gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Dermaterapi yaptıran varmı?

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

Dermaterapi (skin-stamp) yöntemiyle ciltte mikro kanallar açılır. Bitkisel kök hücre ürünlerinin cildin alt tabakalarına kadar iletilmesi sağlanır. Mikro iğne terapisi, lazer peeling, kimyasal peeling, IPL ve CO2 fraksiyonel lazer gibi tedaviler kadar etkilidir. Güneş lekeleri, geniş gözenekler, ince çizgi ve kırışıklıklarda, cilt sarkmalarında, sivilce çukurları, kesik izleri ve saç dökülmesinde kullanılır. Enjeksiyondan farklı olarak cildin üst bölgelerinde, bitkisel kök hücre ürünlerinin en çok ihtiyaç duyulan bölgelere gereken aktif içeriklerin yüksek yoğunlukta gönderilmesi mümkün olmaktadır.

9.jpg

Kök Hücre Tedavisi Nasıl Etki Eder?
    Mezoterapi cihazları veya roller vasıtasıyla ciltte mikro kanallar açılır. Platinium nano-kolloid jeneratöründe oluşturulan platin nano kolloid ve kök hücre solüsyonu birleşiği, mükemmel bir antioksidan içerik meydana getirir. Bu içeriğin elektroporasyon yardımıyla hücrelere daha kolay ulaşması sağlandığında meydana gelen etkiler çok yüksek düzeydedir.

Bu tedavinin PRP (Platelet Rich Plasma) tedavisiyle karıştırmamak gerekir. PRP tedavisinde kandan elde edilen plazma cilde farklı yollarla enjekte edilirken, kök hücre tedavisinde, insan nöral hücrelerinden elde edilen kök hücreler nano-kolloidler yardımıyla hücrelere nakledilir. Kök hücrelerin plazmadan farkı, iyileştirme potansiyellerinin olması ve ''totipotent'' (her hücreye dönüşme yeteneği olan) hücre olarak tanımlanmalarıdır.

NÖRAL KÖK HÜCRE SOLÜSYONU
    • IGF İnsülin Benzeri Büyüme Faktörü
    Yaşam için çok önemlidir. İşlevi hasarlı hücrelerin onarımı, kemiklerin, kasların ve sinir dokularının oluşumu. Hipofiz-yaşlanmayı geciktirir. Kan şekerini ve insülin direncini normal hale getirir.
    • FGF Fibroblast Büyüme Faktörü
    Mezenkimal, nöroektodermal ve endotelyal hücreleri desteklemek için heparinle birleşmiş büyüme hormonlarından biridir. Laboratuvar ortamında çeşitli formlardaki hücre poliferasyonuna yol açabilir. Fibroblastlar, myoblastlar, osteoblastlar, nöral hücreler, endotelyal hücreler, keratinositler, kondrositler ve diğer hücrelerin büyümesini hızlandırabilir. Yetişkin vitiligo dejenerasyonunu iyileştirir. Yaralanmaları iyileştirir.

• EGF Epidermal Büyüme Faktörü
    Güçlü canlandırma ve cilt yaralarını iyileştirme fonksiyonu olan bir protein. Kırışıkları iyileştir ve cildin gücünü arttır. Kozmetik peeling sonrası cildi iyileştirir.
    • PDGF Trombosit Kaynaklı Büyüme Faktörü
    DNA sentezini uyarır, Kolajenin proteinle birleşmesine destek olur. Fibroblastlarda programlanmış hücre ölümünü (apoptosis) engeller.
    • KGF Keratinosit Büyüme Faktörü
    Saç büyümesinde önemli bir maddedir. Hücrelerin birbirlerine bağlanmalarında ve çoğalmalarında rol oynar. Yaraların iyileşmesinde etkilidir. Epitelyal onarımda rol oynar.
    • GLUTATION
    Hücreleri serbest radikallerden korur. Antioksidandır. Güneşe bağlı yaşlanma-photo-aging e (dermatoheliosis) karşı yararlıdır.
    • ARGIRELIN
    Botoks işlevi görür. Kök hücrede bulunur. Birçok kozmetik firması anti-aging ürünlerinde içerik maddesi olarak kullanır. Cilt yaşlanmasını önler ve kırışıklıkların derinliğini azaltır. Botoksa yan etkileri olmaksızın alternatif bu maddenin yüz kaslarının büzülmesini azaltarak kırışıkların oluşumunu azaltır ve engeller. Toksisitesi yoktur ve insan üzerinde zararsızdır. Kırışıklığa neden olan kaslardan kök hücre sinyal sürecini düzenleyerek cilt elastikiyetini arttırır. Katekolamin salgılanmasını düzenler, yaşlanmayı önler. Motor sinirlerden kas hücrelerine doğru olan sinyalleri engeller ve kırışıklıklara neden olan hareketleri kontrol altına alır. Mikro peptid olarak cilde nüfuzu kolaydır.

Kök Hücre / Dermaterapi Tedavisi Hangi Rahatsızlıklarda Uygulanır?
    - Kırışıklıkları ve ince çizgileri gidermede,
    - Saç dökülmelerinde, saç köklerini yeniden canlandırmada,
    - Cilt lekelerini gidermede,
    - Sivilce ve akne izlerinin giderilmesinde,
    - Cilt çatlaklarını gidermede
    - Göz altı torbalarını ve morlukları gidermede etkin bir şekilde uygulama yapılmaktadır.

Seans Süresi ve Seans Sayıları
    Seans süresi tedavi eilecek bölgenin büyüklüğüne göre ortalama 30 - 90 dk. sürmektedir. Seans sayısı kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 2 - 6 seans yeterli olmaktadır. Seanslar arasında 2 ila 4 hafta aralıklar öngörülmektedir.

Dermaterapi yaptıran varmı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Su dalgası yaptıran varmı

Su dalgası yaptıran varmı

merhaba arkadaşlar benim saçlarım çok düz ama ben dalgalı saç seviyorum ve saçlarıma su dalgası yaptırmak istiyorum. Çevremde yaptıran arkadaşların çoğu memnun kalmadı benimde çekindiğim yerler oldu böyle olunca... Ben su dalgasının saçlarımda doğal durmasını istiyorum acaba aranızda saçına su dalgası yaptıran oldumu memnunmusunuz yorumları bekliyorum kararsızım
  2. burun estetiği yaptıran varmı

burun estetiği yaptıran varmı

selam hanımlar benim burnumda kemik eğriliği var doktor amileyit olmam gerektiğini söyledi rahat nefes alamıyorum hazır bu ameliyatı yaptırmışken burnumda da ufak tefek değişiklik yaptırmak istiyorum ama korkularım da var burun estetiği ameliyatı çok zormu acaba ne kadar sürede ayağa kalkarım ameliyat sonrası ağrı çok oluyormu beni aydınlatırsanız sevinirim
  3. implant yaptıran varmı

implant yaptıran varmı

aranızda implant yaptıran varmı acaba fiyatları hakkında bilgi edinmek istiyorum birde yaptıran varsa memnun kaldınızmı yaptırmaya ve parasına değermi
  4. Organik botox yaptıran varmı?

Organik botox yaptıran varmı?

organik botox nedir,organik botox nasıl yapılır,organik botox kalıcı bir yöntemmi,organik botox kimlere uygulanır,organik botox hakkında bilgiler Son yıllarda kadınların en çok başvurduğu estetik müdahalelerden biri olan botox, artık çok daha kolay uygulanabiliniyor. Yüzeysel olarak uygulanan organik botox, uygulandığı andan itibaren cilde nüfuz ederek, cildin gergin, canlı ve ışıltılı...
  5. Dişlerine Bleaching yaptıran varmı?

Dişlerine Bleaching yaptıran varmı?

sararmış dişlere bleaching tedavisi,bleaching nedir,bleaching dişlerde iyi sonuç veriyormu,bleaching hakkında bilgiler 21. yüzyılda, insan fotoğraflarında, ilk tanışmalarda gülümsemenin öneminin daha belirgin olarak öne çıktığını belirten Akçalı, "Kişiye doğru uygulamalar ile diş beyazlatmak mümkün, diş beyazlatma yani bleaching kimyasal bir karışım sayesinde oluyor. Bu kimyasal karışım...

Sayfayı Paylaş