gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Deterjana hiç ihtiyaç olmasın...

Konu, 'Beyaz Eşyalar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Japonlar, dünyanın ilk deterjansız yıkayan çamaşır makinesini üretti. Kirliler, ultrosonik dalgalar ve elektrolizle mis gibi oluyor! Öyle bir çamaşır makinesi düşünün ki deterjana hiç ihtiyacı olmasın... Size hiçbir deterjan kullanmadan üstün beyazlık sağlasın, renkli çamaşırlarınızın renklerini korusun bir yandan da çamaşırlardaki tüm kir ve lekeleri çıkarsın...

İşte bu hayal gerçek oldu. Japonya‘nın elektrikli ev aletleri üreten ünlü firması Sanyo, dünyanın ilk ‘deterjan kullanmayan çamaşır makinesi‘ni ürettiğini açıkladı.

1.3 milyar lira
    Japonya‘da, Denkaisui adıyla ağustos ayında piyasaya sürülecek olan çamaşır makinesi, çamaşırdaki kirleri temizlemek için toz ya da sıvı deterjana ihtiyaç duymuyor. Temizlik maddeleri yerine ultrasonik (sesüstü) dalgalar ve elektroliz yöntemini kullanıyor.

Yıkama sürecinde önce ultrasonik dalgaların ürettiği baloncuklarla, kumaş lifleri arasındaki kir partikülleri dövülerek yumuşatılıyor. Ardından elektroliz yoluyla ayrıştırılan sudan açığa çıkan oksijen ve sülfitklorür asit kiri temizliyor.

Denkaisui‘yi ‘çevre dostu‘ sözleriyle de tanımlayan Sanyo, zor kirler için deterjan önermeyi de ihmal etmedi. Japonya‘da 128 bin yene (yaklaşık 1 milyar 300 milyon lira) satılacak olan çamaşır makinesi şimdilik ihraç edilmeyecek

2. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48
    Cevap: Deterjana hiç ihtiyaç olmasın...
    süper bişimiş bu yaaa hayalleri gerçek yapıyorlar artık yani üreten mantığa hayranım

Deterjana hiç ihtiyaç olmasın... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hayvanlar hakkında hiç duymadığınız ilginç bilgiler not:(duymuş olmanız muhtamel)

hayvanlar hakkında hiç duymadığınız ilginç bilgiler not:(duymuş olmanız muhtamel)

Köpeklerin tükürüğü insanlarınkinden temizdir. Koalalar dünyanın en tembel hayvanlarıdır. Neredeyse tüm yaşamlarını aynı ağacın üzerinde geçirirler. Yedikleri yapraklar bitse bile başka bir ağaca geçmek yerine, aynı ağaçtaki yaprakların yeniden büyümesini beklerler. Eski Mısır'da kediler kutsal sayılıyordu. Bir kedi öldüğü zaman insanlar saygılarını göstermek için kaşlarını kazıtırlardı....
  2. oçcuğum ben olmadan hiç bir şey yapamıyor!

oçcuğum ben olmadan hiç bir şey yapamıyor!

Çok uzun zamandan beridir bu şekilde sizlerden gelen mektupları pek yanıtlamadığımı fark ettim. Genelde yazılarımda, sizlerden gelen talepleri ya da, ogünkü gündemle ilgili bir konuyu sizlere açıklamaya çalışıyorum. Sizlerden gelen yazıları ki, hepsi benim için çok değerli, sadece daha geniş bir toplumsal kesitin sorunlarına ayna tutabilecek olanlarını, yine sizlerden izin alarak burada isim...
  3. sen hiç aşık olma.. hep mutlu ol arkadaş...

sen hiç aşık olma.. hep mutlu ol arkadaş...

sen hep mutlu ol arkadaş ol mutlu arkadaşım mesajları arkadaşa mutluluk mesajları Hayat zormuş arkadaş, Bugün anladım. İlerleyen her saniye bir sayfa daha koparıyor ömür defterinden. Mutlu olamıyorum arkadaş, Ya da mutlu olmak istemiyorum. Neden mi? Seni unutturuyor bana mutluluk. Seni hatırlamak için gözyaşlarımla dost oldum ben. Ama onlar da tıpkı senin gibi yalnız bıraktılar beni....
  4. aşkın neden zamana ihtiyacı vardır hiç düşündünüzmü?

aşkın neden zamana ihtiyacı vardır hiç düşündünüzmü?

aşkın neden zamana ihtiyacı vardır hiç düşündünüzmü? Bütün duyguların üzerinde yaşadığı bir ada varmış: Mutluluk, Üzüntü, Bilgi ve tüm diğerleri, Aşk dahil. Bir gün, adanın batmakta olduğu, duygulara haber verilmiş.Bunun üzerine hepsi, adayı terk etmek için sandallarını hazırlamışlar. Aşk, adada en sona kalan duygu olmuş, çünkü mümkün olan en son ana kadar beklemek istemiş. (*) Ada...
  5. Deterjanı kim buldu, deterjanın icadı

Deterjanı kim buldu, deterjanın icadı

deterjanın icadı Bu yazı: Deterjanı kim buldu, deterjanın icadı, deterjan nasıl bulundu, deterjanı kim icat etti, deterjan ne zaman bulundu gibi bilgiler içermektedir. Temizlik konusunda çığır aşan deterjan, şüphesiz ki hayatımızda olmazsa olmazdır değil mi Melek'ler? O halde bu kadar önemli olan deterjanı ilk kim buldu diye de merak etmişsinizdir değil mi Melek'ler? O zaman buyrun :D:D...

Sayfayı Paylaş