dertleşmeye ihtiyacım var beni dinlermisiniz?

bur-ay

Hamiş Melek
dertleşmeye ihtiyacım var beni dinlermisiniz?
selamlar kızlar öff çok canım sıkılıyo çok bunalıyorum kimseyle bişey paylaşamıyorum bulunduğum şehirde tanıdığım kimsecikler yok oturup konuşacağım derdimi paylaşacağım kimse yok içime ata ata patlamaya geldim valla kendimi çok değersiz hissediyorum hiç bi işe yaramıyorum gibi.uzun süredir yapmak istediğim şeyler var bi türlü kısmet olmuyo başaramıyorum ev hanımıyım 9 senelik evliyim bi oğlum var Allaha çok şükür sağlıklı ben de eşimde sağlıklıyız maddi durumumuzda fena değil Allah daha kötü duruma düşürmesin.ama sürekli içimde bir huzursuzluk bi mutsuzluk hiç gitmiyo oyalanacak bişeyler bulmak istiyorum burda yabancıyım zaten ailemden uzaktayım bu biiraz benim hatam eşime çok ısrar ettim uzakbiyere gidelim diye buraya tayin istedik oldu .o yüzden dert yandığımda eşim sen istedin geldik şimdide niye geldik diyosun diyo çok haklı .iki sene önce düşük yaptım dikkat etmedim ağır kaldırdım oda benim hatam bi daha da olmuyo çok uğraştık ama hamile kalamıyorum Allahım neden benim işlerim hiç yolunda gitmiyo.erken yaşta evlendim20 yaşımda yaşıtlarım ya üniversite okudular yada bi işe girdiler ozamanlar cahilik işte hiç çalışmayı düşünmüyodum şimdi şimdi aklım başıma geldi sınavlara hazırlanıyorum ama aklım almıyoki kaç sene geçti tabi hafızam da zayıf. şimdiki aklım olsaydı böyle mi olurdu hiç ahh kafam ahh annem çok dedi oku daha yaşın genç buyaşta evlenilirmi diye dinlemedim şimdi dizlerime vuruyorum yapmak istediğim şeyler var sanki her geçen gün biraz daha yaşlanıyorumyaşım geçtikçe umutsuzluğum da artıyo bunları dert ettikçe yüzüm de gülmez oldu eşimle de aramız eskisi gibi değil sanki dünyanın bütün derdi omuzlarıma çökmüş gibi neyse çok uzun oldu ama bira z rahatladım sanki inşalah beni anlarsınız biraz dertleşmeye çok ihtiyacım var şimdiden ilginize teşekkür ederim

hiçbişey için geç değil bizim bi tanıdık avukatlık mesleğini yapmadığı halde 50 yaşında master yapmaya başladı sırf okuma aşkı öğrenme merakı :) bi engeliniz yoksa kendinize engeller oluşturmayın, yapmak istediklerinizi yaptıkça hayattaki sorunlar ufacık görünecektir o büyük zaferlerinizin yanında :)

tatlım bilmiyorum namaz kılıyormusun ama huzur veriyor inan ve bol bol salavat getir.zaman zaman banada oluyo kendimi bi boşlukta hissediyorum ve bu genelde namazı bıraktığımda oluyo.

slm,yazdiklarini okurken sanki ben yazmisim zannettim birara.merak etme kötünün iyisisin.en azindan kendi ülkende gurbettesin.ben almanyadayim.ama biliyorum gurbetin dili olmaz,yeri olmaz,sevdigin seylerden ,ailenden ,arkadaslarindan komikk ama mahallenin bakkalindan bile uzak.....ben en gicik oldugum insanlari bile özlüyorum.kendini degersiz ,basarisiz hissediyorsun .en azindan ben öyle hissediyorum...sana sadece seni anliyorum diyebiliyorum...

tatlım bilmiyorum namaz kılıyormusun ama huzur veriyor inan ve bol bol salavat getir.zaman zaman banada oluyo kendimi bi boşlukta hissediyorum ve bu genelde namazı bıraktığımda oluyo.
evet namaz kılıyorum elimden geldiğince bırakmamaya çalışıyorum her namaz dan sonra dua ediyorum ağlayarak o kadar rahatlıyorum ki Allah ım sesimi duyuyo diyorum halime şükrediyoruminşallah rabbim kalbimdeki bu huzursuzluğu mutsuzluğu giderir

slm,yazdiklarini okurken sanki ben yazmisim zannettim birara.merak etme kötünün iyisisin.en azindan kendi ülkende gurbettesin.ben almanyadayim.ama biliyorum gurbetin dili olmaz,yeri olmaz,sevdigin seylerden ,ailenden ,arkadaslarindan komikk ama mahallenin bakkalindan bile uzak.....ben en gicik oldugum insanlari bile özlüyorum.kendini degersiz ,basarisiz hissediyorsun .en azindan ben öyle hissediyorum...sana sadece seni anliyorum diyebiliyorum...
teşekkürler anlayışın için bu yazdıklarım daha yarısı bile değil içimde o kadarbüyük sıkıntılar var ki ama buraya yazınca biraz olsun rahatladım beni anlayan insanlara ihtiyaca-ım varmış demekki

aslinda bu anlayisi bide eslerimizden görsek.durup dururken deselerki.:CANIM KARICIM SEN ASLINDA BIZIM ICIN NELERDEN FEDAKARLIK YAPIYORSUN;SIKINTILARININ FARKINDAYIM::tabi böyle bir es zor.benimki sadece bir varsayim.anlatirsan ben dinlerim,yani okurum:)

aslinda bu anlayisi bide eslerimizden görsek.durup dururken deselerki.:CANIM KARICIM SEN ASLINDA BIZIM ICIN NELERDEN FEDAKARLIK YAPIYORSUN;SIKINTILARININ FARKINDAYIM::tabi böyle bir es zor.benimki sadece bir varsayim.anlatirsan ben dinlerim,yani okurum:)

aslında esim anlayışsız biri değil ama çözüm için hiç yardım etmiyorcan sıkıntım gitsin diye kurslara katılim dedim halk egitim kurslarına her gün surat asmalar ne yapcan ne gerek var ben belki bi arkadaş ortamı olur diye bide belki bi işe girecek olursam bi serifika olsun duye gidiyodum bıraktım sayesinde .yapcak hiç bi iş yok ev işi dışında yemek yap ev süpür sil her gün aynı akşam olunca eşimle sohbet bile edemiyoruz konuşacak bişey yok ki sıradan şeyler yapıyorum hep bu da beni çok mutsuz yüzüm gülmüyor oğlum anne sen niye hiç gülmüyosun diyo bana o böyle delince çok üzülüyorumam napim içimden gelmiyo ki hep mutsuzluk hep mutsuzluk nereye kadar böyle sürecek bakalım

Geri