gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Dervişlik Yolu İlahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

derviş olan viran olur aşk ateşiyle kül olur dem be dem allah ile olur
    bu aşkı bir umman olur

tatmayanlar bilmez bu rahı
    muhakkak allaha ulaşmalı
    dem be dem hakka varmalı
    insanı aşk ateşinde yandırmalı

Dervişlik Yolu İlahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Medinenin Yollarına İlahisi

Medinenin Yollarına İlahisi

ilahiler ve yazılışları gül döktüm yollarına ilahisi ilahilerin yazılışları yolarında yolarında ilahisi sözleri Birgün deyip nasip olsam Medinenin yollarına Bu biçare olan gönlüm Düştü hasret narlarına Ah Medinem gelemedim Gül desteler dermedim Murat dedim dua ettim Muradıma eremedim Hazırlanır hacıları Güzel nurlu bacıları Bendende selam götürün Ey Medine yolcuları Sinem yara kapanmıyor...
  2. Canlar Feda Yoluna İlahisi

Canlar Feda Yoluna İlahisi

Canlar feda yoluna bu can kaygısı değil Sen can gereksin bana cihan kaygısı değil Canlar içinde cansın bize iki cihansın Hem din ile imansın iman kaygısı değil Yaramı yuyup sildim yaram kimdendir bildim Bendeki yâr kaygısı yaram kaygısı değil Sırrı açığa verdim saklamam gayri derdim Apaçık seni gördüm gizli kaygısı değil Derman ola mı bana derdim benim kim ona Dertli varayım sana derman...
  3. Hak Yol İslam İlahisi

Hak Yol İslam İlahisi

Kör dünyanın göz bebeğine Hak yol islam yazacağız Kuşların göz bebeğine Hak yol islam yazacağız Yola ağaca pınara Esen yele yağan kara Yağmur yüklü bulutlara Hak yol islam yazacağız Koç burcuna yay burcuna Bebeklerin avucuna Minarelerin ucuna Hak yol islam yazacağız Her kapının eşiğine Her sofranın kaşığına Yıldıza aya güneşe Hak yol islam yazacağız Her kapının eşiğine Her sofranın kaşığına...
  4. yollar tükensin ilahisi

yollar tükensin ilahisi

yollar tükensin yollar bitsin yolcuyum yolcuyum dünden bugüne tükensin yolları bitsin ötelerden haber verenler gelsin Yollar tükensin yolar bitsin Güzelliği örten örtüler kalsın Zamanlar bir adım dünya bir karış Ötelerden haber verenler gelsin Yolcuyum yolcuyum dünden bu güne Çiçekler dökülür heybelerimden Bir ince hikmeti çekip çıkarmak Uzayan geceden derinliklerden Dillerin sözlerin durduğu...
  5. yolun sonu ilahisi

yolun sonu ilahisi

Sanma dünyada kullar baki kalacak Elbet bu dünya fani bir son bulacak Anlamsız ameller hazlar hep kaybolacak Elbette ki her beden toprak olacak O ürperti veren yer mekân olacak Ne ürperti kalacak ne korkulacak Kimi derin uykuda huzur bulacak Kimi azap eza cefa sorgulanacak Kimi cehennemlik kimi cennet tacıdır İman etmek her kulun ihtiyacıdır Acı tatlı şen üzgün yaşadıkların Ne son...

Sayfayı Paylaş