gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Devrim Saltoğlu (Zehir Osman)

Konu, 'Biten Diziler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Doğum Yeri : Trabzon Doğum Tarihi : 30 Haziran 1973 Eğitimi : Lisans

Sırasıyla, Trabzon Anadolu Lisesi, A.Ü.D.T.C.F. İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümü, A.Ü Devlet Konservatuvarı tiyatro oyunculuk mezunudur.

Trb.Belediye Deneme Sahnesi, Trb Devlet Tiyatrosu Ankara Deneme Sahnesi, Ankara Özgür Tiyatro, İzmit Şehir Tiyatrosu ve Kandemir Konduk Tiyatrosunda oyuncu olarak çalışmıştır.

Daha sonraki yıllarda TV dizilerinde rol almıştır.( Kayıt Dışı Ekrem Kuzu 2005, Melekler Adası Alp 2004, Sıla 2006, Asmalı Konak Seyhan Karadağ 2002, 90-60-90 Sedat 2001, Üvey Baba 2000)

Sadri Alışık Tiyatrosu'nda Şakın Aşıklar (2004) ve Ağır Roman (2005)oyunlarında rol almıştır.

"Aşkyuvarlar" isimli bir de kitap çalışması vardır.

Devrim Saltoğlu (Zehir Osman) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. zehir

zehir

Zehir ve onu içmek mala, İçtiği zehirden vücud şişerse mal ve dünyalğa, şişmez ise üzüntü ve kedere, Öldürücü zehir - şişlik meydana gelmez ise- ölüme, Birine zehir içirmek, onun hanımı ile zina yapma arzusuna, Zehir içmek ömrün uzun olmasına delalet edeer. ( Ayrıca Bakınız; Panzehir.)Rüyada herhangi bir zehir içerek öldüğünü hissetmesi, onun hayatında hoşa gitmeyen bir değişiklik olacağına;...
  2. Yüreğimin Devrimi

Yüreğimin Devrimi

. Benim duvarlarım pembeye çalmaz sevgili..Dudaklarımdan hiç yapay tohumlara bulanmış süslü kelimeler çıkmadı...Yüzüne haykırdıysam bu sevdanın adını varlığımsın,sevdamsın,yoluna baş koydugumsun dedim.. Benim ağıtlarım hiç bir kavalda ses bulmaz sevgili...Ben ağıdımı senin ikliminde yakmışım.Senden başkası da duymamıştır...Benim ağıtlarım batan dikenleriyle ellerimde,sesim yanlız senin...
  3. Küba Devrimi

Küba Devrimi

Küba devrimi, 26 Temmuz Hareketiyle birlikte kovulan Fulgencio Batista rejimi yerine Fidel Castro önderliğinde yeni bir Küba hükümeti kurulmasıdır. Süreç 26 Temmuz1953Moncada Kışlası isyanıyla başlar, 1 Ocak1959`da Batista`nın kovulması ve Santa Clara, Santiago de Cuba şehirlerinin Fidel Castro, Che Guevara, Raul Castro liderliğindeki isyancılar tarafından ele geçirilmesiyle son bulur....
  4. Devrim Nas

Devrim Nas

devrim nas facebook devrim nas ve eşi
  5. Tatlı zehir !

Tatlı zehir !

tatli, zehir, hayat, kararlar, dusunmek konusunu okumaktasiniz Sevgili Melekler, Muhallebi yiyen biri sadece ben tatlı yiyorum diyebilir. Bu tatlının uzun vadede kendi vücudunda ya da hayatında meydana getireceği sonuçlardan habersizdir. Aynı şekilde tembel tembel oturan biri için, tembel tembel oturmak tatlı gelir; hatta birçokları için hafta sonları ve tatiller hiçbir iş...

Sayfayı Paylaş