gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Dikkat! Genel Sağlık Sigortasına Başvurmazsanız Ne Olacak Hakkında Bilgi

Konu, 'Bilmedikleriniz' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Genel Sağlık Sigortasına Başvurmazsanız Ne Olur Genel Sağlık Sigortasına Başvurmazsanız Ne Olacak Hakkında Bilgi

Ben Genel Sağlık Sigortasına başvuru yapmak istemiyorum, aman şimdi kim Genel Sağlık Sigortasına başvuru yapmakla uğraşacak ya da gelir testi yaptıracak diyen arkadaşlarımız; Genel Sağlık Sigortasına başvuru yapmadığınız taktirde sizleri neler bekliyor, buyrun öğrenin Melek'ler;

59 milyon kişi Genel Sağlık Sigortası (GSS) kapsamına giriyor. Başvurular 1 Ekim'de başlıyor. GSS'ye SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı kapsamındakilerin dışında, sosyal güvencesi olmayan ve Yeşil Kart uygulamasından yararlanamayan yaklaşık 3 milyon kişi de dahil olacak. Ancak zaman sınırlı. Çünkü bu 3 milyon kişiden 31 Ekim 2010 tarihine kadar başvurmayanlara 760 lira para cezası kesilecek.

Hiçbir sosyal güvencesi olmayan vatandaşlar belirlenen tarihlerde başvurdukları takdirde GSS kapsamına girseler de sağlık hizmetlerinden faydalanabilmek için sigorta primlerini kendileri ödeyecek.

Sisteme dahil olmayanlar ise 760.5 lira para cezasına çarptırılmanın yanı sıra yapılacak olan gelir tesptinde aylık gelirleri de 1521 liranın üzerinde sayılarak olmayan maaşlarından sigorta primi için her ay 182.5 lira para kesilecek.

Dikkat! Genel Sağlık Sigortasına Başvurmazsanız Ne Olacak Hakkında Bilgi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sorumluluk Sigortaları Hakkında Bilgiler

Sorumluluk Sigortaları Hakkında Bilgiler

sorumluluk sigortaları nedir nelerdir ne işe yarar zorunlu mu hangileridir açıklamaları ile ilgili bilgiler burada melekler Sorumluluk sahibi her insan gibi her ne kadar kötü durumlara karşı önlemlerimizi alsak ta beklenmedik bir kaza hayatımızı altüst edebilir melekler,böyle bir durumun kimsenin başına gelmemesini diliyoruz.Ancak ne yazık ki herşey insanlar için,bütün önlemlere rağmen...
  2. Genel sağlık sigortasından yararlanmak için nereye başvurulur?

Genel sağlık sigortasından yararlanmak için nereye başvurulur?

Merhabalar benim yaşım 24 şu anda bir yerde çalışmıyorum. Sağlığımda zaten kötü durumda. Genel sağlık sigortasına pirim yatırayım ve sağlıktan yararlanayım diye düşünüyorum. Bu Gss den yararlanmak için nereye başvuruluyor hangi belgeyi istiyorlar ve pirim ödemesi hesabı nasıl yapılıyor.? Teşekkürler.
  3. Genel Sağlık Sigortasına Başvurmazsanız Ne Olacak?

Genel Sağlık Sigortasına Başvurmazsanız Ne Olacak?

Genel Sağlık Sigortasına Başvurmazsanız Ne Olacak? Benim başvuru yapmam lazım ama ben yapmak istemiyorum acaba Genel Sağlık Sigortasına Başvurmazsak Ne Olacak?
  4. Genel Sağlık Sigortasından Yararlanma Şartları

Genel Sağlık Sigortasından Yararlanma Şartları

genel sağlık sigortası genel sağlık sigortası şartları genel sağlık sigortasından kimler yararlanabilir Son günlerde sürekli gündemde olan ve daha önce Ocak ayına kadar alınacağı söylenen başvuruların Şubat ayında da devam edeceği açıklanan Genel sağlık Sigortası hakkında sorular sorulmaya devam ediyor melekler :) Biz de sizleri bilgilendirmek adına Genel Sağlık Sigortası şartlarını...
  5. Klomen  Nedir? Klomen Hakkında Genel Bilgiler

Klomen Nedir? Klomen Hakkında Genel Bilgiler

bu konu;klomen nedir,klomenle hamile kalmak hakkında bilgiler vermektedir Klomen tedavisi bir nevi yumurtalıklarınızın uyarılması tedavisidir. Kısırlık yani diğer ismi ile infertilite durumlarında anne adaylarının yumurtlama problemlerinin tedavi edilmesi ve giderilmesi için klomifen sitrat kullanılır.Kısırlık (infertilite) vakalarında, kadınlardaki yumurtlama problemlerinin giderilmesi için...

Sayfayı Paylaş