gebe
  1. ebru58

ebru58 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    28

Deride tükenmez kalem lekesi

Konu, 'Tatlı Evim' kısmında ebru58 tarafından paylaşıldı.

Kızlar benim koltuklar Krem rengi ve tamamen deri. Oğlum yeni yeni yaramazlığa başladı, geçenlerde benim güzel koltuklarımı mavi tükenmez kalemle boydan boya çizmiş. Çok üzüldüm:( herşeyi denedim ama çıkmıyor. Şimdilik bir örtüyle kapatıyorum boyaları. Bu boyalar nasıl çıkacak? Bir bilgisi olan varmı arkadaşlar?

2. simeli

simeli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    183
    Ödül Puanları:
    0
    ebrucum istersen bir seferde saf alkolle dene ama ilkonce koltugun gorunmeyen kismina alkolu sur bakalim renginde bir degisiklik olucak mi cunku deri koltuklarda kalite farkida var eger gercek deriyse rengi ayni kalacaktir baktin ki ayni kaliyor kalem lekesini alkolle cikarmayi dene canim! kolay gelsin!!!

3. ebru58

ebru58 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Teşekkürler canım, inşallah çıkar deneyecem. Çok üzüldüm koltuklarıma.

4. Misafir

Misafir Forum Okuru

Bizim evde ki koltukların yanları deri neyse ki bizimkiler siyah deri. Deri bakımı çok zor çünkü...

Alkol geçirebilir ama deri de zarar görebilir. Bence sen temizlik ürünleri satan mağazalara sor, deri temizleme ürünleri var, onların tavsiyesi üzerine yap ne yapacaksan. Ha bu arada bir defaya mahsus arap sabunu kullan istersen, belki geçirir.

Kolay gelsin, dilerim ki lekelerden kurtulursun bir an önce...

5. ebru58

ebru58 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    vallah herşeyi denedim, birde onları deneyeyim bakalım:) en son çare gidip sormak olacak herhalde

Deride tükenmez kalem lekesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. tükenmez kalem

tükenmez kalem

tükenmez kalem yazısı nasıl silinir Tükenmez Kalem Kalemin tarihi yazınınkinden de eskidir. İlk insanlar sivriltilmiş çakmak taşları ile hayvan kemiklerinin üstüne resim kazırlardı. Türkçeye Arapçadan geçen kalem sözcüğünün kaynağı 'kamış' anlamına gelen eski Yunanca 'kalamos' sözcüğüdür. Mısır, Yunan ve Roma medeniyetlerinde saz ve bambu gibi bitkilerin içi boş saplarından yapılmış kamış...
  2. Tükenmez Kalem Nasıl Çalışır

Tükenmez Kalem Nasıl Çalışır

Çoğumuz zannederiz ki, hayatımızın bir parçası olan tükenmez kalem son yılların bir icadıdır. Halbuki tükenmez kalemin ilk modeli 1880 yıllarında ortaya çıkmıştır. NASIL ÇALIŞIR? Tükenmez kalem mürekkep dolu bir tüp ile (genellikle ince plastik bir tüp) bunun ucuna monte edilmiş bir bilyeden oluşur. Bilye kalemin ucundaki sokete sıkıca oturmuştur. Bilye sadece kağıdın üstüne akacak...
  3. Deri koltuktaki tükenmez kalem lekesi

Deri koltuktaki tükenmez kalem lekesi

deriden tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar deri koltuktan tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar deri koltuktaki deriden derideki Arkadaşlar lütfen bi bildiği olan varsa benimle paylaşsın. oturma grubum beyaz deri ve tükenmez kalem lekeleri var ne yaptımsa çıkmadı. çamaşır suyu hariç herşeyi denedim kosla.enveyin log. cif karbonatla sildim ,limonla sildim kolonya dktüm ama yok yok.... bilen varsa...
  4. Tükenmez Kalem Duvardan Nasıl Çıkar?

Tükenmez Kalem Duvardan Nasıl Çıkar?

Bütün çocukların istinasız sevdikleri bir oyundur kalem ile nesnelerin üzerini çizmek. Kimi zaman bir duvarı kimi zaman kıyafetlerini kimi zaman ellerini. Çocuklarımızın hayal gücünün özgürce gelişmesi için gerekli olan bu etkinlik eğer onlara gerekli ortamı hazırlamazsak maalesef hüsranla sonuçlanabilir. Bu yüzden evinizde onlara özgürce çizip boyaya bilecekleri bir alan yaratın. Bir resim...
  5. Deriden tükenmez kalem çiziği nasıl temizlenir ?

Deriden tükenmez kalem çiziği nasıl temizlenir ?

Tükenmez kalem facialarını evin her alanında görmeye alışkınız .Küçük yaramaz çocuklarımız tarafından deri koltuklara atılan imzalar çizilen resimler çocuğumuzu mutlu etsede bizler için maalesef can sıkıcı bir durum.Tükenmez kalem lekeleri sadece koltuk ve duvarlarda değil deri ceket ve çantalarda olabiliyor.Peki bu lekeler çıkıyormu çözümü varmı ? Evet varmış tüm detaylar yazımızın devamında...

Sayfayı Paylaş