gebe
  1. şirine_

şirine_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Deri koltuktaki tükenmez kalem lekesi

Konu, 'Tatlı Evim' kısmında şirine_ tarafından paylaşıldı.

deriden tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar deri koltuktan tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar deri koltuktaki deriden derideki Arkadaşlar lütfen bi bildiği olan varsa benimle paylaşsın. oturma grubum beyaz deri ve tükenmez kalem lekeleri var ne yaptımsa çıkmadı.
    çamaşır suyu hariç herşeyi denedim kosla.enveyin log. cif karbonatla sildim ,limonla sildim kolonya dktüm ama yok yok....
    bilen varsa söölesin lütfen ...

2. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Canım ben uzun uzun senin profılıne yazdım ordan okuyabılırısn :) arap sabununu tek geçerim.. denenmiş ve kanıtlanmıştır.

3. GÜLKSKN

GÜLKSKN Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    kahrolasıca mürekkep lekeleri:sinir:
    lavişimm bide asetonu dene belki işe yarar aklımada başka bişi gelmio :S

4. GÜLKSKN

GÜLKSKN Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    hahaha belenim bnden önce davranmış o zmn sen onu yap lavişim :kiss:

5. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0
    Arap sabunu da aldik. Cok az ilik suya, iki parmak arap sabunu karistirip, temiz bezimizi suyun icine sokup sonra iyice sıkın bezi. Önce bu bezle silin koltuğunuzu, daha sonra arkasindan baska kuru ve temiz bir bezle iyice kurulayın. Çok kısa sürede piril piril olduğunu görüceksiniz. Siz de ayni dertten muzdarip iseniz, bu yolu tercih edebilirsiniz.. Kolay gelsin.
    ayrıca saç spreyininde çıkardıgını söylüyorlar fakat denemedik.

Not: deri koltuklarini temizledikten sonra ayrica bakim kremi uygulamasiniz, yoksa deri kurur ve catlar.

NOT:Belen'in Şirine'nin profiline yazdığı mesajı ben konuya kopyaladım...Arkadaşlar cevabı konuya yazarsanız herkes çok daha rahat okur ve faydalanır...

6. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Öyle işte tşk ederim pasim :)

7. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

arkadalr lekeninzin cikmasi icin bitip tukenmek bilmeyen bir enerjiniz olmasi gerekiyor..leke cikana kadar elinizde bulasik sungerinizle silin silin silin.. benim kizim karalamisti we ben cifledim camasur suyuyla sildim..alkolee sildim asetonla sildim saatlerce sildim we sonunda dayanamadi cikti..

8. deniz5

deniz5 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar aynı konudan muzdaribim .nette biraz dolaştım ve şöyle bir yazı buldum bu konunun vahametini daha iyi yansıtıyor sanırım bulunduğumuz ilde bir koltuk yıkama firmasına vermek daha mantıklı gibi ne dersiniz
    "Deri koltuklarda tükenmez kalem lekesi temizlenmesi en zor olanıdır. Çünkü deri bekledikçe mürekkebi içine çeker. Bu tip durumlarda yapılması gereken ilk olarak mürekkebin cinsinin belirlenmesidir. Zira mürekkebin cinsine göre ayrı seyreltici kullanılmalıdır. Hangi kimyasal kullanılırsa kullanılsın esas olan seyrelticiye çözünen mürekkebin başka bir emiciyle ortamdan uzaklaştırılmasıdır. Bu iş için özel olarak üretilmiş kalemler vardır ama kuru ve pamuklu kumaşlar da kullanılabilir. Çok defa seyreltici verilip tekrar çektirilmelidir. Tüm bu anlatılanlar tecrübeli kişiler tarafından daha güvenle yapılır. Zira kullanılan çözücünün deriye veya deri boyasına zarar verme ihtimali vardır. Bu iş için üretilmiş setler bile zarar verebilir.Deri koltuklar temizlendikten sonra derinin tabiatında bulunan yağ miktarı azalabilir. Bunun mutlaka yeniden iade edilmesi gerekir. Bu da bu iş için özel olarak üretilmiş deri yağlayıcı ürünlerle verilir. Aksi taktirde koltuklarımız temizlense bile kuruyan deride çatlamalar meydana gelir.Ama bununda ölçüsünü kaçırmamak lazımdır.yağlayıcının fazlası hem derinin erken kirlenmesini hem de fazla yumuşayıp şekil bozukluklarına neden olmasına neden olur."
    kaynak DERİ KOLTUKLARDAN TÜKENMEZ KALEM LEKESİ NASIL ÇIKAR

9. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113
    Aynı şey birkaç gün önce benimde başıma geldi misafirin çocuğu bej rengi deri pufumun üzerini bir güzel tükenmez kalemle karalamış önerileri dikkate alacam umarım geçer geçmezsede canım sağolsun napalım ağlayıp gözdenmi olalım:D:D

10. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

tükenmez kalem

saç spreyi sık ve ıslak mendille sil hemen çıkar
    tükenmez kalem

11. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Arkadaslar benim kucuk yaramazda hariaya cevirmis beyaz deri pufun ustunu :) arapsabununu ve spreyli deniyce bitek onlar onerilmis burda cikartamassam tabiki cope atmiycam B plani var ustune mozayik tas koymayi dusunuyorum nasil olur sizce?

12. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Sac spreyi en guzel temizleme yolu.ben denedim ve basarili oldu..

13. şirin__kız

şirin__kız Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bnde bu konuda cok dertlıyım önerılerınızı denıcem tesekkurler kızlar:kutlama:

14. deniz5

deniz5 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    link değişmiş yeni link Deri Koltuklardan Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkar ?

ha bide şurada da koltuk nasıl temizlenir videosu var Koltuk Nasıl Temizlenir ?
    deri koltuklar için olmasa da normal koltuklar için bence uygulanabilir. İlle de bi profesyonel firmaya gerek yok bence kendi evimde fantom elektrikli süpürge var onunla deneyeceğim . Hafta sonu koltuklarımı temizliyorum sonucu burdan yazarım

15. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Deri koltuktaki tükenmez kalem lekesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. tükenmez kalem

tükenmez kalem

tükenmez kalem yazısı nasıl silinir Tükenmez Kalem Kalemin tarihi yazınınkinden de eskidir. İlk insanlar sivriltilmiş çakmak taşları ile hayvan kemiklerinin üstüne resim kazırlardı. Türkçeye Arapçadan geçen kalem sözcüğünün kaynağı 'kamış' anlamına gelen eski Yunanca 'kalamos' sözcüğüdür. Mısır, Yunan ve Roma medeniyetlerinde saz ve bambu gibi bitkilerin içi boş saplarından yapılmış kamış...
  2. Tükenmez Kalem Nasıl Çalışır

Tükenmez Kalem Nasıl Çalışır

Çoğumuz zannederiz ki, hayatımızın bir parçası olan tükenmez kalem son yılların bir icadıdır. Halbuki tükenmez kalemin ilk modeli 1880 yıllarında ortaya çıkmıştır. NASIL ÇALIŞIR? Tükenmez kalem mürekkep dolu bir tüp ile (genellikle ince plastik bir tüp) bunun ucuna monte edilmiş bir bilyeden oluşur. Bilye kalemin ucundaki sokete sıkıca oturmuştur. Bilye sadece kağıdın üstüne akacak...
  3. Deride tükenmez kalem lekesi

Deride tükenmez kalem lekesi

Kızlar benim koltuklar Krem rengi ve tamamen deri. Oğlum yeni yeni yaramazlığa başladı, geçenlerde benim güzel koltuklarımı mavi tükenmez kalemle boydan boya çizmiş. Çok üzüldüm:( herşeyi denedim ama çıkmıyor. Şimdilik bir örtüyle kapatıyorum boyaları. Bu boyalar nasıl çıkacak? Bir bilgisi olan varmı arkadaşlar?
  4. Tükenmez Kalem Duvardan Nasıl Çıkar?

Tükenmez Kalem Duvardan Nasıl Çıkar?

Bütün çocukların istinasız sevdikleri bir oyundur kalem ile nesnelerin üzerini çizmek. Kimi zaman bir duvarı kimi zaman kıyafetlerini kimi zaman ellerini. Çocuklarımızın hayal gücünün özgürce gelişmesi için gerekli olan bu etkinlik eğer onlara gerekli ortamı hazırlamazsak maalesef hüsranla sonuçlanabilir. Bu yüzden evinizde onlara özgürce çizip boyaya bilecekleri bir alan yaratın. Bir resim...
  5. Deriden tükenmez kalem çiziği nasıl temizlenir ?

Deriden tükenmez kalem çiziği nasıl temizlenir ?

Tükenmez kalem facialarını evin her alanında görmeye alışkınız .Küçük yaramaz çocuklarımız tarafından deri koltuklara atılan imzalar çizilen resimler çocuğumuzu mutlu etsede bizler için maalesef can sıkıcı bir durum.Tükenmez kalem lekeleri sadece koltuk ve duvarlarda değil deri ceket ve çantalarda olabiliyor.Peki bu lekeler çıkıyormu çözümü varmı ? Evet varmış tüm detaylar yazımızın devamında...

Sayfayı Paylaş