gebe
  1. Young bride

Young bride Banned

Beğenilen Mesajlar:
    581
    Ödül Puanları:
    0

Dilenciler!!

Konu, 'Dert Köşesi' kısmında Young bride tarafından paylaşıldı.

Geçenlerde nişanlımla geziyoduk.Yerde tezgah açmış tahmini 35 40 yaşlarında bi adam önünde selpaklar satıyo.Bedensel engelli konuşamıyo bile konuşsada anlaşılmıyo elleri tutmuyo çok kötü durumda içim acıdı selpakların fiyatını sorduk 2,5 tl dedi daha doğrusu zor anladık çünkü anlaşılmıyo_Okadar bozuk para çıkmadı üstümüzden bizde olan bozuk paraları verelim dedik.
    Elimize vurdu parayı istemediiğini söyledi.Bi çok insan para vermeye çalışıyodu hepsini vurup paraları atıyodu bişeyler söylemeye çalıştı 'Ben dilenci değilim'dedi adamcağz kendi kazanmak emek harcamak istiyo napsın emek vermediği parayı tabi bizde 2 paket selpak aldık.Herkez zor durumda olabilir bakın adam sakat inanın o adamın elleri bile tutmuyodu .Anlayın artık okadar dilenci va sakat olmadığı eli kolu tuttuğu halde dileniyo.Ama bazılarıda...

2. mavi_kelebek

mavi_kelebek Forum Okuru

aynen öle cnm çok güzel bir paylasım olmuş tebrikler cnm

3. Young bride

Young bride Banned

Beğenilen Mesajlar:
    581
    Ödül Puanları:
    0
    Okuyup beğenmene sevindm tşk. :tik:

4. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113
    Bin tane dilenciye rast gelin emin olun içinden böyle davranan " Ben Dilenci Değilim Diyen " 1-2 kişiye ancak rastlarsınız. İnsanların duyguları ile oynayarak oturduğu yerden para kazanan bir çok insan var. Bu rastladığınız adama Allah yardım etsin. Ama doğru şekilde davrandığını söyleyebilirim. Helal Olsun

5. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    sadmine katılıyorum her sabah görüyorum istanbulun göbeğinde kadın hep çocuğuylaa annem bile dalga geciyor artık sabahcı bunlar erken kalkmış :D diye eli ayağı tutuyo ve hergünn hergünnn insan dilenirmi ya :S o duruma düşmeden anlayamayız belkide ama :S ne bilim cocuga baktım hiçte hasta gibi durmuyor ben hastaydım ayakta durcak halim yok evde yasadığım o sogukta kalın giyinmeme rağmen cocuk masallah hopluyor zıplıyor aksamda kesin biyerde kalıyolardır hani evimiz yok diyolar ya bence vardır bir sürüde dolandırıcı cıktı öyle ortaya güvenemez oldum artık....

6. hüzün meleği 26

hüzün meleği 26 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    77
    Ödül Puanları:
    48
    allah o adamın yardımcısı olsun

7. Young bride

Young bride Banned

Beğenilen Mesajlar:
    581
    Ödül Puanları:
    0
    Amin ablam allah böyle insanlara yardım etsin

8. Misafir

Misafir Forum Okuru

Buna benzer bir durumu bende yaşadım.

Annemle bankadan çıkmıştık, bankanın hemen az ilersinde 18 yaşlarında bir çocuk, tekerlekli sandalyeye oturmuş, önünde de baskül vardı, o soğukta tekerlekli sandalyesinde ders çalıışyordu. Acelemiz olduğu için ben dartılmadan para vermek istedim ''dartıldıktan sonra para vereceksin, hem ne kadar olduğunu bile sormadın, al o parayı ben dilenci değilim'' dedi fırça atarak. İnanın o kadar utandım ki, afalladım ve defalarca özür diledim. Dartılıp ''borcum ne kadar'' dedim ve parayı verdim. Hala aklıma gelince, içim acıyarak anlamsız bir şekilde utanırım :S

9. RefRa

RefRa Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    378
    Ödül Puanları:
    83
    Küçüktüm bizim market var ordaydım ben 2 kız geldi benden büyük ikiside ve eli ayağı tutuyo bendn sağlam desem abartmış olmam o kadar yani...
    Allah rızası için dediler bişey istediler bende küçüğüm gofret verdim 2 tane ama beğenmeyip biz bunu sevmiyoruz dediler çikolata seviyolarmış hanım efendiler bende tmm dedim istedikleri çikolatayı aldılar. Hiçbi şey söylemedim çocuğum ya o saflıkla tmm dedim sadece ara ara gelir aklıma keşke şimdilerde çıksalardı karşıma die verirdim cevaplarını aklıma geldikçe sinir oluyorum boyum eğdiğime. Hem Allah rızası diyolar hemde beğenmiyolar...
    Böylesine utanmazlarıda var hayatta...

10. toi avec moi

toi avec moi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    adamcagiza allah yardim etsin.nice insanlar varki sapa saglam calismak istemiyor.ben bôyle insanlari ayakta alkislarim ekmegini kendi alin teriyle yiyenle ne mutlu.

11. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113
    Lise yıllarında birkaç arkadaş ödev konusu olarak dilencilerle röportajta karar kılmıştık ama durum içler acısıydı inanın bana konuştuğumuz her dilenci tabiri caizse senden benden zengindi.Acınacakdurumda olan sanırım bu durumda bizlerdik çünkü iyi niyetlerimiz suistimal ediliyordu.Herkes aynı demiyorum ama geneli böyle.Gurur meselesi yaparak elinde ki malı satıp geçimini sağlamak isteyen engelli arkadaşlarımızı canı yürekten kutluyor ve her fırsatta onları destekliyorum.Hani bir laf vardır benim de çok sevdiğim

"Dizlerim üzerinde yaşamaktansa ayaklarım üzerinde ölmeye razıyım" diye Her zaman her koşulda ne olursa olsun insanlar gururlu ve başı bir dik şekilde hayatla mücadele etmeli bana göre:)

12. aysegül87

aysegül87 Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    bazi sahtekarlar yüzünden insan kimin dilendiyini kimin yalan söyledini anlamiyorki

13. beklenenbebis

beklenenbebis Forum Okuru

ALLAH o insanlara yardım etsin ( AMİN )

Dilenciler!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. dilenci kedi

dilenci kedi

la bizim ülkede dilenci çok biliyodum da bu kadarınada yuh artık kedi bile dileniyo la:hhh:
  2. Dilenci

Dilenci

Temiz yüzlü dilenci ilim istemeye, hayrı dilemeye, Pejmurde kılıklı dilenci zillete, pişman olunacak işlere delalet eder.Dilenciyle konuşmak başarıda hoşgörü ve iyi duyguların rol oynayacağı anlamına gelir.Rüyada dilenci görmek işlerin yakın zamanda düzeleceğine işarettir. Dilenciye sadaka vermek sorunların artık geride kalacağı anlamındadır. Dilenciyle konuşmak başarıda hoşgörü ve iyi...
  3. Dilencilerle muhabbetler

Dilencilerle muhabbetler

şu garibana bir sadaka be guzel ablam. -guzel ablam mı? -guzelsin tabi be abla. -kim bilir daha once kaç kadına soylemissindir bunu. -soyledim tabi be abla işim bu benim. -siz erkekler hepiniz aynısınız. -vercen mi para abla? -tabiii ki hayir. -bi si...tir git o zaman. dukkanın önünü kapama. bir çocuk dilenci, çiçek satmaya çalışmayıp direk olaya girenlerden... - abi bi okul...
  4. gerçek dilenci...

gerçek dilenci...

Bir kral sabah gezintisi sırasında bir dilenciye rastlar. “Dile benden ne dilersen” der. Dilenci güler ve “Sanki dileğimi gerçekleştirebilecekmiş gibi soruyorsunuz.” diye yanıtlar. Kral alınır ve söyleşi koyulaşır. -Pek tabii her dediğini yerine getirebilirim. Sen söyle hele, ne istiyorsun? -Söz vermeden önce iki kez düşünün kralım. Kral bastırır: -Ne istersen verebilirim. Ben güçlü bir...

Sayfayı Paylaş