gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Devlet, 20 milyon TL harcayarak 10 bin gence meslek kazandıracak

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) Müsteşar vekili Halil İbrahim Akça, ekonomik krizle sayıları artan genç işsizlere müjdeli bir haber verdi. Devlet, 10 bin işsiz genci bilişim sektöründe istihdam edilmek üzere yetiştirecek, meslek sahibi yapacak. EDönüşüm İcra Kurulu'nda alınan karar gereğince projeyi İş-Kur yürütecek. Gençlerden, herhangi bir ücret alınmayacak. Ankara Bilişim Gazetecileri Topluluğu ile sohbet toplantısı düzenleyen Akça, proje kapsamında 20 milyon TL kaynak harcanarak, 10 bin gencin meslek sahibi yapılacağını söyledi. Akça, proje uyarınca değişik sektörlerin bilişim elemanı ihtiyacının tespit edileceğini anlattı.

Devlet, 20 milyon TL harcayarak 10 bin gence meslek kazandıracak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Devletten 500 milyon aşırmışlar

Devletten 500 milyon aşırmışlar

Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu'nun 6 aydır sürdürdüğü soruşturma tamamlandı. Soruşturmanın altından soygun çıktı! Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu'nun 6 aydır sürdürdüğü soruşturma tamamlandı. Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri üzerinden 500 milyon YTL'ye ulaşan yolsuzluk tespit edildi. Olmayan öğrenciyi varmış gibi göstererek veya aynı öğrenciyi farklı farklı illerde...
  2. Devlet giyime 621 milyon TL harcadı

Devlet giyime 621 milyon TL harcadı

Malİye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü’nün 2008 yılı bütçe harcamaları verilerine göre, devlet hane halkına geçen yıl toplamda 7 milyar 514 milyon 490 bin lira, günlük ise 20 milyon 587 bin 644 lira yardım sağladı. Devlet harcamaları içerisinde kırtasiye ve büro malzemelerine 289 milyon 433 bin lira, su ve temizlik malzemelerine 290 milyon 932 bin lira, akaryakıt ve yağa ise 1 milyar 78...
  3. 500 bin TL kazandı

500 bin TL kazandı

Acun ılıcalı‘nın sunduğu Var Mısın Yok Musun‘da rekor dün akşam (24 Ekim Cumartesi) kırıldı. Çok ağır operasyonlar geçiren ve 10 kişilik bir ailenin sorumluluğunu yüklenen Ülkühan’ın duaları sonunda tuttu. Son dörde iki 500.000 sokan Ülkühan, en son Hamdi Bey’in yaptığı 128 Bin’lik teklifi kabul etmeyerek “Bu para bize yetmez, ben ailemin kahramanı olacağım” dedi ve kutusuna gitmeyi tercih...
  4. 20 tl  takımlar

20 tl takımlar

20 tl takımlar pantolon v ceket hepsi çok temiz yırtığı defosu yok
  5. Burcu Kara 20 Bin TL Tazminat Kazandı!

Burcu Kara 20 Bin TL Tazminat Kazandı!

burcu kara, burcu kara haberleri, burcu kara tazminat Sevgili melekler, oyuncu Burcu Kara yapım şirketinden tam 20 bin TL tazminat kazandı. Başrolünde oynadıüı Elveda Derken dizisinden parasını almadığı için dava açan Kara, yapımcı şirketten 20 bin TL tazminat kazandı. İşte detaylar... YAĞMUR Ajans’ın yapımcılığını üstlendiği “Elveda Derken”de oynayan Burcu Kara, parasını alamadığı...

Sayfayı Paylaş