gebe
  1. ceyda--

ceyda-- Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

dersten kaytarmaya çalışmanın kötü sonuçları :D

Konu, 'Eski Okul Anılarınız' kısmında ceyda-- tarafından paylaşıldı.

ilkokuldayken sırf derse girmemek için yeni aldığım kalemimi öğretmenime gösterip'öğretmenim ben bunu buldum sınıfları dolaşıp sorabilirmiyim' demiştim.tabi öğretmen izin vermişti ama sınıftan başka birisinide gönderdi benimle ve tabi mecburen tüm sınıfları dolaşmak zorunda kaldık,bir sınıfa gittiğimde elimdeki kalemi saklamadan sorduğum için ordan bir çocuk kalkıp o kalem benim diye o güzel kalemimi almıştı :sinir: tabi yalanım ortaya çıkmasın diye birşeyde diyememiş mecburen vermiştim.halen düşündükçe üzülüyorum :D

dersten kaytarmaya çalışmanın kötü sonuçları :D konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ders Çalışma Tekniği

Ders Çalışma Tekniği

çocuklara ders çalıştırma çocuğa ders çalıştırma yöntemleri çoçuklara nasıl çalıştırılır nasıl çalıştırılır çocuk DERS BAŞARISINI YÜKSELTME YOLLARI Nasıl ki, evde anne babanın pek çok sorumluluğu varsa, çocukların da ev içinde anne babaya yardımcı olacak sorumlulukları olmalıdır. Bu sorumluluklar ise çocuğa küçük yaşlardan itibaren verilmelidir.5 -6 yaşından itibaren çocuğun evde yerine...
  2. Ders çalışma zamanı

Ders çalışma zamanı

EN AZ YARIM SAAT EN FAZLA BİR SAAYT DERS ÇALIŞIN ''Eğitimde etkin öğrenme ve ders çalışma yöntemlerinde verimlilik'' başlıklı broşürde, çalışma sürelerinin en az yarım saat, en fazla bir saat olarak ayarlanması, her bir saatte 10 dakika ara verilmesi tavsiye ediliyor.Öğrenmenin gerçekleşebilmesi için en temel girdinin öğrenci fonksiyonu olduğu belirtilen broşürde, öğrencinin herhangi bir...
  3. ders çalışma metodları

ders çalışma metodları

Önce Kitabini Çalışabilecegin Sana Göre En Verimli Yere Koy. Yok Yok Çöp Kutusan Değil, Masaya Koy. Kitabini Lambadan 22.5 , Duvardan 32 , Göz Hizandan İse 78cm Uzağa Koy.Çünkü Bu Uzaklıktan İstesende Okuyamazsın.. Defterini İse Masanın Üzerine Koy. Dik Otur. Sağ El Baş Parmağını Burnuna Koyarak İki Karış Mesafe Ölç. Şimdi Çok Seri Bir Şekilde Parmaklarını Aşağı Yukarı Oynatarak Derse "...
  4. Ders çalışma metodları

Ders çalışma metodları

Ders çalışmak bir çoğumuz için ( ben de dahil) zaman zaman sorun haline gelmektedir sanırım. Buraya yazacaklarım belki hepimizin bildiği şeyler ancak hatırlatılmasının psikolojik olarak etkili olacağını düşünüyorum. Öncelikle, ders çalışmaya psikolojimizi hazırlamamız gerekiyor. Karamsarlığa düşerek başarılı olamayacağımızı, ya da daha önce başarısız olduysak bunu o dersin her sınavına mal...
  5. Etkili ders çalışma yöntemleri

Etkili ders çalışma yöntemleri

Etkili ders çalışma yöntemleri Nasıl ders çalışmalıyım etkili ders çalışma yöntemleri nelerdir siz ne önerirsiniz bana

Sayfayı Paylaş