gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Devrim Arabaları adlı film 24 Ekim'de gösterime giriyor

Konu, 'Sinema & Tiyatro' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Hititler, Gelibolu gibi filmleriyle tanınan Tolga Örnek'in Devrim Arabaları adlı filmi 24 Ekim'de gösterime giriyor. Örnek'in "Azmin ve birbirine inanan insanların neler yapabileceğini gösteren, bu topraklarda yaşanmış bir başarı öyküsü olarak tanımladığı film, 1961'de dönemin Cumhurbaşkanı Cemal Gürsel'in emriyle ilk yerli otomobili üretmeye çalışan bir grup insanın öyküsünü anlatıyor.

Senaryosunu da Örnek'in yazdığı filmde Taner Birsel, Ali Düşenkalkar, Halit Ergenç, Altan Gördüm, Vahide Gördüm ve Uğur Polat'ın da aralarında bulunduğu kalabalık bir kadro rol alıyor.
    FİLMİN KONUSU
    6 Haziran 1961. Devlet Başkanı Cemal Gürsel tümüyle yerli üretim bir otomobil yapılmasını emreder ve görevin TCDD işletmesine verildiği bildirilir. O gün orada bulunan 23 mühendis bu emri "Türk insanının makûs talihine karşı bir meydan okuma" olarak algılarlar. En küçük bir tereddüt ya da endişe sergilenmeksizin derhal işe başlanır. Çalışma mekanı olarak Devlet Demiryolları'nın Eskişehir'deki Cer Atölyesi seçilir.

Devrim Arabaları adlı film 24 Ekim'de gösterime giriyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Devrim arabalarının müziğini yaptı!

Devrim arabalarının müziğini yaptı!

TÜRKİYE'NİN İLK YERLİ OTOMOBİLİ 'DEVRİM'İ KONU ALAN 'DEVRİM ARABALARI' FİLMİNİN MÜZİĞİNİ YAPAN DEMİR DEMİRKAN, 'GERÇEKLERE DAYANAN BİR FİLMİN MÜZİĞİNİ YAPMAKTAN GURUR DUYUYORUM' DEDİ. Demirkan, filmle ilgili şunları söyledi: 'Bu uzun metrajlı film. Müziğini yaparken bu aracın nasıl yapıldığını, kim bu projenin yanında, kim karşısındaydı, bunları inceleme olanağı buldum. Müziği bir ayda...
  2. Devrim Arabaları Müzikleri Demir Demirkan dan

Devrim Arabaları Müzikleri Demir Demirkan dan

devrim arabaları müziği devrim arabaları film müzikleri müzikleri demir demirkan DEVRİM ARABALARININ MÜZİĞİNİ YAPTI! TÜRKİYE'NİN İLK YERLİ OTOMOBİLİ 'DEVRİM'İ KONU ALAN 'DEVRİM ARABALARI' FİLMİNİN MÜZİĞİNİ YAPAN DEMİR DEMİRKAN, 'GERÇEKLERE DAYANAN BİR FİLMİN MÜZİĞİNİ YAPMAKTAN GURUR DUYUYORUM' DEDİ. Demirkan, filmle ilgili şunları söyledi: 'Bu uzun metrajlı film. Müziğini yaparken bu aracın...
  3. Demir Demirkan - Devrim Arabaları 2008

Demir Demirkan - Devrim Arabaları 2008

01 - Ihtilal Ve Otomobil Kongresi 02 - Necip, 40 Yil Sonra 03 - Ya Yaparsak 04 - Ilk Turk Otomobilini Yapacagiz 05 - Necip Ve Nilufer 06 - Atolyeye Giris 07 - Patikler 08 - Ilk Toplanti 09 - Amerikan Araba Fabrikasi Filmi 10 - Recep Usta 11 - Burokrasi Temasi 12 - Suna Ve Gunduz 13 - Elma Deme Bana 14 - Cemal Pasa Diretiyor 15 - Basarisiz Denemenin Ardindan (Ilerleme Temasi) 16 -...
  4. Muhteşem Yüzyıl Çin'de Gösterime Giriyor

Muhteşem Yüzyıl Çin'de Gösterime Giriyor

muhteşem yüzyıl muhteşem yüzyıl haberleri Sevgili melekler, Muhteşem Yüzyıl dizisi sadece yurtiçinde değil, yurtdışında da ilgi görmeye devam ediyor. Ünü sınırlarımızı aşan reyting rekortmeni dizi, yakında Çin'de gösterime giriyor. Balkanlar ve Ortadoğu’nun ardından Rusya’ya, sonrasındaysa İtalya’ya satılan ilk Türk dizisi olma özelliğini taşıyan ‘Muhteşem Yüzyıl’, Slovenya, Litvanya ve...
  5. Olur İnşallah Filmi 5 Haziran'da Gösterime Giriyor

Olur İnşallah Filmi 5 Haziran'da Gösterime Giriyor

olur inşallah filmi ne zaman gösterime giriyor,olur inşallah ne zaman sinemalarda,olur inşallah film konusu,olur inşallah oyuncuları Merakla beklenen komedi filmi 'Olur İnşallah' Antalya'da gösterişli bir gala yaptı.'Olur inşallah' 5 Haziran Cuma günü vizyona giriyor. Komedi filmi “Olur İnşallah”ın galası Antalya’da yapıldı. Başrolü Çetin Altay, Arzu Yanardağ ve Mesut Yar’ın paylaştığı...

Sayfayı Paylaş