gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

derviş ilahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

derviş ilahisi Derviş bağrı taş gerek Gözü dolu yaş gerek
    Koyundan yavaş gerek
    Sen derviş olamazsın
    Sen Hakk�ı bulamazsın
    Ya Mevlam Hu Mevlam
    Aşkın bize ver Mevlam
    Doğruya varmayınca
    Mürşide ermeyince
    Hakk nasib etmeyince
    Sen derviş olamazsın
    Dövene elsiz gerek
    Sövene dilsiz gerek
    Derviş gönülsüz gerek
    Sen derviş olamazsın
    Ele geleni yersin
    Dile geleni dersin
    Böyle dervişlik dursun
    Sen derviş olamazsın
    Şeyhim sözleri Hakk�tır
    Asla hilafı yoktur
    Senin inadın çoktur
    Sen derviş olamazsın
    Derviş Yunus gel imdi
    Ummanlara dal imdi
    Ummana dalmayınca
    Sen derviş olamazsın

derviş ilahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. sabreden derviş!

sabreden derviş!

ey sabreden derviş sabreden derviş muradına ermiş hikayesi Yüzümü toprağa sürüp ağlarken, Çıkageldi yine, Muhammed hemen. Dedi: “Niçin ağlarsın n’oldu sana? Dedim: “Lütfet hiçbir şey sorma bana! Çünkü söylemekle hâlim bilinmez, Hem de bilirsin ki her şey söylenmez. Odur bu sevdaya beni uğratan, Odur beni gece gündüz ağlatan. Bu dertle gideyim acep nereye, Yol gösteren yok mu, bu avâreye?...
  2. Kemal Derviş

Kemal Derviş

Kemal Derviş (10 Ocak 1949 - İstanbul) Türk iktisatçıdır. İngiltere'de London School of Economics'den ekonomi alanında lisans ve lisansüstü derecelerini aldıktan sonra ABD'nin Princeton Üniversitesi'nde doktorasını yaptı. 1973-77 yılları arasında ODTÜ ve Princeton Üniversitesi'nde ekonomi alaında ders verdikten sonra, 1977'de Dünya Bankası'na girdi ve bu kurumda 1996 yılında Ortadoğu ve...
  3. Derviş Kaşıkları - Okuyun

Derviş Kaşıkları - Okuyun

Bir gün sormuşlar ermişlerden birine; "Sevginin sadece sözünü edenlerle, onu yaşayanlar arasında ne fark vardır?" "Bakın göstereyim" demiş ermiş. Önce sevgiyi dilden gönüle indirememiş olanları çağırarak onlara bir sofra hazırlamış. Hepsi oturmuşlar yerlerine. Derken tabaklar içinde sıcak çorbalar gelmiş ve arkasından da derviş kaşıkları denilen bir metre boyunda kaşıklar....
  4. Sen Derviş Olamazsın İlahisi

Sen Derviş Olamazsın İlahisi

sen derviş olamazsın ilahisi Derviş bağrı taş gerek Gözü dolu yaş gerek Koyundan yavaş gerek Sen derviş olamazsın Sen Hakk’ı bulamazsın Ya Mevlam Hu Mevlam Aşkın bize ver Mevlam Doğruya varmayınca Mürşide ermeyince Hakk nasib etmeyince Sen derviş olamazsın Dövene elsiz gerek Sövene dilsiz gerek Derviş gönülsüz gerek Sen derviş olamazsın Ele geleni yersin Dile geleni dersin Böyle dervişlik...
  5. sabreden derviş..:)

sabreden derviş..:)

daha önce birkaç defa yorumlar yapıp konu da açmıştım hamilelikle ilgili. fakat herhalde yeni olduğum için pek de ilgi görmedi. ben durumumu yazıp benim gibi olanlar bekleyenler endişe edenlere yardımcı olmak istiyorum sadece. durum şudur : eylül ayının 11 inde adet olmam gerekiyordu. adetlerim düzenlidir. ayın 9 unda beta hcg testi yaptım sonuç 1 çıkmıştı. tabii ondan önce idrar testleri...

Sayfayı Paylaş