gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Dil Bilimi

Konu, 'Mesleklerimiz ve Biz' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Dil adı verilen ve değişik ülkelerde çeşitli toplumların birbirinden farklı sembol istemleri biçiminde kullandıkları, fakat birçok ortak nitelikleri olan iletişim sistemini inceleyen bir bilim dalıdır. Bu niteliği ile dil bilimi, ana dil başta olmak üzere çeşitli dillerin yapısı, bilicilerin üniversite ve araştırma kurumları dışında çalışma imkanları yor gibidir.

Dil bilimi programı, dil adı verilen ve değişik ülkelerde çeşitli toplumların birbirinden farklı sembol sistemleri biçiminde kullandıkları, fakat birçok ortak nitelikleri olan iletişim sistemini inceleyen bir bilim dalıdır. Bu niteliği ile dil bilimi anadil başta olmak üzere çeşitli dillerin yapısı, kullanımı ve tarihi ile ilgili konularda eğitim vermektedir.

Dil Bilimi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bil;

Bil;

Bil; sana ettiklerim cezasız kalmadı, yaptıklarımın bedelini teker teker ödedim.. Giderken benim sana yaşattıklarımı bana da başkası yaşatsın diye ah etmiştin ya, bil; ahın yerde kalmadı.. Öyle bir zalimin eline düştü ki kalbim, sana çektirdiklerimin bin beterini çektim.. Öyle haklı çıkardı ki seni zaman, acıyla her `ah` çekişimde aklıma sen geldin.. İsterdim ki böyle yaşanmasaydı her...
  2. dilim

dilim

Kısmetin parça parça alınacağına işaret eder.
  3. Gülben Ergen - Bile Bile

Gülben Ergen - Bile Bile

gülben ergen bile bile gülben ergen gulben bilendik bir gidiş treniyle başlar yolculuk dönmek istediği bir adres mi varmışş acısam kalbime acıtmıyor diye özlemde eskimiş özletmiyor bile hızlı hızlı çıkalım şu merdivenleri eteğimden yapraklar dökülüversin ne ağlatan bi sema ne ağlayan gözleri hatta eteğim bile olmayı versin bile bile bile bile bilendik işte güç olduk öfkelendik suç olduk...
  4. ALLAH VE BİLİM FARKLI ŞEYLER MİDİR?, Bilim O'nun Sanat dilidir...

ALLAH VE BİLİM FARKLI ŞEYLER MİDİR?, Bilim O'nun Sanat dilidir...

Bilim insanoğlunun aklını kullanarak, evreni araştırmasının sonucu bir kısım mevcut varlık üzerinde tasarruf yaparak bir kısım ürünlere ulaşması eylemidir. Bilim adamı kendisine verilen aklı kullanır, kendisine verilen madde materyalini değerlendirir. Var edilmiş nesneler üzerine yoğunlaşır, işleyişlerine açıklamalar ve isimlendirmeler getirir, yeni sentezlere verilere ulaşır. Bu durumda...
  5. Bilim Dili ve Türkçe

Bilim Dili ve Türkçe

Bilim Dili ve Türkçe Bilim Dili ve Türkçe Prof. Dr. Süreyya Ülker Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Patoloji ABD (Bu yazı Gastroenteroloji Derneği'nce Antalya'da düzenlenen 19. Ulusal Gastroenteroloji Haftası kapsamında 3 Ekim 2002 günü yapılan "Türk dili ve tıp" konulu açık oturumda sunulan bildiriden uyarlanmıştır). Her dilin bilim dili olamayacağı yolunda yanlış bir...

Sayfayı Paylaş