gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

deyimler nereden çıkmış bilginiz var mı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Hergün onlarca deyim duyuyoruz, söylüyoruz, acaba deyimler nerden çıkmış ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz,
    Anlatımı güzelleştirmek, savunulan fikir ve düşünceyi daha etkili kılmak üzere her dilde kalıplaşmış bazı sözler bulunur. Atasözleri, dua ve temenni cümlecikleri, ilençler, bilmece ve tekerlemeler vb…. bu tür kalıplaşmış sözler arasında dilin bünyesinde en sık rastlanılanlar ise deyimlerdir.

Deyim: İki ya da daha fazla kelimeden meydana gelen ve kelimelerin öz anlamları dışında yeni bir anlam ifade eden söz gruplarına denilir. Atalarımız buna tabir derlerdi. Dilin bünyesinde kalıplaşmış ve kökleşmiş olarak değişmeden kullanılan deyimler hiç şüphe yok ki anlatıma canlılık ve güç katarlar.

deyimler nereden çıkmış bilginiz var mı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. queensland nerede queensland hakkında bilgi var mı ?

queensland nerede queensland hakkında bilgi var mı ?

Kızlar, queensland nerede hangi ülkede resimleri yada haritası var mı yada haritadaki yeri tam olarak nerede sağolun.
  2. Tahiti adası nerede hakkında bilgi var mı ?

Tahiti adası nerede hakkında bilgi var mı ?

Tahiti denilen adayı merak ediyorum. Bu ada tam olarak nerede ? Hangi ülkede ? Özellikleri ve bir kaç resmi var mı ?
  3. Kbb İstanbul Nerede İletişim bilgileri var mı

Kbb İstanbul Nerede İletişim bilgileri var mı

Kbb İstanbul Nerede bana acilen Kbb İstanbul iletişim bilgileri lazım kızlar lütfen biliyorsanız yardımcı olun.
  4. Dragos Şifa Hastanesi Nerede bilen var mı

Dragos Şifa Hastanesi Nerede bilen var mı

Arkadaşlar Dragos Şifa Hastanesi Nerede benim o hastaneye gitmem lazım ama ne yazık ki nerede olduğunu bilmiyorum bana Dragos Şifa Hastanesi Nerede bilen arkadaşlarımız varsa yazsın
  5. Doğum izni ile ilgili bir bilginiz var mı ? Bu yeni yasa çıktı mı acaba?

Doğum izni ile ilgili bir bilginiz var mı ? Bu yeni yasa çıktı mı acaba?

Son günlerde doğum izni ile alakalı acaba bildiğiniz yada bir haber sitesinde okuduğunuz yeni bir izin yasası çıktımı. Doğum izni ile ilgili değişikliklerden haberi olanlar yazabilirlerse sevinirim.

Sayfayı Paylaş