gebe
  1. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

ders çalışma metodları

Konu, 'Komik Yazılar Duvar Yazıları' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

Önce Kitabini Çalışabilecegin Sana Göre En Verimli Yere Koy. Yok Yok Çöp Kutusan Değil, Masaya Koy. Kitabini Lambadan 22.5 , Duvardan 32 , Göz Hizandan İse 78cm Uzağa Koy.Çünkü Bu Uzaklıktan İstesende Okuyamazsın.. Defterini İse Masanın Üzerine Koy. Dik Otur. Sağ El Baş Parmağını Burnuna Koyarak İki Karış Mesafe Ölç. Şimdi Çok Seri Bir Şekilde Parmaklarını Aşağı Yukarı Oynatarak Derse " Nanik , Nanik " Yap...

Ders Çalışırken Mutlaka Kendine Dinlenme Süresi Ayır. Çalışırken Sallanan Koltuğa Otur.Sallanırken Her Öne Gelişte Bir Kelime Okur, Her Arkaya Gidişte İse Dinlenirsin...

Matematik Kitabinin İçine Tarih Kitabını Koy. Böylece Bir Dersi Çalışırken Başka Bir Dersten Kaytardığını Bilmek Ruhunu Huzura Kavuşturacaktır..

Ders Çalışırken İç Huzurun Çok Önemlidir. Huzurlu Değilsen Ders Çalışamazsın. Es Kaza Huzurluysan, Radyoyu Açıp Haberleri Dinle...

Radyodaki Ders Çalışmamana Sebeb Olan Politik, Sosyolojik, Ekolojik Ve Nörolojik Üzerinden Atmak İçin Bir Sonraki Müzik Programını Mutlaka Dinle...

Konsantrasyonunu Sağlayacak Son Hareketi de Yap. Git Kardeşini Döv, Stresini At, Gel...

Haa, Bir dakika; Önce Mutfağa Git. İnce Uzun Bir Sürahiye Patates Cipsi Bir Tabağa da Kola Koy. Bu Terslik Araştırma Süreni Uzatıcak Ve Kahretsinki Derse Geç Başlamana Neden Olacaktır...

Unutma ki, Her Baba Söze "Ben Sınıf Birincisiydim" Diye Başlar. Ancak 30 Kişilik Bir Sınıfta Her Ögrencinin Babası Birinci Olamayacağından Olasılık Hesabına Göre Babaların Dürüstlük Oranı 1/30 dur. Baban Nasihat Çekerse "Hee" De Gitsin.

Eğer Okulda Notları 10 Üzerinden Alıyorsan Ailene Notların 5 Üzerinden Verildiğine İnandır. Böylece Aldığın Bir 3 Bile, Ailenin Gözünde 6 Gibi İşlem Görecketir. Eğer Okulda 5 Üzerinden Not Alıyorsan Ve Ailene 2,5 Üzerinden İnandırabiliyorsan, Yuhh O Aileye Senin Zaten Sorunun Yok. Eğer Kredili Sistemde Okuyorsan Lise 1'de Aldığın Kredileri Dönem Sonunda DOlara Endeksli Sigortala. Böylece Kredi Faizinle Diğer Dönemlerde Hiç Ders Almadan Diplomayı Cebe İndirebilirsin...

Çok Zorlandım..Üfff... Saat de Çok Geç Olmuş. Sen En İyisi "Bir daha ki Sınava Çalışırım" Diye Kendini Kandır Ve Yatağa Saldır...

Hala Uyuyamayıp, Ders Çalışmak Niyetindeysen Seninİçin Birşey yapamayız. Doktor Tavsiyesi İle Kendi Haline Bırakılacaksın. Vah Vah..

2. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    Cevap: ders çalışma metodları
    Canım ben bu tavsiyelerini dinlesem okul bitmez bea :DYine de sağol...

3. kar_tanesi

kar_tanesi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: ders çalışma metodları

Uygulamaya alıyım ben bunları en iyisi ,işe yarar kesin :D:D

ders çalışma metodları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Farklı Derslere Çalışma Yöntemleri

Farklı Derslere Çalışma Yöntemleri

derslere çalışma matematikte başarılı olmak için 10 yöntem MATEMATİK DERSİNDE BAŞARILI OLMAK 1. Matematik dersi dikkatle ve özümsenerek dinlenmeli, derse ilgi gösterilmeli 2. Derse ilgi gösterildiği ve konular tekrar edildiği sürece zor olmayan bir ders olduğuna inanılmalı 3. Derse aktif bir katılım sağlanmalı 4. Konular sistemli olarak tekrar edilmelidir 5. Sınıfta çözülen örnekler evde...
  2. Ders Çalışma Tekniği

Ders Çalışma Tekniği

çocuklara ders çalıştırma çocuğa ders çalıştırma yöntemleri çoçuklara nasıl çalıştırılır nasıl çalıştırılır çocuk DERS BAŞARISINI YÜKSELTME YOLLARI Nasıl ki, evde anne babanın pek çok sorumluluğu varsa, çocukların da ev içinde anne babaya yardımcı olacak sorumlulukları olmalıdır. Bu sorumluluklar ise çocuğa küçük yaşlardan itibaren verilmelidir.5 -6 yaşından itibaren çocuğun evde yerine...
  3. Ders çalışma metodları

Ders çalışma metodları

Ders çalışmak bir çoğumuz için ( ben de dahil) zaman zaman sorun haline gelmektedir sanırım. Buraya yazacaklarım belki hepimizin bildiği şeyler ancak hatırlatılmasının psikolojik olarak etkili olacağını düşünüyorum. Öncelikle, ders çalışmaya psikolojimizi hazırlamamız gerekiyor. Karamsarlığa düşerek başarılı olamayacağımızı, ya da daha önce başarısız olduysak bunu o dersin her sınavına mal...
  4. Ders Çalışma Metodları Üzerine Münzevice...

Ders Çalışma Metodları Üzerine Münzevice...

ders calisma duasi ders çalışmaya başlamadan önce okunacak dua çalışırken okunacak dua Ders çalışmak bir çoğumuz için ( ben de dahil) zaman zaman sorun haline gelmektedir sanırım. Buraya yazacaklarım belki hepimizin bildiği şeyler ancak hatırlatılmasının psikolojik olarak etkili olacağını düşünüyorum. Öncelikle, ders çalışmaya psikolojimizi hazırlamamız gerekiyor. Karamsarlığa düşerek...
  5. Etkili ders çalışma yöntemleri

Etkili ders çalışma yöntemleri

Etkili ders çalışma yöntemleri Nasıl ders çalışmalıyım etkili ders çalışma yöntemleri nelerdir siz ne önerirsiniz bana

Sayfayı Paylaş