gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Dini nikah işlemleri hakkında bilmeniz gerekenler

Konu, 'Ben Evleniyorum:))' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

dini nikahta yapılması gerekenler imam nikahından sonra yapılması gerekenler imam nikahında bilinmesi Melişler biliyorsunuz ki resmi nikah harici birde dini nikah yapılması gerekiyor...Her din için ayrı ayrı dini nikah için bilinmesi gerekenler :tik:

Evlendirme daireleri
    Müstakbel eşinizle birlikte nikah töreninizin tarihine karar verin. Sonra da töreni düzenlemek istediğiniz evlendirme dairesini belirleyin. Belirlediğiniz tarihe göre de seçtiğiniz yere kayıt yaptırın.

Dini nikah
    Dini nikah Türkiye’de birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Fakat unutmayın ki imam nikahı, resmi nikahtan sonra yapılmalıdır. Kişisel haklarınızın talebinde bulunmak için her zaman belgeli nikah kaydınızın olması gerekir. İmamın Kuran’dan okuyacağı ayetlerle evlenilmiş olur.

Katolik kiliseleri
    Türkiye’de Katolik ağırlıklı olmak üzere birçok Hıristiyan mezhebine ait kiliseler bulunmakta. İtalyan Katolik cemaatinin en yoğun olduğu, Beyoğlu İstiklal Caddesi’ndeki Saint Antoine Kilisesi ise en çok tercih edilen kiliseler arasında. Bu yüzden düğün tarihine karar verir vermez gün almanız gerekiyor. Vaftiz belgenizle, nikah işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Sinagog
    Sinagogta gerçekleştirilecek törenler için Hahambaşılık’tan gün almanız gerekiyor. Oraya başvuru yaptıktan ve uygun günü aldıktan sonra işlemlere başlayabilirsiniz. Cemaat arasında en ideal gün Perşembe olarak kabul edilir. Sinagogtaki tören gerçekten görülmeye değerdir. Müzikleri bile eğlenceli. Önce damat annesi ve babasıyla salona girip esas bölüme yerleşir. En azından on dakika sonra gelin varsa babasının, yoksa yerine geçebilecek bir erkeğin (kardeş gibi) kolunda salona girer. Gelin damada teslim edilir ve bütün aile orada bekler. Dua kısmı başlar; yarım saat kadar sürer. Sonra konuklar isteğe bağlı olarak tebrik yürüyüşü yapar ya da sadece defter imzalanır.

Ermeni Kiliseleri
    En şık dini törenlere ev sahipliği yapan Ermeni Kiliselerine, vaftiz olduğunuza dair belgeyle, önceden gün almak için başvuruda bulunmalısınız. Dini törenden sonra, misafirlerinizi düzenleyeceğiniz yemekli törenle ağırlayabilirsiniz.

Dini nikah işlemleri hakkında bilmeniz gerekenler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. nutuk hakkında bilmeniz gerekenler

nutuk hakkında bilmeniz gerekenler

atatürkün türk milletinden beklentilerini anlatan sözleri nutuk un tarihsel niteliği nutuğun tarihsel niteliği geniş özeti büyük un Nutuk; Yurdumuzun parçalanıp, işgal edildiği günlerden başlayarak, Türk tarihinde bir dönüm noktası olan İstiklal Savaşı'nı, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunu ve inkılapların yapılışını, kısaca siyasi ve milli tarihimizi birinci elden anlatan değerli bir kaynak...
  2. Otizm Hakkında Bilmemiz Gerekenler

Otizm Hakkında Bilmemiz Gerekenler

Otizm Hakkında bilmemiz gerekenler 1) Ben “otizm”i olan bir çocuğum. “Otistik” değilim. Otizm karakterimin sadece bir bölümü. Beni tek başına tanımlayacak bir kavram değil. Siz düşünceleri, duyguları, yetenekleri olan bir birey misiniz yoksa sadece şişman, gözlüklü ya da sakar bir kişi mi? 2) Duyusal algılarım bozuktur. Gündelik yaşam içerisinde sizin çoğunlukla fark etmediğiniz...
  3. Nikah İşlemleri İçin Yapılması Gerekenler...

Nikah İşlemleri İçin Yapılması Gerekenler...

nikah işlemleri, nelerdir, yapılması gerekenler, prosedürler, öneriler, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Hayat arkadaşınızı bulduğunuz anda vereceğiniz en son karar evlilik kararı olur.Bunun için de yapılması gerekenler bazı prosedürler var.İşte onlarla ilgili bilmeniz gerekenler... Nikah için başvuru koşulları Evlenmek için başvurunuzu yapmadan önce aşağıda...
  4. nikah işlemleri hakkında soru

nikah işlemleri hakkında soru

öncelikle teşekkür ediyorum. ben afyonda yaşıyorum ikametgahım antalyada. nişanlımın ikametgahı malatya ve malatyada ikamet ediyor nikahı malatyada kıymak istiyoruz.malatyaya hiç bi belge almadan gitsem nişanlımla birlikte malatya evlendirme dairesine başvursak gerekli belgeleri falan alıp nikah tarihimizi alabiliyomuyuz...
  5. Portakal hakkında bilmeniz gerekenler

Portakal hakkında bilmeniz gerekenler

Kış aylarının vazgeçilmez meyvesi portakal, girdiği tariflere lezzet ve hoş koku katmakla kalmaz, aynı zamanda faydalarıyla da dikkat çeker. Portakal genelde pek çok insanın hastalanınca aklına geliyor. Çünkü içeriğindeki C vitamini ile dikkat çeken bir meyve. Bu nedenle özellikle kış ayalarında boğaz ağrısı veya grip başladığında portakal tüketimi de artıyor. İçeriğindeki bileşenler...

Sayfayı Paylaş