gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

dil peynirli künefe!

Konu, 'Tatlılar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

rüyada künefe yemek rüyada künefe görmek peyniri nedir Tarif : 1/2 kg tel kadayıf
    1 paket tereyag?ı
    150 gr çam fıstıg?ı
    1 paket (200 gr) dil peyniri

S¸urup için:
    3 bardak s¸eker
    3 bardak su
    HAZIRLANIS¸I:
    Bir fırın tepsisi hafifçe yag?lanır, kadayıfın yarısı fırın tepsisine yayılır. Üzerine hafifçe eritilmis¸ tereyag?ının yarısı gezdirilir. Arasına dil peynirleri dös¸enir. Çekilmis¸ fıstık tepsinin her tarafına gelecek s¸ekilde serpis¸tirilir. Kadayıfın dig?er yarısı üzerine ilave edilir. 180 derecede 45 dakika pis¸irilir. Fırından çıktıktan sonra s¸urubu sog?uk olarak dökülür. (Tatlı sıcak, s¸urup sog?uk olmalıdır) Ilık olarak yenmelidir.

dil peynirli künefe! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. künefe gördüm ..:))

künefe gördüm ..:))

rüyada nescafe görmek rüyada künefe yemek künefe görmek şekerpare rüyamda künefe gördüm :)))4 e bölüp yiyordum komik ama gördüm işte ne anlama geliyor acaba:)))
  2. dilim

dilim

Kısmetin parça parça alınacağına işaret eder.
  3. Künefe kuyruğunda yumruk yediler

Künefe kuyruğunda yumruk yediler

Hatay'ın kurutuluşunun 69'uncu yıldönümünde düzenlenen festivalde yapılan 50 metre uzunluğundaki künefenin dağıtımında yaşanan izdihamda yumruklar konuştu Atatürk Caddesi'nde 50 metre uzunluğundaki künefenin şerbetini Hatay Valisi Nusret Miroğlu ile Antakya Belediye Başkanı Mehmet Yeloğlu döktü. Höyük kardeşler tarafından yapılan künefede 600 kilo kadayıf, 280 kilo peynir, 350 kilo...
  4. Dil peynirli saksı kebabı

Dil peynirli saksı kebabı

2 TANE BOSTAN PATLICANI 250 GR DİL PEYNİRİ 1 ÇAY BARDAĞI ZEYTİNYAĞ 200 GR KUZU KUŞBAŞI 1 ADET SOĞAN 1 ADET BİBER 10 TANE MANTAR 1 ÇORBA KAŞIĞI UN 1 ÇORBA KAŞIĞI SALÇA TUZ KARABİBER YAPILIŞI ZEYTİNYAĞININ YARISINI BİR TAVAYA ALIP ET VE SOĞANI SOTELEYİN. ETİN PİŞMESİNE YAKIN KUŞBAŞI DOĞRANMIŞ BİBER VE İKİYE KESİLMİŞ MANTARLARI ATIP KAVURUN. SALÇA VE...
  5. Fıstıkı künefe

Fıstıkı künefe

MALZEMELER 300 gr tel kadayıf 200 gr künefe beyniri 1 çorba kaşığı tereyağ 1 kase yeşil fıstık SERBETİ İÇİN 2 su bardağı su 3 su bardağı toz şeker 1 dilim limon HAZIRLANIŞI 300 gr tel kadayıfı ince olarak kesin.Tavaya bir çorba kaşığı tereyağını iyice yayın.Üzerine tel kadayıfın yarısını ilave edin. Üzerine künefe peynirleri ilave edin.Künefe peynirin üzerine kalan tel kadayıfı...

Sayfayı Paylaş