gebe
  1. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0

Din dersi... tövbe tövbeee

Konu, 'Komik Yazılar Duvar Yazıları' kısmında CaRiZmA tarafından paylaşıldı.

- Çocuklar, kıyamet cuma günü şafak vaktinde olacaktır. - Ama hocam nereye göre şafak vakti? Bizde şafak vaktiyken diğer tarafta gece oluyor.. - Numaran kaçtı senin?
    - Ne oldu ki hocam?
    - Çok güzel soru sordun 5 vericem..Cevabını bende bilmiyorum.

- Arapça bilenler el kaldırsın...(sadece 1 kişi el kaldırır...)
    - Afferim kızım Ayşeeee... Siz niye bilmiyonuz? Nasıl dua ediyonuzzz?
    - Hocam ben Türkçe dua ediyorum.
    - Olmaazzz! Arapça edicen! Türkçe kabul olmaaazzz!
    - Niye hocam, Allah Türkçe bilmiyo mu?
    - Haaşaaaa! Sümmee haaaaşaaaa!!!

- Çocuklar Ahiret Gününde bütün herkes tartılacak, sevapları, günahlarından fazla olanlar Sırat köprüsünden geçerek Cennete ulaşacak
    - Hocam nasıl bir şey o Sırat köprüsü?
    - Kıl gibi ince kılıç gibi keskin
    - Eee nasıl geçiyoruz ki biz oradan hocam? Ayağımız acır, duramayız üstünde.. Denge diye bir şey var herkes cehenneme düşer valla böyle hocam.
    - Sevabı fazla olanlara o köprü böyle otoban gibi geniş gelecek
    - Eee hocam sevabı fazla olanlar geçecekse kıldan köprüye otobana ne gerek var? Allah sevabı çok olana geç desin, geçsin, az olana Cehenneme git desin, gitsin… Sanki itiraz mı edicez...
    - Sus eşşek sıpası aklın ermez senin Allah´ ın işine, tövbe sümme haşaaa, tööbeee..

- Bu evren, bu kuşlar, bu böcekler çicekler, hepsi yüce Rab’bimizin bizlere birer armağanıdır.. Kendi vücudunuza bir bakın.. Bu mükemmeliyeti başka kim yapabilirdi ki? Mesela gözlerimiz.. Yüzümüzde, yani ona en uygun yerde.. Gözlerimiz diz kapaklarımızda olsaydı ne kadar çirkin olurdu değil mi?
    - İtirazım vaaaaaaaar!...
    - Söyle çocuğum!
    - Eğer gözlerimiz diz kapaklarımızda olsaydı değşsen hiçbir şey olmazdı, Çünkü herkesin gözleri diz kapaklarında olurdu, o zaman da siz ´´çocuklarım, gözlerimiz yüzümüzde olsaydı ne kadar çirkin olurdu" derdiniz, ben de yine “itirazim vaaaar!..” derdim..

- O derse aldığım kedi yavrusu sınıfta gezerken hoca: “kim soktu bu mendebur hayvanı sınıfa?” diye bağırdı..
    - Beeen. ama hocam o da Allah’ın yarattığı bir varlık değil mi? Yazık...
    - Eeee tabi, o da Allah-ı teala´nın yarattığı bir mahluk… Hem peygamber efendimiz de severmiş. Ay pek de sevimli kerata...
    - Peygamberimiz Hazreti Muhammed salallahu aleyhi vesellem de iftarını hurma ile açarmış...
    - Hocam, Mekke´ de iskender kebap mı vardı ki, onunla açssn?
    - Sus! terbiyesiz, zındık, kafir!....

- Çocuklarım eğer Dünya Güneşe 1 cm. yakın olsaydı her yer erir, eğer 1 cm uzak olsaydı her taraf donar ve yaşayamazdık.... Allah´ın olduğunu bundan anlayabiliriz.
    - Eee iyi de hocam Dünya Güneşe 18 ocakta yakınlaşır 21 Haziranda da uzaklaşır.. Hem de 1 cm değil yaklaşık 2 milyon kilometre... Eeee hiçbir şey olmuyor...
    - İşte bu da Allah ´ın bir mucizesidir evladım... Otur.. Laubali, ukala... Önemli Not: Bu notu bazı ziyaretçilerimizden gelen olumsuz tepkiler üzerine koymak ihtiyacı duyduk. Burada tiye alınan kesinlikle din hatta islam kavramı değildir. Burada tiye alınan günümüz din adamlarının yetersizliği ve sorular karşısında bu yetersizliklerini belli etmeme çabalarıdır.

sevgi.us

2. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Din dersi... tövbe tövbeee
    :hhh::hhh::hhh: tövbe tövbe

3. Vijdan

Vijdan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

:hhh:itirazım varrrrrr..

4. gökçe

gökçe Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Sağol canım paylaşım için hepside çok güzel ve ince ince dokunduruyor...

5. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48
    emeğine sağlık canım hoştu

Din dersi... tövbe tövbeee konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tövbe suresi

Tövbe suresi

Rüyasinda Tevbe suresini okuyan veya bir baskasi tarafindan okundugunu gören, Allah (C.C) tarafindan, dünyadan ahirete göç etmeden önce, bütün günahlari affolunur. Bu rüyayi görenin ahiretinin hayir olacagini Kirmani hazretleri de beyan buyurmuslardir. Cafer-i Sadika (RA) göre, bu rüya sahibi, Hakk Tealanin sevgili kullan arasina girer. Bu rüyanin sahibi her cihetçe Hakkin rizasini kazanmis,...
  2. Tövbe etmek

Tövbe etmek

Insanin rüyada istigfari rizkinin bolluguna isaret eder. Bir kimsenin namazin disinda yaptigi istigfan, ömrünün uzun olmasidir. istigfar, yardima ve belayi def etmege de isaret eder. Rüyada kendisini istigfar ediyor görse, Allah (C.C.) onun günahlanm affeder ve ona mal, evlad ihsan eder. Kendisini, istigfar edilen mecliste susuyor görse, o kimse münafiktir. Bir kadin, rüyada kendisine,...
  3. Din

Din

Bu tür rüyalara çok dikkat etmek gerekir. Olduğu gibi çıkar.
  4. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersi Karmaşası Sürüyor

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersi Karmaşası Sürüyor

9 sınıf din kültürü ve ahlak bilgisi kitabı cevapları 9sınıf din kültürü ve ahlak bilgisi kitabı cevapları 9sınıf ders 9 sınıf Danıştay kararı, Eğitim Bakanı Çelik’in açıklaması ve gerçek Danıştay’ın, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (din) dersinin uygulanmasını içeriğinden dolayı hukuka aykırı bulması karşısında Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik “Danıştay eski müfredata göre karar aldı. İçerik...
  5. tarih dersi

tarih dersi

bu seneydi tarih dersini çok severim hocanın sınıfdakı en iyi ögrencısıde benim.ders bitimine 10dk kala dersi bitirmişti hoca sınıfdakılerle muhabbet ediyordu bnde cantamı maanın ustune koymuştum göz ucuyla tlf baktım msj yasdım hocada görmuş.birden demesmi bazıları anlamıyor ama ben tlfla ugrastıklarını göruyorum die. ne cok utanmıştım en sevdigim hocaya rresil olmuştum :( :( yinede en yuksek...

Sayfayı Paylaş