Deri koltuktaki tükenmez kalem lekesi

Arkadaslar benim kucuk yaramazda hariaya cevirmis beyaz deri pufun ustunu :) arapsabununu ve spreyli deniyce bitek onlar onerilmis burda cikartamassam tabiki cope atmiycam B plani var ustune mozayik tas koymayi dusunuyorum nasil olur sizce?

bnde bu konuda cok dertlıyım önerılerınızı denıcem tesekkurler kızlar:kutlama:

merhaba arkadaşlar aynı konudan muzdaribim .nette biraz dolaştım ve şöyle bir yazı buldum bu konunun vahametini daha iyi yansıtıyor sanırım bulunduğumuz ilde bir koltuk yıkama firmasına vermek daha mantıklı gibi ne dersiniz
"Deri koltuklarda tükenmez kalem lekesitemizlenmesi en zor olanıdır. Çünkü deri bekledikçe mürekkebi içine çeker. Bu tip durumlarda yapılması gereken ilk olarak mürekkebin cinsinin belirlenmesidir. Zira mürekkebin cinsine göre ayrı seyreltici kullanılmalıdır. Hangi kimyasal kullanılırsa kullanılsın esas olan seyrelticiye çözünen mürekkebin başka bir emiciyle ortamdan uzaklaştırılmasıdır. Bu iş için özel olarak üretilmiş kalemler vardır ama kuru ve pamuklu kumaşlar da kullanılabilir. Çok defa seyreltici verilip tekrar çektirilmelidir. Tüm bu anlatılanlar tecrübeli kişiler tarafından daha güvenle yapılır. Zira kullanılan çözücünün deriye veya deri boyasına zarar verme ihtimali vardır. Bu iş için üretilmiş setler bile zarar verebilir.Deri koltuklar temizlendikten sonra derinin tabiatında bulunan yağ miktarı azalabilir. Bunun mutlaka yeniden iade edilmesi gerekir. Bu da bu iş için özel olarak üretilmiş deri yağlayıcı ürünlerle verilir. Aksi taktirde koltuklarımız temizlense bile kuruyan deride çatlamalar meydana gelir.Ama bununda ölçüsünü kaçırmamak lazımdır.yağlayıcının fazlası hem derinin erken kirlenmesini hem de fazla yumuşayıp şekil bozukluklarına neden olmasına neden olur."
kaynak DERİ KOLTUKLARDAN TÜKENMEZ KALEM LEKESİ NASIL ÇIKAR
link değişmiş yeni link Deri Koltuklardan Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkar ?

ha bide şurada da koltuk nasıl temizlenir videosu var Koltuk Nasıl Temizlenir ?
deri koltuklar için olmasa da normal koltuklar için bence uygulanabilir. İlle de bi profesyonel firmaya gerek yok bence kendi evimde fantom elektrikli süpürge var onunla deneyeceğim . Hafta sonu koltuklarımı temizliyorum sonucu burdan yazarım

ben denedim sac spreyı ve kolanyalı mendıl ,cif camasır suyu ama cıkmadı cıkmıyorrrrr:(((

lütfen deri koltuktan nasıl tükenmez kalem lekesi çıkar bilen varsa hemen yayımlasın

olmuyor hic biri ise yaramadi :-!:-!:-!cif ozonsuyu leke cikscikarici cikarici kolonya kaynar su. aseton arap sabunu sac spreyi olmuyoooooo

ben.sehpadaki.mürekep.lekesini.temizlemesini.çamaşirsuyunun.icicine.karbonat.döktüm.beklettim.lekeden.iz.dahikalmadı.paylasmak.istetedim.deneyinkesin.cözüm.kanepe.kenarındaysa.karışımı.pamukla.lekenin.üzerinde.bekletin

Geri