gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

dini sözler 2012

Konu, 'Güzel Sözler & Mesajlar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

dini sözler 2012 2012 dini sözler en güzel dini sözler 2012

Dini sözler arayan misafirlerimiz ve siz sevgili melek'lerimiz için en güzel dini sözler 2012 sözlerini bu sayfamızda paylaşıyor ve Allah bizi dini görevlerimizden şaşırtmasın diyoruz.

Haksızlık karşısında eğilmeyiniz; çünkü hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz ..Hz Ali

Sevdiklerinize "gül" verin.
    Gülünüz yoksa, "gülüverin"...!Hz. Mevlâna

Bir insan bilmiyorsa ne istediğini, hem seni ziyan eder , hem kendini..
    Dibini görmediğin suya dalmadığın gibi, emin olmadığın Sevgiye teslim etme kendini.Hz. Mevlâna

Seni ruhuma cemre diye damlatmadıktan sonra ben bu bedende neyleyeyim?
    Aşk da sen, hasret de sen, ben de sen…Hz. Mevlâna

Öyle ucuz değil Gül Koklamak... Gül tutan ele diken batmalı...
    Bir Aşk'a gönül veren... O Aşk'ının kapısında yatmalı.Hz. Mevlâna

Asalet boyda değil, soyda
    İncelik belde değil, dilde
    Doğruluk sözde değil, özde
    Güzellik yüzde değil, yürekte olur!..Hz. Mevlana

Birliğin kederi, ayrılığın safasından daha hayırlıdır (Yahya bin Muaz)

Kesilmiş koyuna derisinin yüzülmesi elem vermez (Hz Esma)

Güzel ahlak; bağışlayıcılık, sabır ve tahammüldür (Hasan-ı Basri)

Her nefis ölümü tadacaktır! Sizi imtihan etmek için hayra ve kötülüğe mübtela kılarız. Hepiniz en sonunda bize döndürüleceksiniz.

İslamiyet güneş gibidir üflemekle sönmez, gündüz gibidir göz yummakla gece olmaz. Gözünü kapayan yalnız kendine gece yapar.

ALLAH ile arasını düzeltenlerin, İnsanlar ile arasını ALLAH düzeltir.

Dünyadaki en huzursuz insan, kalbinde hased ve kin olan insandir.

Gezdim yemeni sami ettim ilim talep meger ilim birsey degilmis illa edep illa edep.

Cevahir var iken pul neye yarar, aczini bilmeyn kul neye yarar, herkes bir yol tutturmus gidiyor Mevlaya varmayan yol neye yarar.

Insan dini kadar insandir, dünya yalandir, önemli olan tek gercek sey imandir, ona sigindiginda ruhunu huzur kaplar ve benligin daima mutlu kalir.

Geceleyin secde ederek ve ayakta durarak boyun büken, ahiretten çekinen ve rabbinin rahmetinden dileyen kimse inkar eden kimse gibi olurmu?

Kainatta en yüksek hakikat imandır, imandan sonra namazdır.

İnsanın sözü hikmet, bakışı ibret ve susması ders olmalıdır.

Kula bela gelmez. Hak yazmadıkça, Hak bela yazmaz. Kul azmadıkça..

dini sözler 2012 konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ahlakla Alakalı sözler ( dini )

Ahlakla Alakalı sözler ( dini )

(Sizin imanca en güzeliniz, ahlakça en güzel olanınızdır.) [Hakim] (Ya Rabbi senden, sıhhat, afiyet ve güzel ahlak dilerim.) [Harâiti] (Ben ancak güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim.) [Beyheki] (Güzel ahlak, büyük günahları, suyun kirleri temizlemesi gibi temizler. Kötü ahlak ise, salih amelleri, sirkenin balı bozduğu gibi bozar.) [İ. Hibban] (Allahü teâlâ indinde kötü...
  2. Dinle sevgili güzel sözleri

Dinle sevgili güzel sözleri

Selam melekler, bu dinle sevgili dizisinde çok güzel sözler var bu sözleri benimle paylaşabilir misiniz lütfen.
  3. dini sözler kısa

dini sözler kısa

dini sözler kısa kısa dini sözler 2012 dini sözler Evet Melek'ler ve bizi ziyaret eden bay ve bayan misafirler, sizler için anlamlı dini sözler kısa sözleri bu sayfamızda paylaşıyoruz. Yeni dini sözler kısa mesajlar arayanlar için, bu sayfada ki dini sözler uygundur diyor ve sözlerle sizi başbaşa bırakıyoruz. *İyiliği gizlemek, kötülüğü gizlemekten daha üstündür. (Ebu Bekir Ferra)...
  4. Dini davetiye sözleri 2012

Dini davetiye sözleri 2012

dini davetiye metinleri dini davetiye yazıları dini düğün davetiye sözleri Düğün davetiyemin sözleri dini olsun istiyorum diyenler, işte size yılın en güzel ve anlamlı dini düğün davetiye sözleri :) Sizleri şimdiden tebrik ediyor ve bir ömür boyu mutluluklar diliyoruz. Hadi şimdi buyrun islami düğün davetiye sözleri örneklerimize Melek'ler:) Allah (CC)'ın emri Sevgili Peygamberimiz...
  5. Dini Sözler 2012

Dini Sözler 2012

Dini Mesajlar 2012 2012 Dini Sözler Birbirinden anlamlı ve güzel sözlerden oluşan Dini Sözler 2012 listemizi sizlerle paylaşmak istiyoruz melekler :) Birliğin kederi, ayrılığın safasından daha hayırlıdır (Yahya bin Muaz) Kesilmiş koyuna derisinin yüzülmesi elem vermez (Hz Esma) Güzel ahlak; bağışlayıcılık, sabır ve tahammüldür (Hasan-ı Basri) Güzel gören güzel...

Sayfayı Paylaş