gebe
  1. fırtına

fırtına Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0

'dertsiz Dua Soğuktur'

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

Dua edenin, 'Rabbim' demesi, ALLAH'in 'efendim' demesinin ta kendisidir.. Birisi her gece kalkip ALLAH'i aniyor, O'na dua ediyordu.. Seytan ona dedi:

- Ey ALLAH'i cok anan kisi, butun gece 'ALLAH' deyip cagirmana karsilik seni buyur eden var mi? Sana bir tek cevap bile gelmiyor, daha ne zamana kadar dua edeceksin?..

Adamin gonlu kirildi, basini yere koydu ve uyudu. Ruyasinda ona söyle dendi:

- Kendine gel uyan! Niye duayi, zikri biraktin?.. Neden usandin?..

Adam:
    - 'Buyur' diye bir cevap gelmiyor ki, kapidan kovulmaktan korkuyorum dedi. Bunun üzerine dendi ki ona:

- Senin ALLAH demen, O'nun buyur demesi sayesindedir..
    Senin yalvarisin, ALLAH'in senin ruhuna haber ucurmasindandir..
    Senin cabalarin, careler araman, ALLAH'in seni kendine yaklastirmasi, ayaklarindaki baglari cozmesindendir..
    Senin korkun, sevgin, umidin ALLAH'in lutfunun kemendidir..
    Senin her 'Yarabbi' demenin altinda, ALLAH'in buyur demesi vardir..
    Gafilin, cahilin cani, bu duadan uzaktir..
    Cunku 'Yarabbi' demeye izin yok ona..
    Agzinda da kilit var, dilinde de..
    Zarara ugradigi zaman, aglayip, sizlamasin diye ALLAH ona dert, agri, sIzI, gam, keder vermedi..
    Bununla anla ki, ALLAH'a dua etmeni, O'nu cagirmani saglayan dert, dunya saltanatindan daha iyidir..
    Dertsiz dua soguktur. Dertliyken yapilan dua gonulden kopar..

kaynak:devtürkler

2. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    ay cok güzelmis korktuğumuzda üzüldüğümüzde hemen dua ederiz ya :) ona sığınırız cok güzel birşey emeğine sağlık

3. minel

minel Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Dua etmeyenler ruhsal enerjiye kapalıdır! bu yüzden ruhumuzu ışığa açmanın tek yolu istememizdir...

4. aysegül87

aysegül87 Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    cok güzeldi paylasmin icin tsk

'dertsiz Dua Soğuktur' konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Soğuk Pilav

Soğuk Pilav

soğuk pilav soguk pilav 1bardak pirinç 1 bardak su yarım çay bardağı zeytinyağ tazesoğan dereotu limon mısır önce normal pilavı pişirin.Demlenirken içine limon sıkın.Sonra diğer malzemeleri salata yapar gibi küçük kesin.Pilav soğuyunca onlarla karıştırın. Misafirleriniz bence bayılacak.Hele içki masası ise dahada çok hoşlarına gidecek. Tabi tuz koymayı unutmayın.Hatta istediğiniz başka şeyler...
  2. Soğuk

Soğuk

Soğuk görmek ve üşümek yoksulluğa, Yaz mevsimi üşüdüğünü görmek güzel ve temiz elbiseye, hayırlı rızka, Donar derecede üşümek ve rüzgara tutulmak aşırı yoksulluğa, Soğuk mevsimde ' şiddetli soğuk' görmek bazen hiçbir şeye delalet etme; sair zamanlarda gööğük görmek yolcu için yolculuğu tamamalayamamaya delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Donmak, İşümek.)Kış mevsiminde ise koşulların normal...
  3. Grup Koridor - Dertsiz Gülüm

Grup Koridor - Dertsiz Gülüm

Benide götür gittiğin yere Bu kentte yaşamak çok zor Bak kabuslarım çoğalıyor Bu gönül beni hiç dinlemiyor Topraktan geldi insan Yine toprağa dönecek Yaşam bir gün elbet bitecek Ah bu gönül sen varya Beni ne hallere koydun Bir canım var al oda Senin olsun Ah be gülüm sende kimsin Beni katilin mi edeceksin Yaşattığın o günlerin Hesabını kime vereceksin Sana ait bende kalan Ne varsa hepsi...
  4. ''dua''

''dua''

Size anlatacağım bu hikaye benim yaşamış olduğum bir olaydır... Bir sabah annemin bana seslenmesiyle uykumdan uyandım,elimi yüzümü yıkamak için banyoya gittim.Yüzümü yıkayıp aynaya baktıgım an feryadı bastım.bağrışlarımı duyan annem koşup yanıma gelmişti._Ne oldu kızım,niye bağırdın öyle .. _Anne bak..gözkapağımın üzerindeki nohut büyüklüğündeki bu şişlikte ne.. Annem gözümün üzerindeki...

Sayfayı Paylaş