gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Destan - Annem

Konu, 'C-D Harfli Şarkılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

seni bir kır çiçeği gibi koklayamam seni bir kır çiçeği gibi koklayamam sevemem çiceği ben sevemem Dertlerin bitmedi be guzel annem O guzelim gozlerin gulmedi be canim annem
    Aglama sen kiyamam goz yasina dayanamam
    Bir sen gul guzel annem
    Yanarim ellerini tutamam saclarina dokunamam

Seni bir kir cicegi gibi koklayamam sevemem
    Kaderin oyunu bu annem bir daha geri donemem

Yavrunu sarmadinmi guzel annem
    Doya doya bagrina basmadinmi garib annem
    Aglama sen kiyamam goz yasina dayanamam
    Bir sen gul guzel annem
    Yanarim ellerini tutamam
    Saclarina dokunamam

Seni bir kir cicegi gibi koklayamam sevemem
    Kaderin oyunu bu annem bir daha geri donemem

Destan - Annem konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Cumhurİyet Destani

Cumhurİyet Destani

Kararan bahtımın ağarmasıdır Yirmi üç doğumlu Cumhuriyetim Türklüğün tarihe son armasıdır Yirmi üç doğumlu Cumhuriyetim Ata mirasının en güzelisin Mutluluk yumağı sevgi selisin Gönlümün al-beyaz açan gülüsün Yirmi üç doğumlu Cumhuriyetim Senin eseriniz seninle varız Ebedi sürmeli bitmeden bu hız Gölgende mutluyuz,hürüz, uygarız Yirmi üç doğumlu Cumhuriyetim Hayaldi kurtuluş,...
  2. Ergenekon destanı

Ergenekon destanı

Ergenekon destanı, Göktürkler’in türeyişini anlatan bir Türk destanıdır. Genel olarak, düşman tarafından hile ile yenilgiye uğratılan Türklerin, Ergenekon Ovası’nda yeniden türeyip tekrar eski yurtlarına dönerek düşmanlarıyla çarpışmalarını anlatır. Efsanenin Sadeleşmiş Özet Hali: Türk illerinde Türk oku ötmeyen, Türk kolu yetmeyen, Türk’e boyun eğmeyen bir yer yoktu. Bu durum yabancı...
  3. Göç Destanı

Göç Destanı

göç destanı özeti göç destanı destanındaki motifler hangi devlete aittir destanının özeti Bugün Orkun ırmağının kıyısında bir kent kalıntısı ile bir saray yıkıntısı vardır ki çok eskiden bu kente Ordu-Balıg denildiği sanılmaktadır. Göç Destanı, bu kentteki saray yıkıntısının önünde bulunan anıtlardan birinde yazılıdır. Bu yazıtlar, Hüseyin Namık Orkun'a göre, Mogol hanı Ögedey döneminde...
  4. Türeyiş Destanı

Türeyiş Destanı

türklerin kurttan türeyişi türeyiş destanı resimleri kurttan türeyiş bozkurt göç destanı Asya Büyük Hun Devleti ile Kök Türk Devleti arasındaki dönemde Orta Asya'da yaşayan Türkler'e Çinliler, Kao-çı derlerdi. "Kao-çı" sözü Çince'de "yüksek tekerlekli arabası olan" demektir. Kao-çı'lara Çinliler, T'ieh-le adını da verirlerdi. T'ieh-le kelimesi, Türkçe Töles sözünün Çin...
  5. Destan nedir-Destan örnekleri nelerdir?

Destan nedir-Destan örnekleri nelerdir?

Gerçekte var olan herhangi bir olayın milletin dilinde yüzyıllar süren bir anlatımdan sonra bir ozan tarafından kaleme alınması sonucu oluşan destanlara denir.Halk kahramanlarının milletleri derinden etkileyen tarihi ve sosyal olaylarını anlatan, çoğunlukla manzum şekilde törensel bir üslupla anlatılmış, hayal unsurlarıyla süslenmiş, biçim olarak halk edebiyatı türlerinden koşmaya benzeyen,...

Sayfayı Paylaş