gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Dilekçeye Eklenecek Belgeler :

Konu, 'Avukatlık Hukuku' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Madde 17 - 16 ncı madde gereğince verilecek dilekçeye, aşağıda gösterilen belgeler eklenir. 1. Kanunun aradığı şartlara ilişkin belgelerin asılları ile onanmış ikişer örneği,

2. Adayın 3 üncü maddenin (f) ve 5 inci maddenin (a) bendlerinde yazılı halleri bulunmadığını gösteren bildiri kağıdı,

3. Yanında staj göreceği avukatın yazılı muvafakati,

4. Adayın ahlak durumu hakkında, o baroya yazılı iki avukat tarafından düzenlenmiş tanıtma kağıdı.

Bu belgelerin birer örneği baro başkanı tarafından onaylanarak Türkiye Barolar Birliğine gönderilir. Diğer örnek veya asılları barodaki dosyasında saklanır. 22 nci maddenin 2 ve 3 üncü fıkralarında yazılı hallerde, adayın yanında staj göreceği avukatın yazılı muvafakatine ait belge aranmaz.

(Değişik fıkra: 22/01/1986 - 3256/5 md.) Staj isteminde bulunan tarafından verilen bildiri kağıdının hilafı ortaya çıktığı takdirde; aday hakkında Türk Ceza Kanununun 528 inci maddesine göre ceza tayin olunur.

Dilekçeye Eklenecek Belgeler : konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. nazi belgeleri

nazi belgeleri

Nürmberg Davalarında Sunulan Nazi Belgeleri 1945-46, Almanya 1918'de gaz yüzünden bir süre gözleri görmeyen Hitler eğer gözleri iyileşirse mimar olma planlarını bırakıp politikacı olmaya kendi kendine söz verdi. Görme yetisini tekrar kazandığında Almanya'yı bulunduğu umutsuz durumdan kurtarıp ait olduğu yere yükseltmek için ant içti. Ama daha sonra planda bir değişiklik yaptı. Tarihin...
  2. Sigorta şirketine gelen Dilekçeler

Sigorta şirketine gelen Dilekçeler

Sigorta şirketine gelen Dilekçeler - Alkollü arac kullanirken kaza yaptigi icin sigortadan para alamayan bir kisi yaziyor: "Kanimda 2.10 miligram alkol buldular ve bu yüzden para vermiyorsunuz. Insaf edin. Soruyorum size; insanin 8 litre kaninda bu kadarcik alkol olsa, cok mu?" - Temkinli ve ileri goruslu bir kisinin mektubu: "Arabami birkac gun icin arkadasima odunc...
  3. Dilekçe

Dilekçe

İstek ve arzuların gerçekleşmesi ile sıkıntıdan kurtulmaya, ele geçecek dünyalığa delalet eder.Rüyada bir isiniz için resmi bir maka-ma bir istida verdiginizi görmek, devlet dairesinde çoktan beri bekleyen bir dileginizin bugünlerde yerine getirilecegine ve size olumlu cevap verilecegine delalet eder.
  4. Belge

Belge

Resmi belge görmek, bir arkadaşın ya da ailede birinin evlenmesine, ya da tapuyla ilgili işiniz olacağına işarettir.Okuldan belge verilmesi, hiçbir zaman uğraştığınız işlerin yolunda gitmeyeceğine ve her alanda başarısız olacağınıza işarettir. Resmi belge görmek, bir arkadaşın ya da ailede birinin evlenmesine, ya da tapuyla ilgili işiniz olacağına işarettir.Okuldan belge verilmesi, hiçbir...
  5. boşanma dilekçesini nasıl yazacağım

boşanma dilekçesini nasıl yazacağım

Boşanmak istiyorum ve avukatım yok.Kendim boşanma dilekçesi hazırlamak istiyorum, yardım edermisiniz ?

Sayfayı Paylaş