde ince yufka gibi olacak ve biri...
  2. Çorba

Çorba

rüyada sütlü çorba içmek rüyada pirinç çorbası görmek pişirmek Kişinin sevdiği ve beğenerek yediği çorba bahtın açılmasına, rızık yollarının kolaylaşmasına, Yazın sıcak, kışın soğuk çorba içmek üzüntüye, Sığır etli çorpa hayır ve iyilik ehli birine, Koyun etli çorba şeref ve izzetli hayata, Kuş ettiyle bişirilen çorrba memuriyete yahut devletten gelecek ihsana, arzu ve isteğin yerine gelmesine...
  3. Ekşili çorba

Ekşili çorba

Bir kimsenin, rüyada sigir eti ile eksili çorba pisirdigini ve on | dan yedigini görmesi, o sahsin faydali ve iyilik sahibi bir adam olduguna ve elde edilecek malla güzel bir sekilde geçinmesine isarettir. Çorba koyun eti ile pismisse, halkin ileri gelen ve büyükleri yaninda serefli ve izzetli bir hayat sürmesine isarettir. Eger serçe kusu etiyle pisirilmis olursa, o sahsin devlet ricali...
  4. Dereotlu poğaça nasıl yapılır?

Dereotlu poğaça nasıl yapılır?

Dereotlu poğaça nasıl yapılır? tarifi var mı? Arkadaşlar geçenlerde arkadaşda yedim bayıldım içinde dereotu vardı ama tarifini bilmiyorum sizden bekliyorum tarif ve öneri
  5. Dereotlu Peynirli Poğaça Nasıl Yapılır ?

Dereotlu Peynirli Poğaça Nasıl Yapılır ?

dereotlu peynirli poğaça dereotlu poğaça nasıl yapılır dereotlu poğaça tarifi Şöyle tavşankanı demlenmiş miss gibi bir çay, dumanı üstünde :) Yanında hazırlanmış bir tabak. İçinde bir dilim yumuşacık üzümlü kek, tazecik marulların içinde mercimek köftesi, fırından yeni çıkmış ıspanaklı kol böreği ve mis gibi kokusuyla dereotlu poğaça :) Ne o ? Yoksa dereotlu poğaçanın nasıl yapılacağını...

Sayfayı Paylaş