gebe
  1. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

Dikkatsizlik Edenler :

Konu, 'Askeri Ceza Hukuku' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

Madde 136 - 1. Her kim askeri karakolun veya müfrezenin veyahut hususi bir vazife ile mükellef olan bir kısım askerin kumandanı veya subaylarından veyahut nöbetçi iken kasten veya tekasülünden : A: Kendisini verilen vazifeyi yapmayacak hale korsa;

B: Nöbet mahallini terkederse yahut verilen sair talimata mugayir hareket ederse;

C: Her iki halde de bir mazarratı mucip olursa on dört günden az olmamak üzere (...) veya iki seneye kadar hapis ile cezalandırılır.

2. Yukarıki fıkrada yazılı suç seferberlikte yapılmışsa suçlu altı aydan az olmamak üzere hapis, düşman karşısında ölüm, az vahim hallerde bir seneden az olmamak üzere muvakkat veya müebbet ağır hapis ile cezalandırılır.

3. 2 nci fıkrada yazılı suç dolayısiyle ehemmiyetli bir zarar tehlikesi zuhura gelmişse üç aydan aşağı olmamak üzere hapis, bu tehlike düşman karşısında olduğu takdirde suçluya bir seneden az olmamak üzere ağır hapis cezası verilir.

Dikkatsizlik Edenler : konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dİyarbakiri Merak Edenler

Dİyarbakiri Merak Edenler

Resİmlerle Dİyarbakir diyarbakir evliyalari diyarbakır evliyaları diyarbakırdaki evliyalar Şehri baştanbaşa kuşatan surların güney batı-bölümüne Benusen surları denir. Bu bölümdeki surlar içinde bilhassa Yedi kardeş ve Evlibeden (Ukubeden ) burçları ayrı bir değer taşır. Çok sağlam, çok süslü kitabeli burçlarıdır. Bu burçlara ve bulundukları çevreye Benüsen denmesinin günümüze kadar...
  2. Erzak Tağşiş Edenler :

Erzak Tağşiş Edenler :

Madde 141 - Askeri tayınattan olan her nevi zehair ve erzakı tağşiş veya tebdil eden veya ettiren veya bu suretle tağşiş veya tebdil olunmuş zehair ve erzakı bilerek tevzi eden veya ettiren üç seneye kadar hapsolunur.
  3. bunları icaat edenlere teşekkürler

bunları icaat edenlere teşekkürler

Bulaşık makinesini çamaşır makinesini elektirikli süpürgeyi icaat edenlere çok teşekkürler.:a026::bulas::yemek::halı::temizlik:
  4. Doğum hikayemi merak edenler...

Doğum hikayemi merak edenler...

Merhaba arkadaşlar. Bazılarınız beni tanır. Geçen yıl bu zamanlar ne çok üzüldüğümü, telaş yaptığımı da... pko dan muzdariptim. Şükürler olsun Allahıma buna rağmen bazı arkadaşlarım gibi meleğime kavuştum, güzeller güzeli kızıma... Alkım'ımıma... 39+4 te yani 9 ay+8 günde bebeğim geldi. Normal doğum istiyordum fakat son anda sezeryane dönüldü. İki doğum şeklini birden yaşadığım için zor oldu....

Sayfayı Paylaş