gebe
  1. narçiçeğimm

narçiçeğimm Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    273
    Ödül Puanları:
    63

Ders Çalışmaya Başlarken Okunacak Ayetler

Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında narçiçeğimm tarafından paylaşıldı.

Bu konu;Ders çalışmaya başlarken okunacak ayet-i kerimeler hakkında bilgi vermektedir.

Öğrenci olan veya çocuğu okula giden meleklerimiz için sınavdan önce ve ders çalışmaya başlarken okunacak aye-ti kerimeler dua ayetler hadi bölümüzde.

(TA-HA SURESİ,ayet:25-28)
    Euzü bi’llahimine’ş-şeytani’r-racim.Bismi’llahi’Rahmani’r-Rahim.
    “Kale Rabbi’ş-rah li sadri ve yessir li emri vahlü’l-ukdeten min lisani yefkahu kavli.”
    “Lehüm darü’s-selami inde Rabbihim ve hüve veliyyühüm bima kanu ya’melun.”
    “Allahümeftah aleyna hikmeteke venşür aleyna rahmeteke ya ze’l-celali ve’l-ikram.”

Meali:

25. Mûsâ dedi ki: "Rabbim! Gönlüme ferahlık ver."
    26. "İşimi bana kolaylaştır."
    27, 28. "Dilimdeki tutukluğu çöz ki sözümü anlasınlar."
    29. "Bana ailemden birini yardımcı yap,"

Ders Çalışmaya Başlarken Okunacak Ayetler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ders Çalışmanın Püf Noktaları

Ders Çalışmanın Püf Noktaları

İlk önce kendi kendinize şu soruları sorun: “Neden çalışma programı hazırlamam gerekiyor yada neden ders çalışmam gerekiyor? Niçin üniversiteyi kazanmalıyım ve niçin üniversiteyi kazanmak için çalışmalıyım?” Bu soruların yanıtı üzerinde düşünmeli ve yanıtlarınızı bir dosya kağıdı üzerine yazmalısınız. Nedenleriniz o kadar gerçekçi ve çok olmalıdır ki, ders çalışma isteğinizi kaybettiğiniz...
  2. ders çalışma taktikleri

ders çalışma taktikleri

komik ders çalışma Verimli Ders Çalışma Yöntemleri Başarıya giden yolda ilk adım, kendinize açık bir hedef belirlemek.Öğrenmeye karşı istekli ve öğrenme için gerekli yeteneklere sahip olma, öğrenmede başarıyı etkileyen en önemli etmenlerdir. Ancak, bazı yetenekli öğrenciler yeterince çaba gösterdikleri halde bekledikleri verimi alamamaktan yakınır. Bu durum genellikle çalışma yöntemlerini...
  3. Ders çalışma zamanı

Ders çalışma zamanı

EN AZ YARIM SAAT EN FAZLA BİR SAAYT DERS ÇALIŞIN ''Eğitimde etkin öğrenme ve ders çalışma yöntemlerinde verimlilik'' başlıklı broşürde, çalışma sürelerinin en az yarım saat, en fazla bir saat olarak ayarlanması, her bir saatte 10 dakika ara verilmesi tavsiye ediliyor.Öğrenmenin gerçekleşebilmesi için en temel girdinin öğrenci fonksiyonu olduğu belirtilen broşürde, öğrencinin herhangi bir...
  4. Ders çalışma metodları

Ders çalışma metodları

Ders çalışmak bir çoğumuz için ( ben de dahil) zaman zaman sorun haline gelmektedir sanırım. Buraya yazacaklarım belki hepimizin bildiği şeyler ancak hatırlatılmasının psikolojik olarak etkili olacağını düşünüyorum. Öncelikle, ders çalışmaya psikolojimizi hazırlamamız gerekiyor. Karamsarlığa düşerek başarılı olamayacağımızı, ya da daha önce başarısız olduysak bunu o dersin her sınavına mal...
  5. Etkili ders çalışma yöntemleri

Etkili ders çalışma yöntemleri

Etkili ders çalışma yöntemleri Nasıl ders çalışmalıyım etkili ders çalışma yöntemleri nelerdir siz ne önerirsiniz bana

Sayfayı Paylaş