gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.518
    Ödül Puanları:
    113

Deriden tükenmez kalem çiziği nasıl temizlenir ?

Konu, 'Bilmedikleriniz' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

Tükenmez kalem facialarını evin her alanında görmeye alışkınız .Küçük yaramaz çocuklarımız tarafından deri koltuklara atılan imzalar çizilen resimler çocuğumuzu mutlu etsede bizler için maalesef can sıkıcı bir durum.Tükenmez kalem lekeleri sadece koltuk ve duvarlarda değil deri ceket ve çantalarda olabiliyor.Peki bu lekeler çıkıyormu çözümü varmı ? Evet varmış tüm detaylar yazımızın devamında .Bu arada konumuz lekelerden açılmışken sevgili hanımlar Tükenmez Kalem Duvardan Nasıl Çıkar , Çamaşır Suyu Lekesi Nasıl Çıkar , Zift Lekesi Nasıl Çıkar isimli konularımızıda incelemenizi öneriyoruz.

2.jpg

Kendime geçenlerde çok güzel beyaz deri bir çanta almıştım.Bir yere gitmek için ,ulaşım tercihim otobüs olmuştu.Nasıl oldu bilmiyorum ama vardığım yerde çantamda kocaman tükenmez kalem çizikleri gördüm ve bayağı üzüldüm.Kendi yöntemlerimle bu çizikleri temilemeye çalışsamda sonuç olumsuz oldu.Hemen internette araştırmaya koyuldum ve tükenmez kalem çizikleri ile ilgili önerileri dikkate alarak lekelerden kurtuldum.Bu önerileri şimdi sizinle paylaşıcam lakin eski tükenmez kalem çizikleri çıkmıyor.Deriye fazla işlemeden müdahale edilrse işlem başarılı oluyor.

Tükenmez kalem çiziği ile yaptığım ilk işlem aseton.Asetonla çiziklerin üzerinden geçtim çizikler hafifledi.Daha sonra arap sabunuyla silemeye başladım..İşlemi pamuk yardımıyla yapın çok bastırmayın deri çantanız aşınabilir.En son yaptığım işlem de kolonya oldu lekeler de kayboldu.Denemediğim bir öneri daha vardı isterseniz bu işlemlere girişmeden sadece bunu yapabilirsiniz.Eczaneden temin edebileceğiniz İzopropil alkol ilede 5 dk içinde bu lekenin kaybolacağı yazıyordu.Sizinde tükenmez kalem çizikleri ile ilgili önerileriniz olursa bizimle bu başlık altından paylaşabilirsiniz.

2. kızlarının annesi

kızlarının annesi Forum Okuru

merhabalarr ikizlerim beyaz deri koltuklarımı kalemle çizmişti neyaptıysam çıkmadı hatta dağıldı leke şu tükenmez kalem sileceğini mecbur koltuğa sürdüm kapattı lekeyi tavsiye ederim

3. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.518
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba ,ek bilgi ve yorumunuz için teşekkür ederiz..

Deriden tükenmez kalem çiziği nasıl temizlenir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. tükenmez kalem

tükenmez kalem

tükenmez kalem yazısı nasıl silinir Tükenmez Kalem Kalemin tarihi yazınınkinden de eskidir. İlk insanlar sivriltilmiş çakmak taşları ile hayvan kemiklerinin üstüne resim kazırlardı. Türkçeye Arapçadan geçen kalem sözcüğünün kaynağı 'kamış' anlamına gelen eski Yunanca 'kalamos' sözcüğüdür. Mısır, Yunan ve Roma medeniyetlerinde saz ve bambu gibi bitkilerin içi boş saplarından yapılmış kamış...
  2. Tükenmez Kalem Nasıl Çalışır

Tükenmez Kalem Nasıl Çalışır

Çoğumuz zannederiz ki, hayatımızın bir parçası olan tükenmez kalem son yılların bir icadıdır. Halbuki tükenmez kalemin ilk modeli 1880 yıllarında ortaya çıkmıştır. NASIL ÇALIŞIR? Tükenmez kalem mürekkep dolu bir tüp ile (genellikle ince plastik bir tüp) bunun ucuna monte edilmiş bir bilyeden oluşur. Bilye kalemin ucundaki sokete sıkıca oturmuştur. Bilye sadece kağıdın üstüne akacak...
  3. Deri koltuktaki tükenmez kalem lekesi

Deri koltuktaki tükenmez kalem lekesi

deriden tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar deri koltuktan tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar deri koltuktaki deriden derideki Arkadaşlar lütfen bi bildiği olan varsa benimle paylaşsın. oturma grubum beyaz deri ve tükenmez kalem lekeleri var ne yaptımsa çıkmadı. çamaşır suyu hariç herşeyi denedim kosla.enveyin log. cif karbonatla sildim ,limonla sildim kolonya dktüm ama yok yok.... bilen varsa...
  4. Deride tükenmez kalem lekesi

Deride tükenmez kalem lekesi

Kızlar benim koltuklar Krem rengi ve tamamen deri. Oğlum yeni yeni yaramazlığa başladı, geçenlerde benim güzel koltuklarımı mavi tükenmez kalemle boydan boya çizmiş. Çok üzüldüm:( herşeyi denedim ama çıkmıyor. Şimdilik bir örtüyle kapatıyorum boyaları. Bu boyalar nasıl çıkacak? Bir bilgisi olan varmı arkadaşlar?
  5. Tükenmez Kalem Duvardan Nasıl Çıkar?

Tükenmez Kalem Duvardan Nasıl Çıkar?

Bütün çocukların istinasız sevdikleri bir oyundur kalem ile nesnelerin üzerini çizmek. Kimi zaman bir duvarı kimi zaman kıyafetlerini kimi zaman ellerini. Çocuklarımızın hayal gücünün özgürce gelişmesi için gerekli olan bu etkinlik eğer onlara gerekli ortamı hazırlamazsak maalesef hüsranla sonuçlanabilir. Bu yüzden evinizde onlara özgürce çizip boyaya bilecekleri bir alan yaratın. Bir resim...

Sayfayı Paylaş