gebe
  1. fırtına

fırtına Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0

Dersler Artık Boş Geçmeyecek

Konu, 'Egitim' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Intel arasında gerçekleştirilen proje kapsamında öğretmenlerin giremediği dersler internet üzerinden verilecek. Böylece hem öğretmenler hem de öğrenciler eğitim müfredatından geri kalmamış olacak. ‘Dijital Dünyana Beni Dahil Et’ adı altında hazırlanan program, 11 ilk ve ortaöğretimde yürütülüyor. Şu anda her okulda 10 öğretmen ve 100 kadar öğrencinin aktif katılımıyla dört ilkokulda pilot olarak uygulanmaya başlayan proje, ilerleyen aşamalarda üniversiteler arasında da yaygınlaştırılacak. Tamamen Türk öğretmenler ve mühendislerin katkısıyla hazırlanan yeni uygulamanın tanıtımı amacıyla Türkiye’ye gelen Intel Dünya Başkanı Craig Barrett, şimdiye kadar teknoloji kullanımından faydalanamamış öğrencileri kapsama açısından önemli bir adım atıldığını söyledi. Craig Barrett, Türkiye’deki öğrenci ve öğretmenler için internette sınırsız kaynak ve yardımcı öğrenim ortamı sağlaması planlanan paylaşım platformunun tanıtım toplantısına katılmadan önce Helsinki, Viyana, Kahire gibi kentlerde bulunduğunu, her ülkede, o ülkenin kendi dilinde yeteri kadar internet içeriği olmamasından kaynaklanan sorunlar gördüğünü anlattı.
    Barrett, Türkçe içeriklerin oluşturulup okullarda hizmete sunulmasının önemine işaret etti. Türkiye’de okullarda geniş bantla internete bağlanıldığını vurgulayan Barrett, bilgisayarların okullara dağıtıldığını, öğretmenlerin eğitildiğini ve öğrenme sürecinde bilgisayarın aktif kullanıldığını kaydetti. Konuşmacıların bilgisayar ve internet gibi araçlardan bahsettiğini dile getiren Barrett, “Ama ben eğitimle ilgili en kilit noktada öğretmenlerin olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Dersler Artık Boş Geçmeyecek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Boş

Boş

İçi boş kap temiz olursa gelecek rızka, kirli olursa hüsnükuruntuya ve amel işlemekte gösterilen ilgisizliğe delalet eder.
  2. Ders

Ders

Kişinin beklediği yardımı pek kolay alamayacağı anlamına gelir. Ama ders veren kişi üstün bir kişi ise kişi sıkıntı ve kuruntularından kurtulacak demektir.Rüyada ders vermek baskalarina faydali omaya ders dinlemek ise bir isi basaracagina isarettir.
  3. Ferudun Düzağaç _ boş ders şarkısı

Ferudun Düzağaç _ boş ders şarkısı

Ben bir zaman kaybıyım, beni boşver hocam! Düşlerimden geçenleri kitaplarda bulamıcam Hangi deniz nereye dökülüyor bana ne Ben içimde boğulurken Hala aşkın olduğu yer varsa söyle; dokunulmazsam ölücem Kendimi kendimden çıkartsam sıfır kalmaz Bu matematik bizi kandırıyor hocam Elde var sorular... gözyaşları... boş umutlar Hesaplar tutmaz Tutmaz hocam! Şu hayat bilgisi ne ağır dersmiş hocam...
  4. Sagopa Kajmer - KüheylanSokaklar Artık Boş Birer Dünya.

Sagopa Kajmer - KüheylanSokaklar Artık Boş Birer Dünya.

Sokaklar Artık Boş Birer Dünya. Ne Bir Sigara Ne De Bir Kola Kutusu Yukarıda Sis Bulutu Ve Umudu Taşıyan Kimse Yok. Yumuldu Gözüm, Derinden Gelen Ses Boğuk, Tek Başınayım Dünyada. Hiç Kadarım, Adımlarım Kadar Yaşadım (Yeah) Ayakkabılarımın Aşınan Ayakları Sersefil Vücuduma Kefil Ben Yürüdüm, Tarihim Geçti Çürüdüm, Kendimi Sürüdüm. Dün Büyüdüm, Bugün Sanki ölüyüm. Aklıma Konuk Olan Görüntülerde...
  5. Asla Modası Geçmeyecek Kıyafetler!

Asla Modası Geçmeyecek Kıyafetler!

modası geçmeyecek kıyafetler, gardropta olması gereken kıyafetler, modası geçmeyen kıyafetler Sevgili melekler, her kadının gardrobunda bulunması gerkeen bazı parçalar vardır. Bu parçalar öyle gereklidirki, kimi zaman acil kurtarıcı durumunda şık bir gün ya da gece geçirmemizi sağlayabilirler. Peki bu parçalar nelerdir? Asla modası geçmeyecek bu kıyafetler hangileridir, buyrun makalemize......

Sayfayı Paylaş